Moda haftaları koronavirüse takıldı
Moda haftaları koronavirüse takıldı

Moda haftaları koronavirüse takıldı

Koronavirüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Salgın, moda dünyasını da derinden sarstı.

Moda haftaları iptal edildi

Fransız modasının yönetimi Fédération de la Haute Couture et de la Mode, 23-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen Paris Adam Moda Haftası ile 5-9 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan Paris Haute Couture Moda Haftası’nı resmen iptal ettiğini duyurdu.

Ek olarak Londra Adam Moda Haftası’nın da iptal edilmiş olduğu duyuruldu. Haziran’da gerçekleşmesi planlanan defileler için İngiliz Moda Konseyi sanal bir alternatif yol geliştirmek için çalışıyor.

Öte taraftan İtalyan modasını denetleyen Nazionale della Moda ise 19-23 Haziran tarihleri içinde gerçekleşecek adam moda haftasını erteledi. Milano Adam Moda Haftası’nın Milano Moda Haftası ile beraber Eylül ayında yapılacağı açıklandı.

Tüm şovlar durduruldu

Bununla beraber CFDA resmi NYFW: Resort 2021 sunum programları iptal etmeye karar verdi. Karar, mevcut küresel duruma, perakendeciler ve bunların satın alımlara olan tesiri üstündeki süregelen belirsizliğe ve tasarımcıların şu anda koleksiyon üretmedeki zorluklarına dayanıyor.

Chanel ve Dior da dahil olmak suretiyle birçok büyük moda markası, son zamanlarda koronavirüs salgını sebebiyle cruise şovu planlarını durdurdu.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir