Moda şovlarına koronavirüs engeli
Moda şovlarına koronavirüs engeli

Moda şovlarına koronavirüs engeli

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Salgınından etkilenen şahıs sayısı 110 bini aşarken, ölüm sayısı ise 4 bine yaklaştı.

Moda devleri de koronavirüs sebebiyle şovlarını iptal etme sonucu aldı. Son erteleme haberi İtalyan moda evi Versace’den geldi.

İşte koronavirüs sebebiyle ertelenen moda şovları.

1. Gucci

İtalyan lüks markası Gucci, koronavirüs salgını sebebiyle 2021 Cruise şovunu iptal etti. Gosteri, 18 Mayıs’ta San Fransisco’da gerçekleşecekti.

2. Versace

İtalyan moda evi Versace gelecekteki Cruise şovunu iptal etmeye karar verdi. 16 Mayıs’ta ABD’de gerçekleşmesi beklenen Versace Cruise defilesi, konuklar ve çalışanların sağlığı için hemen hemen belirtilmeyen bir tarihe ertelendi.

3. Armani

Giorgio Armani’nin Güz/Kış 2020 hanım giyim şovu, koronavirüs korkuları içinde kapalı kapılar ardında yapılmış oldu. İtalya’daki hastalığın gelişmesi sebebiyle seyircilerin olmadığı boş bir salonda düzenlenen defilede moda evinin toplumsal kanallarından canlı gösterildi.

4. Chanel

Chanel virüs tehdidi sebebiyle Asya’daki gösterisini erteledi. Marka, bu Mayıs ayında Pekin’de bir Métiers d’Art şovuna ev sahipliği yapacaktı, sadece ülkenin adeta karantina altında olması sebebiyle planlar askıya alındı. Ek olarak 7 Mayıs’ta Capri adasında bir Cruise şovu planlama meydana getiren Chanel’in bunu gerçekleştireceği düşünülüyor.

5. Prada

Benzer şekilde Prada da yaklaşan 2021 Cruise gösterisini erteleme sonucu aldı. Japonya’da 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan şov iptal edildi. Prada marka sözcüsü; “Prada sevgi ve endişelerini bu durumdan etkilenen tüm insanlara ve bölgelere gönderiyor” şeklinde izahat yapmış oldu.

6. Giorgio Armani

Giorgio Armani, Milano Moda Haftası’ndaki Güz/Kış defilesinin seyircilerini korumak adına boş salonda sergiledikten sonrasında; 19 ve 20 Nisan’da Dubai’de gerçekleştirmeyi organize ettiği defilesini Kasım ayına erteledi. Karar, tüm sektör paydaşlarını, çalışanlarını ve misafirlerini korumak için ihtiyati bir tedbir olarak alındı.

7. Ralph Lauren

Ralph Lauren’in de virüs salgını sebebiyle yaklaşan bir gösteriyi iptal etme sonucu verdiği bildirildi. Şubat ayında New York Moda Haftası’na katılmayan tasarımcı, New York’ta belirtilmemiş bir yer için planlanan Nisan şovunu iptal etti.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir