Modaya Uygun Nasıl Giyinebilirim?
Modaya Uygun Nasıl Giyinebilirim?

Modaya Uygun Nasıl Giyinebilirim?

 Toplumsal yaşam içinde görünümümüz, bizlere daha çok saygı duyulmasını yada duyulmamasına niçin olmaktadır. Şu demek oluyor ki, giysilerimiz, çevremizdeki insanlarla ilişkilerimizi etkilemektedir.

Modaya Uygun Iyi mi Giyinebilirim?

Modaya uygun iyi mi giyinebilirim sorusuna verilebilecek pek oldukca işlevsel düşünceler ve pratikler bulunmaktadır. Bu makalede, bu tür ergonomik fikirler verilmeye çalışılacaktır.

Kıyafetlerimizin bizim toplumsal yaşamımıza olan etkisinden bahsettik.

Bizim mutluluğumuz için mühim olan giysilerimiz mevzusunda ilk olarak planlama yapmamız gerekir. Planlı olmak size vakit, enerji ve dinginlik kazandırır.  Ilk olarak hangi kıyafetlerinizin bulunduğunu bilmeniz gerekir.

Evde, işte, sokakta, düğünde vs. benzer biçimde durumlarda giyeceğiniz giysileri bilmeli, düşünmeli ve evvel kombinlerimizi hazırlamanız gerekir. Planlı olunduğunda, eksikleriniz belirlenecek ve alınacaklardır. Bu son anda olabilecek bir telaştan kurtaracak, gereksiz strese girmemenizi elde edecektir. İyi bir planlama yapmanın yolu, gardırobu gözden geçirmektir.

Unuttuğunuz kıyafetlerinizi tekrardan değerlendirebilirsiniz. Dolabınızda yer edinen fakat giyinmeyen giysiler, kalabalık duygusu yaratır ve seçim yapmanızı engeller. Ilk olarak, dolabınızdaki tüm giysileri boşaltıp, tek tek gözden geçirmek gerekir. Mesela, hangi giysisi hangisiyle giyebileceğinizin kombinlerini tasarlamalısınız. İhtiyacınız olmayan giysiler, dolabınızda fazlalık olarak durmakta, kalabalık yapmaktadır.  Bu giysileri gereksinim duyan insanlara vererek ihtiyacı olanlara yardım etmiş olmuş olursunuz.

Şık Kombinler Yapmak ve Güzel Giyinmek İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Giyim tasarlarken, hayal güzümüzü kullanabiliriz Hayal gücümüzle, azca sayıda giysiyle bile oldukca değişik stiller yaratabiliriz.

Giyim seçiminde, hangi kıyafetin hangisiyle beraber giyileceğini belirlemek gerekiyor.

Kendimize yakışacak giysiler tercih etmeli, bunlara uyumlu giysiler satın alabiliriz. Bu şekilde gardolabımızı verimli halde kulanmış oluruz.

Her insanın farklılığını hususi durumunu güzelliğini yansıtan kendine özgü bir seçimi bulunmaktadır. Kendinize yakışacak, farklılığınızı ortaya çıkaracak giyim kombini yapabilirsiniz. Kendinize özgü kendi tarzınıza uygun giysisi giyerken daha mutlu olabilirsiniz. İnsanların sizden beklediği benzer biçimde değil, mutluk olmak istediğiniz benzer biçimde giyinebilirsiniz.

Moda akımları, oldukca kısa zamanda ve süratli değişmektedir. Izlemek için ekonomik bütçemiz yetmeyebilir. Moda toplumun haricinde kalamamak, giyimden meydana gelen toplumsal saygınlık için kovuşturmak gerekiyor fakat klasik sık değişme olasılığı olmayan giysiler seçebilirsiniz.  Kendi stilimizi yaratarak, kendimize yakışanı seçerek, mutlu olabiliriz.

Şık görünmek için vücut tipinizi, vücut tipinize uygun olabilecek modelleri seçebilirsiniz. Zayıf, şişman, uzun kısa vs. benzer biçimde fizyolojik özelliklerinize gore giyim seçmelisiniz.

Modaya uygun iyi mi giyinebilirim; Kendi stillinizi yaratmak ve toplumsal çevremize yansıtmak için oldukca para harcamamıza gerek yok. Azca para harcayarak, birazcık ilhamla, birazcık düşünce alarak, yaratıcı bir yoldam yaratabiliriz.

Kendi stilimizi yaratmanın mühim yollarından biri gözlem yapmak, diğeri düşünce almaktır.

Gardırobunuzu denetim ettikten, gereksizlerden kurtulduktan sonrasında ihtiyacınız olanları, pazarlardan, sürem sonu indirimlerinden vs. temin edebilirsiniz.

Eğer klasik modası geçmeyen giysiler alınırsa senelerce bu giysiler giyilebilir.  İyi bir giyim seçimi, hususi parçaları bulup bu tarz şeyleri kullanmaktan geçer.

Toplumsal hayatta sık ve güzel görünmek için milyarlarca para harcamaya gerek yok.  Ucuz giysiler alarak oldukça şık olabilirsiniz. Bunun için oldukca seçeneğiniz var. Siz, ilk olarak ihtiyacınız olan şeyi belirleyin.

Ilk olarak, dolabınızı gözden geçirin. Dolabınızda hangi renkte, özellikte giysiniz var. Bunlarla, kullanılabilecek ihtiyacınız olan şeyleri belirleyin. İhtiyacınızı belirlemek, alışveriş yaparken gereksiz kıyafet alımlarıyla para harcamanızı engellediği benzer biçimde satılan giysiler içinde doğru seçimlerde bulunmanızı elde edecektir.

Ilkin kıyafetlerinizi bir gözden geçirin, dolabınızda sizi toplumsal yaşamda sizi kurtaracak giysiniz var mı?

Alışverişe çıkmadan ilkin ihtiyacın olanlardan ne alacağına karar vermelisin.

Alışverişi rast gele yapmayın. İhtiyacınız olan kombinleri planlayın.

Sosyete pazarlarında değişik özellikte değişik çeşitlikte giysiler bulmak mümkündür. Mağazalara gore ucuz olan pazarlarda, ihtiyacınız olan giysileri daha ucuz temin edebilirsiniz.

Modaya uygun iyi mi giyinebilirim; Giyim seçerken vücudunuzun tipi oldukca önemlidir. Vücudunuzun tipine yakışan giysiler çekmelisiniz.

Beğendiğiniz ihtiyacınız olan özellikteki markaların, web sitelerini yada indirim zamanlarını takip edebilirsiniz. Bu tür bir araştırmayla, ihtiyacınız olan giysisi ucuza temin edebilirsiniz.

Dolabınızdaki giysileri, renklerine gore ayırarak, yerleştirebilir. Bu şekilde giyim seçimi yaparken giyim kombini fikri oluşur ve kolay seçim yapabilirsiniz.

Siyah beyaz renkler oldukça işlevseldir giyim seçimlerimiz mevzusunda. Mesela düz beyaz bir gömlek her ortamda değişik şekillerde kullanılabilir. Siyah ve beyaz parçalardan kombinler oluşturabilirsiniz.

Çanta seçiminizde, ihtiyaçlarınız ve size yakışan özellikte çantalar seçmelisiniz.

Güzel görünmek için taktığınız takılar, şatafatlı olmamalı, giysinizi tamamlayan şık bir görüntü oluşturma, özelliğinde olmalıdır.

Giyim görünüşünüzü, kemer, şapka, gözlük benzer biçimde aksesuarlar desteklenmekte tamamlamaktadır.

Spor giyim, yaşamımızın her alanında kullanabileceğimiz bir özelliğe haizdir.  Mesela kot pantolonlar, birçok değişik tarzda, birçok değişik zamanda kullanılmaktadır. Güzel bir kont pantolon seçimi, daima kullanıma baş vurduğunuz bir yardımcıya dönüşebilir.

Tişörtler, oldukça kullanışlı, rahat kıyafetlerdir.    Spor yaparken eşofmanla giyilebileceği benzer biçimde, klasik olarak ceketlerin içine de giyilebilmektedir. Değişik tarzda faklı yaka özellikleri, kol boyları benzer biçimde özellikleriyle tişörtler oldukça işlevsel özelliklere sahiptirler.

İLİşKİLİ HABERLER 90’lı Yılların Modası

90’lı Yılların Modası

Moda Düşkünleri İçin Vintage Modası

Moda Düşkünleri İçin Vintage Modası

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir