Mutfak Dekorasyonları Nasıl Yapılır?
Mutfak Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Mutfak Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Mutfak Dekorasyonları Iyi mi Yapılır Örnekleri
Iyi mi bir mutfak istediğinize karar vermelisiniz. Bu adım sizi doğru sonuca götürerek görkemli mutfağınıza kavuşmanızı elde edecektir. Mutfağınız da nelere ihtiyacınız var? Mutfak dolaplarınız iyi mi olmalı? mutfağınız da ki alanınız ne kadar bu soruların cevaplarını kendinize verdiyseniz mutfağınızı meydana getirmeye başlayabilirsiniz.
Mutfağınıza ilkin duvarlarınızdan başlayın, duvarlarınızın boyasına ve duvar kağıtlarına karar verdikten sonrasında birbirine uyum sağlayacak mutfak dolaplarını seçebilirsiniz. Mutfağınız da kullanacağınız demir baş ürünleri seçtikten sonrasında mutfağı kalabalık gösterecek ürünlerden kurtulun ya da almak şeklinde bir harcamaya girmeyin. Mutfağınız da rahatça kullanabileceğiniz siyah, gri ve pastel renkler dekorasyonunuz da güzel sonuçlar elde etmenizi elde edecektir. Dekorasyonunuz da birbiri ile uyum sağlayacak renkleri hemen hemen bilmiyorsanız sıralayacağımız renk kombinasyonları sizin için bir rehber olabilir.
İşte o renk kombinasyonları;
• Dolaplarınız da ve masanız da kullanacağınız ahşap ve petrol mavisinin birbiri ile uyumu mutfak dekorasyonların oldukça başarıya ulaşmış ve yürekli bir seçimdir.
• Bej ve antrasitin şıklığı ferah bir ortam için uygun bir seçimdir.
• Sırf beyaz kullanımı ile dolap boşluklarını siyah olarak kullanabilirsiniz. Ya da mutfağınız da kullandığınız beyaz seçim mutfak masasın da yerini siyah iskemle ve masalara bırakabilir.
Mutfak Dekorasyonun Da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?
Oluşturduğunuz mutfak dekorasyonunun uzun solukta sizi götürmesini istiyorsanız malzemeleriniz kaliteli olmasına dikkat edin, ihmal etmeyin kalite demek pahalı demek değildir. İlla kaliteli olacak diye pahalı mutfak malzemelerine yönelmenize gerek yok. Mutfak dekorasyonun da dikkat etmeniz gerekenler dolabınızın lake mi? akrilik mi? membran mı? olduğudur.
• Akrilik mutfak dolapları temizlenmeye dayanıklı, parlak ve ekonomiktir. Yüzeyinden dolayı oldukca acele iz kalacağından devamlı temizlik ister.
• Lake mutfak dolapları parlak yüzeye haiz olması ile birlikte uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında renginde solma yaşayabilirsiniz ek olarak akrilik ve membran dolaplara nazaran ekonomik açıdan birazcık daha pahalıdır.
• Membran mutfak dolapları lekelere karşı daha dayanıklı olması ile birlikte değişik renk seçenekleri ile lake ve akrilik dolaptan ekonomik olarak aha uygundur. Fena yanı ise üzerin deki folyo uzun vakit sonrasında soyulabilir güneş ışığına birazcık daha dayanıksızdır.
Dolaplarınıza karar verdikten sonrasında mutfak mobilyalarınızı seçebilir odalarınız da kullandığınız raf sistemini mutfağınızda da tercih edebilirsiniz. Ek olarak mutfağınızın bir köşesine koyabileceğiniz dekoratif saksı da ki bitkiniz mutfağınızın en güzel aksesuarı olacaktır. Bu aksesuarı hoş bir tablo ile tamamlayıp fazla dekor ve aksesuar kullanımından kaçınabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir