Nemli Saçlara Şekil Vermek
Nemli Saçlara Şekil Vermek

Nemli Saçlara Şekil Vermek

Saçlarınıza nemliyken biçim verirseniz kuruduğunda da saçınızı aynı şekille rahatça kullanabilirsiniz.

Nemli saçlarınıza biçim vermeden ilkin kesinlikle bir saç bakım kremi ya da yağı uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece ıslakken de kuruduğunda da sıhhatli görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçınıza uygun kremi be yağı kullanmak sıhhatli görünmesi için de oldukça önemlidir.

Saçınızı topuz yapabilirsiniz

Topuz bilhassa yaz sıcaklarında kurtarıcı bir saç modelidir. Ensenize yapışan saçların yarattığı terlemeyi önler, birçok değişik topuz yöntemi vardır fakat ıslak saçla birlikte kullanacaksanız kabarmaması için geriye doğru tarayarak arkada yapacağınız bir topuz kurtarıcınız olacaktır. Açtığınızda kabarık bir görüntü oluşturmaz ve saçınızı sardığınız için dalgalı bir görünüm oluşturur.

Dalgalar yapabilirsiniz

Saçlarınız düzse ve makinelerle biçim vermek istemiyorsanız. Nemli saçlarınızı mükemmel buklelere dönüştürebilirsiniz. Bu modeli yaparken saçınızın oldukça ıslak olmamasına itina göstermelisiniz. Saçınızı kuruladıktan sonrasında, tepeden bir lastik yardımıyla topuz yaparak otuz dakika bekleyerek kuruttuğunuzda dalgalı saçlara haiz olacaksınız. Hafifçe saç spreyi sıkarak kalıcılığını fazlalaştırabilirsiniz.

Örebilirsiniz

Nemli saçlara biçim vermek için en oldukça tercih edilen yöntemlerden birisi saçları örmektir. Saçlarınızı kurutmak istemiyorsanız fakat açık kaldığında oluşan ıslak görüntüden rahatsız oluyorsanız bunu önlemenin en iyi yolu saçları örmektir. Saçlarınızı örerek ıslak görüntünün gizlenmesine destek olmuş olursunuz. Ek olarak saç örgüsü oldukça şık duran bir saç modelidir. Yaz, kış rahatça tercih edilebilir. Örgüyü açtığınızda da kıvırcık saçlara haiz olabilirsiniz. Kıvırcık saça haiz kişiler için ıslak bir halde örmek hemen sonra saçların aşırı kabarmasına sebep olabilir.

At kuyruğu yapabilirsiniz

At kuyruğu bilhassa uzun saçlarda oldukça şık duran, en oldukça tercih edilen modellerdendir. Aceleniz var ise, saçınızı kurutmak istemiyorsanız fakat gene güzel bir görünüme haiz olmak istiyorsanız, saçınızı rahatça at kuyruğu yapabilirisiniz. Arkadan bağlayarak yapacağınız at kuyruğu sizi maskülenlik ve feminenlik arası bir görünüme sokacak, yüzünüzün güzel bir halde görünmesine sebep olacaktır. Saçınıza hafifçe uygulayacağınız saç yağı da canlı bir görünüm kazanmanızı elde edecektir. Ek olarak saçınızın önüne ya da arkasına fular bağlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bigudiler

Makinalar çıktı ve bigudiler rafa kaldırıldı. Bigudileri tekrardan çıkarmanın vakti geldi. Nemli saçlara biçim vermenin geçmişten beri en oldukça tercih edilen yöntemi bigudi kullanmak. Saçlarınızın yıpranmasını önleyen bigudileri saçlarınızı kurutmadan biçim vermek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Oldukça sıkı sararak kıvırcık saçlar, birazcık daha gevşek sararak dalgalı saçlar elde edebilirsiniz. Sardıktan sonrasında kuruyana kadar bekletmeniz kafi olacaktır. Bigudiniz yoksa pipetleri keserek bigudi şeklinde kullanabilirsiniz. Açtıktan sonrasında birazcık sprey uygulayarak kalıcılığını fazlalaştırabilirsiniz. Aceleniz var ise bigudi yöntemini kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Bandana

Saçınızı asla şekillendirmek istemiyor ve olduğu şeklinde çıkmak istiyorsanız fakat ıslak görüntü de hoşunuza gitmiyorsa. Bandana kullanarak şık saç modelleri elde edebilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

Balıksırtı Saç Modelleri

Balıksırtı Saç Modelleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir