Oje Renkleri ve Psikolojik Anlamları
Oje Renkleri ve Psikolojik Anlamları

Oje Renkleri ve Psikolojik Anlamları

Araştırmalar, giydiğiniz elbise renkleri şeklinde, tırnak renklerini de taşıdığınız ruh halini ve kişiliğinizi gösteren bir renk bulunduğunu belirtmiştir. Aşağıda, hangi kişilik yada ruh hali özelliklerini temsil ettiklerini ortaya koyan temel tırnak renklerinden bazıları verilmiştir.

Kırmızı:

Güzellik sektöründe en fazlaca talep renklerden biridir. Kırmızı tırnak renginin eğilimi ve sevile bilirliği sonsuzdur, hayranlığı da o şekilde. Kırmızı renk kişiye özgüven verir. Kırmızı tırnak rengini seven insanoğlu yürekli ve klasik olarak kabul edilir. Bununla birlikte bir kişiliğin maceralı ve yürekli tarafını da temsil eder. Kırmızı tırnak rengini seven insanoğlu enerji ve sevinçle doludur.

Siyah:

Çoğunlukla black nail color’un anlamı Emo, Gotik yada punk görünümü ile ilişkilidir. Son zamanlarda bu renk hakkaten moda trendleri listelerinin başlangıcında geliyor. Siyah tırnak rengini seven insanların asi olduğu söylenir. Bu renk bununla beraber stili ve benzersizliği temsil eder.

Pembe:

Pembe tırnak rengi hepimiz tarafınca beğenilen ve sevilen bir renktir. Pembenin parlaktan mata değişik tonları gençliğin ve enerjinin bir yansımasıdır. Yalnız alımlı ve iyi görünmekle kalmaz, bununla beraber kişiliğinizin daha yumuşak bir tarafını gösterir. Kadınsı ve şık bir renktir.

Turuncu:

Canlıdır ve dikkat çekmiş olduğu söylenir. Bununla birlikte yeni şeyler keşfetmeyi seven ve yeni yaratıcı fikirleri kucaklamak isteyen bir kadının meraklı doğasını gösterir.

Koyu Kahverengi:

Kahverengi’nin koyu tonu varlıklı bir renktir ve çoğunlukla enerjik olmakla ilişkilendirilir. Bununla birlikte istikrarlı bir kişiliği yansıtır.

Bordo:

Bordo ek olarak en fazlaca kullanılan beğenilen renklerden biridir. Sıcak bir kişiliği, olgun ve sofistike özellikler taşıyan bir bayanı yansıtır. Ek olarak, sanat içerikli ve ilgi alanları mevzusunda artan bir coşku ile itimatı yansıtır.

Koyu Mor:

Koyu mor, kadının kendine güvenen kişiliğini temsil eden bir tırnak rengidir. Bir kadının daima kalabalığın içinde öne çıkmaya hazır bulunduğunu ve kendi tarzında değişik ve benzersiz bulunduğunu gösterir. Bununla birlikte gönül rahatlığını da yansıtır.

Yeşil:

Yeşil, çevrede olmayı sevdiğini ve sevdalı bulunduğunu gösterir. Yeşil, nude yada kahve renkleri şeklinde bir toprak hissi uyandırır. Dünyevi bir insan olmayı takdir ediyorsanız, tırnaklarınız için yeşil yada kahve renkleri seçmek isteyeceksiniz.

Mavi:

Açık mavi, sakin ve genç olduğunuzu gösterir. Bununla birlikte iç huzuru ve rahatlık duygusuna haiz olduğunuzu da ortaya koymaktadır.

Fransız Manikürü:

Fransız manikür kullanmak, ustalaşmış dünyanın bir parçası olduğunuzu ve gerçek bir başarı örneği olduğunuzu gösterir. Ek olarak Fransız manikürü, kendinizi tanıdığınızı da gösterir. Ek olarak alımlı olmayı ve güzelliğinizi göstermeyi seversiniz.

İster acıklı olun ister dünyada sulh duygunuzu gösterin, doğru oje rengi kişiliğinizi dünyaya ifade etmenize destek olabilir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir