Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi
Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Organik Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce ve akne bilinmiş olduğu benzer biçimde yiyecek ve içeceklerden değil tamamen hormonal bozukluklardan meydana gelen bir hastalıktır. Tükettiğimiz gıdaların sivilceler üstünde bir tek %5 oranında tesiri bulunmaktadır. Erişkinlik döneminde androjen dediğimiz hormon inanılmaz derecede oldukca yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı tabakaya yatsı katman adı veriyoruz, yatsı katman cildin yüzeyine yatarken bir mikroplaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Yanlış hijyen ürünleri, hatalı sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir akneye çeviriyor, akne gittikçe derinleşiyor ve hızla yayılıyor.  
Kimyager ve Cilt Uzmanı Şems Arslan Organik sivilce tedavisi ve sivilce tipleri hakkında bizlere oldukca yararlı bilgiler veriyor, bu yazımızı ne olursa olsun inceleyin.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilce İkinci Dereceli Sivilce Üçüncü Dereceli Sivilce Yüzünüz de 1 ile 10 içinde sivilce var ise ‘’birinci aşama’’ Yüzünüz de 10 ile 40 içinde sivilce var ise ‘’ikinci aşama’’ Yüzünüzde 40 ile 40’dan fazla sivilce var ise ‘’üçüncü aşama’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki alternatif ürünler ile tedavi uygulayarak bunun önüne geçmeniz mümkündür. Günde 2 kez sabah ve akşam olmak suretiyle temizleme kafi olacaktır. 1 ile 10 içinde sivilcesi olanların ayda 1 kere ‘’PEELING’’ yaptırması lüzumlu 1 ile 10 içinde sivilcesi olanların 3 hafta süresince her gün 3 bardak domates suyu tüketerek sivilce ve akneleri kurutarak tedavi etmeleri mümkündür.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri alternatif ürünler ile tedavi etmeniz mümkün değildir. Eğer yüzünüz de 10 ile 40 içinde sivilce var ise burada hekim yardımı almalısınız, ve uzmanların tavsiyeleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde kesinlikle rast gele bir ürün kullanmamalısınız. Kesinlikle uzman bir doktora danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile tedavi görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Temizleme Toniği

1 yiyecek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği 1 yiyecek kaşığı meyan kökü 300 gr kaynar su 1 limon suyu 1 tatlı kaşığı tuz 

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonrasında güzelce süzgeçten geçirin ve yüzünüze günde 5-6 kez her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı oldukca kolaylıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Temizleme Toniği

2 bardak kaynar su 1 rendeden geçirilmiş salatalık 1 yumurta akı 2 yiyecek kaşığı tuz 3 damla iyot 1 yiyecek kaşığı bal 3 damla tentürdiyot 1 yiyecek kaşığı orulla çamuru (kırmızı yada sarı çamurda olabilir)

İkinci dereceli sivilceler için oldukca yararlı olan bu karışımı 24 saat beklemeye alın. Ondan sonra iyice süzgeçten geçirin ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze pansuman yapın.

 

Etiket sivilce tedavisi bitkisel cabuk iyilestıren sıvılce formullerı sivilceler için tavsiyeler cilt temizliği yüz temizliği yüzdeki sivilce tedavisi

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir