Papatya Suyu ile Saç Rengi Açılır mı?
Papatya Suyu ile Saç Rengi Açılır mı?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açılır mı?

Saç rengini organik yollarla açabileceğiniz papatya suyunu ne olursa olsun duymuşsunuzdur. Birçok kadının kullandığı etkili yöntemlerden önde gelen papatya suyu hakkında bilmenizde fayda olacak mühim noktalar vardır.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Iyi mi Açılır?

Papatya suyunun saç açma tesiri olduğu derhal her hanım tarafınca bilinir. Organik yollarla saç açmak için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biridir. Günümüzde hala popülerliği korumuş olan bu yöntemi uygulamadan ilkin birçok yerden papatya suyu satın alabilirsiniz. İçinde kimyasal kullanılan suni ürünler yerine aktarlardan papatya alarak su elde edebilirsiniz.

• Papatya suyu ile saçlarınızı sıhhatli bir halde açmak istiyorsanız papatya kurusu satın alarak evde su hazırlamanız gerekiyor. Suni ürünlerin içinde saçınıza zarar verecek kimyasallar olabilir.

• Papatya suyu elde etmek için bir avuç dolusu kuru papatyayı bir tencereye koyun. Üstüne 2-3 su bardağı su ekleyebilirsiniz. Papatya suyunu kaynatarak istediğiniz suyu elde edebilirsiniz.

• Su kaynarken alacağı renkten almanız ihtiyaç duyulan zamanı anlayabilirsiniz. Sarı bir renk oluştuktan sonrasında kaynayan suyu soğumasını bekleyin. Soğuması için 15-20 dakika yeterlidir.

• Papatya suyu soğuduktan sonrasında tamamını saçlarınıza sürün ve masaj yaparak saç diplerine yedirin.

• Saçların açılması için papatya sürülen saça yüksek ısı verilmesi gerekiyor. Yazları güneş tesiri saçın açılması için kafi olacaktır. Saçlarınızı ıslattıktan sonrasında kuruyana kadar güneşte bekleyin.

• Kış aylarında yapacaksanız fön makinesi ile saçlarınızı iyice kurutabilirsiniz.

• İlk işlemde elde edeceğiniz açılma bir tek yarım ton olacaktır. Saç yapısına bakılırsa 1 tona kadar da açılabilir. Etkili sonuçlar almak için bu işlemi 5-6 kez yeniden etmeniz gerekiyor.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açmak Zararı dokunan Mı?

Papatya suyu ile saç rengi açılır mı; papatya suyunu ilk uygulamanız halinde sadece bir tona kadar açılma elde edebilirsiniz. Uzun süre kullanarak istediğiniz açılmayı elde etmeniz mümkün. Sık uygulamanın saça zarar vermemesi için haftada bir kez yeniden edebilirsiniz. Papatya suyu ile saç açmak zararı olan değil aksine oldukça yararlıdır.

Papatya suyu saçların dökülmesini engeller, saç köklerinin daha kuvvetli olmasını sağlar. Suni açıcıların vereceği zararlar yerine saçlarınızı oldukça daha canlı gösterecek bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Papatya suyu ince telli saçların dolgun görünmesine de destek olacaktır.

Papatya Suyu ile Saç Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Papatya suyu ile saç rengi açılır mı; papatya suyu ile oluşturulan saç rengi tüm saçlarda değişik bir tesir yaratabilir. Bundan dolayı saç açmadan ilkin saçınızda iyi mi bir tesir yaratacağına dikkat etmeniz gerekiyor. Saçınızın bir kısmına sürün ve bekledikten sonrasında gösterdiği etkiyi deneyin. Daha etkili netice almak için saçlarınızı yıkadıktan derhal sonrasında uygulamayın. 2-3 gün kadar saçlarınızı yıkamadan kirli saçlara uyguladığınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir