Plastik Makyaj Yapımı
Plastik Makyaj Yapımı

Plastik Makyaj Yapımı

Çoğu zaman tv, film, tiyatro benzer biçimde dallarda oldukça gereksinim duyulan buralardan aşina olduğumuz bir makyaj çeşidi plastik makyaj. Yaralanma, kesilme, kanama benzer biçimde efektleri vermek için kullanılır. Düzgüsel günlük makyaja kıyasla bu iş mevzusunda tecrübeli ve bilen insanoğlu tarafınca yapılması ihtiyaç duyulan bir iştir plastik makyaj. Ek olarak bu kozmetik ürünlerin ulaşılabilirliği de oldukça kolay olmadığından satan belirli mağazalardan ya da online alışveriş kanalıyla temin edebilirsiniz.

Plastik Makyaj Nedir?

Likit Latex olan madde daha oldukça kan efekti olarak kullanılır. Buna ek olarak yanık jeli, yapıştırıcı, sünger, pudra benzer biçimde malzemeler plastik kozmetik makyaj için kullanılan malzemelerdir. Fakat daha ilkin de söylediğimiz benzer biçimde ürünleri uygulayabilmek için bu ürünlerin iyi mi kullanılacağını, nereye uygulanacağını da bilmek gerekir bu sebepten daha ilkin bu mevzu hakkında eğitim almış birinin uygulaması doğru olacaktır. Eğer sizde makyaj yapmayı oldukça seviyor ve plastik makyaj yapımı mevzusunda da kendinizi geliştirmek istiyorsanız çeşitli kurslara gidebilir kendinizi ek olarak bu mevzuda da geliştirebilirsiniz. Kurs tutarları ile ne kadar süreceği değişkenlik göstermekle beraber fiyat skalası 200-500 Türk lirası içinde değişim göstermektedir.

Ek olarak genel anlamda plastik makyaj ile porselen makyajın birbiri ile karıştırıldığını duymuşsunuzdur. Sebebi iki türün de birbirine benzer malzemelerle benzer şekilde yapılmasıdır sadece plastik makyaj yapımı kanama benzer biçimde çoğunlukla karşılaşmayacağınız ve oldukça daha emek isteyen bir makyaj türüdür. Porselen makyaj ise daha oldukça güzel duyu amaçla yapılmaktadır.

Plastik makyaj malzemeleri olmadan bu makyajı yapmanız oldukça zor. Ustalaşmış bu işin eğitimini almış sanatçılar bile yanlarında malzemeleri olmadan plastik makyaj yapamayacaklardır. O yüzden bu plastik makyaj yapımı ile ilgilenmek istiyorsanız ilk olarak malzemelerini edinmelisiniz.

Boyalar

Plastik makyaj için yapılmış hususi boyalar olmadan bu işi yapmanız oldukça zor olacaktır. O yüzden öncelikle yapacağınız makyajın planını yapmış olup ona gore boyalarını edinmelisiniz.

Fondöten Plastik Makyaj Malzemesi

Çoğu zaman makyaj da ten görünümü vermek için kullanılır. Yüzün tamamına sürülmez efekt verilirken öteki malzemeler ile beraber kullanılır ve bütünlük sağlaması beklenir.

Plastik makyaj malzemesi

Plastik olan bu malzemeleri edindiğinizde mesela kolda bir yara efekti çalışıyorsanız bu hissi yaratmanız daha acele ve kolay olacaktır.

Cildi yaşlı Gösteren Solüsyon

Bu solüsyon yapacağınız makyaj da oyuncuyu daha buruşuk ve yaşlı göstermesi için kullanılır. Doğru şekilde kullanırsanız netice oldukça güzel olacaktır.

Fırçalar

Günlük makyaj da bile artık fırça kullanımı bu adar artmışken. Bu kadar detay isteyen bir işte de fırçalara gereksinim duyacaksınız. Bilhassa detay çalışabilmeniz için ince uçlu fırçalar almanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir