Postiş Modelleri
Postiş Modelleri

Postiş Modelleri

Postiş modelleri; saçı uzatmak ya da hacim kazandırmak için saça eklenen organik ve suni ürünlerdir. Naturel saçlardan meydana getirilen postişler daha organik görünmüş olduğu için bayanların seçimleri genel anlamda bu ürünlerden yanadır.

Postiş Modelleri Nedir?

Postiş, çıt çıt saç olarak da adlandırılır ve değişik kullanım şekilleri vardır. Saçınıza yapmak istediğiniz işleme nazaran değişik modellerini tercih edebilirsiniz. Postiş modelleri; at kuyruğu, topuz saç ve çıt çıt saçlardır. Bileşik ve organik saçları bulabilir ve ikisini de saçlarınıza hacim kazandırmak için kullanabilirsiniz.

Postiş modelleri içinde seçebileceğiniz değişik renkleri bulabilirsiniz. Geçmişten bu yana oldukça gelişen bu ürünleri saçlarınıza kalıcı olarak da kullanabilirsiniz. Saç renginizle aynı tonları bulabilir yada renkli modellerini tercih edebilirsiniz. Saç içinde kullanılan renkler oldukça trend olduğundan yeşil, kırmızı, mor şeklinde renkler daha oldukca tercih ediliyor.

Postiş Iyi mi Seçilmeli?

Postiş modelleri seçerken ilk olarak saçınıza kazandırmak istediğiniz görünümü belirlemelisiniz. Eğer saçlarınız kısa ve değişim yapmak istiyorsanız çıt çıt modelleri saç altında kullanarak boyunu uzatabilirsiniz. Saçlarınızı uzatmak için seçeceğiniz ürünlerin organik saçlardan yapılmış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bileşik saçlar suni görünmüş olduğu şeklinde işlem yapmanız da zor olsa gerek. Naturel saçları yıkayabilir, maşa yapabilir ve fön çekebilirsiniz.

Saçlarınızı uzatırken hacimli görünmesini istiyorsanız dalgalı postiş tercih edebilirsiniz. Düz modeller saçlarınızda sönük kalırken dalgalı modeller saçlarınıza hacim kazandıracaktır. Eğer ince telli saçlara sahipseniz yalnız ense altında kullanacağınız saçları seçmeyin. Saçın tüm bölümlerinde aralıklı kullanabileceğiniz ürünler daha organik ve daha canlı bir görünüm elde edecektir.

Hususi günlerde saçlarınıza topuz yaptırmak istiyor ya da at kuyruğu modeli kullanmak istiyor olabilirsiniz. Kısa saçlı bayanlar için çözüm üreten topuz modelleri seçebilirsiniz. Topuz formunda kullanabileceğiniz postişlerin renkleri ve çeşitleri farklıdır. Eğer ombreli bir saç görünümü kazanmak istiyorsanız postiş rengini saç renginizden daha açık tonda seçebilirsiniz. At kuyruğu model yaptırmak için seçeceğiniz postiş saç renginizle aynı olduğunda daha organik bir görünüm kazanacaksınız.

Postiş Iyi mi Takılır?

Çıt çıt postiş saçları takarken hacimli görünmesini istiyorsanız saçlarınıza fön çekmeniz, sprey boya ile kabarttıktan sonrasında işlem yapmanız gerekir. Böylece saçlarınıza hayal ettiğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Çıt çıt saçlar, hususi tokaları yardımıyla evde kolaylıkla takabileceğiniz modellerdir. Eğer organik ve kalıcı bir görünüm istiyorsanız saç uzmanlarından yardım almanız gerekiyor. Saç uzmanları, saçı belirli bölümlere ayırarak her bölüme postiş saçları bağlar.

Postiş Topuzu Iyi mi Yapılır?

Postiş modelleri içinde kurtarıcı olan topuz modelleri hususi günlerde rahatça tercih edebileceğiniz modellerdir. Bu modelleri evde kullanmak da mümkün. Saçınızı arkasına yerleştireceğiniz hacimli saçlarla dağınık topuz görünümü elde edebilirsiniz. Sıkı ve heybetli bir model istiyorsanız saç uzmanlarından yardım almalısınız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir