Profesyonel Makyaj Yapımı
Profesyonel Makyaj Yapımı

Profesyonel Makyaj Yapımı

Bilhassa hususi günlerimizde yardımımıza koşuyor ustalaşmış makyajlar hele de yüzünüzü iyi bilen biri ile çalıştığınızda ortaya çıkan netice muhteşem oluyor. Sadece bunlar haricinde da evde kolay ustalaşmış makyaj yapmak mümkün makyaj artistlerinin bizlere öğrettiği bu güzel teknikleri kullanarak onlar kadar güzel yapamasak ta bir ihtimal makyajımı bir tık üste taşımamız mümkün olabilir. Ustalaşmış makyaj yapımı uygularken en mühim şeylerden biri de makyaj öncesi nemlendirme, yüz şeklini iyi tanımak ve doğru makyaj malzemesini doğru yerde kullanmaktır. İşte teknikler;

Cildi Nemlendir ve Temizle

Makyaj öncesinde cildi güzelce temizlememiz gerekir. Ve fondötenin güzelce cilde yerleşmesi içinde temizledikten sonrasında cildimizi güzelce nemlendirmeliyiz. Ek olarak sürülen nemlendirici ciltte bir bariyer görevi görürken bununla beraber da cildin nemlenip fondötenin kalıcılığını da arttıracaktır.

Fondöten ve Kapatıcı Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten seçerken en mühim unsurlardan biri kendi cilt tonunuza en uygun renk tonunu seçmektir. Eğer kendi renk tonunuzdan değişik seçerseniz cildinizde yabancı bir madde olduğu fazlaca belli olacak ve sürdüğünüz fondöten cildinizde yapar durduğu için naturel pürüzsüz ve canlı bir netice elde edeceğinize tam tersi suni ve fena bir sonuçla karşılaşmış olacaksınız. Fondöten sürerken fazlaca ince tabakalar halinde yavaş yavaş arttırılarak gidilmeli bu sayede cilde iyice işleyecek ve cildinizle bütünleşecektir ustalaşmış makyaj yapımı yaparken.

Göz Makyajı

Göz makyajı makyajdaki kuşkusuz en mühim yerlerden biri. Tüm makyajın gidişatını her an fazlaca güzel de olabilir fazlaca fena de. Hafifçe bir far ile giz kapağına derinlik verdikten sonrasında ince bir eyeliner çekerek son olarak da rimel uygulayarak göz makyajınız fazlaca mütevazi ve güzel olacaktır.

Aydınlatıcı Dosyası

Makyajda mühim faktörlerden biri de cildin daha canlı ve parlak gözükmesidir bunun içinde son dönem de kullanımı oldukça fazlalaşan aydınlatıcılar yer almıştır son dönemlerde makyaj dünyasında. Aydınlatıcıların da gene çeşit çeşit renkleri mevcut pembesi, inci beyazı, mavisi benzer biçimde fakat renk seçeneği mevzusunda gene en doğru seçim teninizi en naturel, sıhhatli ve güzel gösteren aydınlatıcıyı seçmeniz olacaktır. Aydınlatıcıları yüzünüzün yüksek bölgelerine uygulayarak kullanmanız doğru olacaktır. Genel anlamda ışığın yansıdığı bölgeler yüzümüzün yüksek yerleridir şundan dolayı. Elmacık kemiklerinize ve saç diplerinize doğru sürerek yüzünüzün daha aydınlık ve ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ek olarak yüzünüze kontur uygulaması yaparak yüzünüzde istemediğiniz bölgeleri kapatıp, istediğiniz bölgeleri ön plana çıkarabilirsiniz.

Ruj Seçimi

Son olarak makyajınızı tamamlayan makyaj malzemelerinden bir tanesi olan ruj seçimi ile makyajınızı tamamlayabilir ve son dokunuşu koyabilirsiniz. Rujunuza yakın tonlarda seçeceğiniz bir dudak kalemi ile rujunuz fazlaca daha şık gözükecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir