Regl Döneminde Yapabileceğiniz Egzersizler
Regl Döneminde Yapabileceğiniz Egzersizler

Regl Döneminde Yapabileceğiniz Egzersizler

Bilinenin aksine regl döneminde spor yapmak hem gerilen sinirlerin rahatlaması, hem de vücudun esnemesi açısından oldukça yararlıdır. Sizin için regl döneminde yapabileceğiniz spor hareketlerini araştırdık. Egzersiz yapmak reglinizin kesilmesine niçin olmaz. İşte regl döneminde güvenle yapabileceğiniz en sakin egzersizler…

REGL DÖNEMİNDE HANGİ EGZERSİZLER YAPILIR?

KARDİO

Uzmanlara nazaran koşu yapmak, bisiklet sürmek, boks ve bunun şeklinde kondisyon güçlendirici egzersizler yapmak kalp atış hızınızı arttırarak kan akışının düzenlenmesini ve vücudun enerji depolanmasını sağlıyor. Bilhassa tertipli olarak kardio icra eden hanımlarda dönemsel regl semptomları daha hafifçe düzeylerde seyretmektedir. Koşu yada bisiklet şeklinde sporlar bu dönemlerde fazlaca zorlayıcı oluyorsa tempolu yürüyüşlerde tercih edilebilir.

YOGA

Meydana getirilen araştırmalar, ağrı hissini azaltmak ve akıldan uzaklaştırmak için değişik mevzulara odaklanma fikri işe yarayan bir durum bulunduğunu ortaya koymuştur. Bununla birlikte kendiniz için güzel bir aktivite yaptığınız yaptığınızda mutluluk hormonlarınız harekete geçer ve otomatikman kendinizi fazlaca daha iyi hissetmeye başlarsınız. Bilhassa dolaşımı hızlandırmak ve ağrıları azaltmak için meydana getirilen bir yoga olan Vinyasa oldukça faydalıdır. Pelvik bölgesinin rahatlaması için angle pozları ve güvercin duruşu önerilmektedir.

PİLATES

Regl döneminde yaşanılan ağrı ve acıları pilates kapsamı altında meydana getirilen esneme, açma ve germe hareketleriyle fazlaca daha aza indirebilirsiniz. Kaslarınızı, eklemlerinizi ve kalçalarınızın esnemesini elde eden hareketlerle vücudunuzdaki dolaşımı pozitif yönde yönde etkileyebilir, köpek pozu ve çocuk pozu şeklinde bedeninizi rahatlatan pozlarla da dönemsel şikâyetlerinizi en aza indirebilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Regl Hakkında Ortaya Atılan Şehir Efsaneleri

Regl Hakkında Ortaya Atılan Kent Efsaneleri

Regl Nedir? Regl Ağrısına Ne İyi Gelir? Regl Neden Gecikir?

Regl Nedir? Regl Ağrısına Ne İyi Gelir? Regl Niçin Gecikir?

Regl Döneminin Korkulu Rüyası: Baş Ağrısı

Regl Periyodunun Korkulu Rüyası: Baş Ağrısı

Covid-19 Regl Düzensizliğine Neden Oluyor!

Covid-19 Regl Düzensizliğine Niçin Oluyor!

İLİşKİLİ GALERİLER Düzenli Regl Olamamanın Neden Olduğu Hastalıklar!

Tertipli Regl Olamamanın Niçin Olduğu Hastalıklar!

Regl Hakkında İlginç Bilgiler

Regl Hakkında İlginç Bilgiler

Regl Döneminde Ağrıları Hafifleten ve Rahatlatan Yiyecekler

Regl Döneminde Ağrıları Hafifleten ve Rahatlatan Yiyecekler

Regl Takvimini Yapabilecek 4 Mobil Uygulama

Regl Takvimini Yapabilecek 4 Mobil Uygulama

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir