Diyet Börek Tarifi
Diyet Börek Tarifi

Rejim Börek Tarifi

Merhaba sevgili bayanlar bugün klasik bir börek tarifi olan sigara böreğinden şeker hastaları ve rejimde olan bayanlar için rejim sigara böreği hazırladım. Ek olarak yapımı oldukça kolay tarifimin yanında gene fırında meydana getirilen başka bir Rejim Börek tarifine de yer verim.

Tatlı kategorimizde yer edinen değişik rejim tatlıları da incelemenizi tavsiye ederim mesela, bir şeker hastası olarak benim favori tatlı tarifi seçimim Rejim Zeytin Ezmeli Rulo Kurabiye Tarifi.  İster Rejim Börek Tarifi isterseniz de yapımı kolay rejim sigara böreğini uygulayabilirsiniz kolay gelsin.

Rejim Sigara Böreği Malzemeler

Yufka ( 3 tane)
1 tane yumurta
Beyaz peynir 250 gram (light)
Sıvı yağı
Maydanoz

Rejim Börek Tanım

Ilk olarak hanımlar yufkaları on altı eşit bölüme bölün ve derin bir kabın içine light peyniri alıp ezin. İçine ince doğradığınız maydanozları ve yumurtayı ekleyip harmanlayın. Tüm sığara böreği yapımında olduğu benzer biçimde üçgenlerin içine harımızdan ilave ederek ( geniş kısmına) sivri uc kısmına kadar sarın ve uç kısmına sıvı yağ ilavesi yaparak kapatın. Rejim sigara böreğini kızgın yağda değil fırının ızgara kısmında kızartacağız hanımlar afiyetle yiyin

Bir Başka Tanım

Malzemeler

2 tane yufka

200 gr. dil peyniri

2 tane yumurta

1/2 t. yağsız süt

Rejim Börek

Yufkalar üçgen şeklinde her biri 12 parça olmak suretiyle kesilir. Her bir üçgene dil peynirinden bir uzun parça alınıp sigara böreği benzer biçimde sarılmış olur. Tüm yufkalar sarıldıktan sonrasında yu­varlak cam bir siniye yan yana konularak dizilir. Yumurtalar sit ile iyice çırpılarak bu böreklerin üstüne dökülür. Bir gece dolapta bekletilirse daha iyi olur. 200° fırında 30 dakika pişirilir.

Not: Neredeyse tüm hazır yufka börekleri hazırlanıp 1 gece do­lapta beklerse daha ba­şarılı netice alınır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir