Rimel Nasıl Sürülür
Rimel Nasıl Sürülür

Rimel Nasıl Sürülür

Rimel, kirpikleri kıvırmak ve hacim kazandırmak için kullanılır. Doğru kullanıldığından kirpiklerinizi olduğundan fazlaca daha uzun izah edebilir ve kıvrımlı kirpiklere haiz olabilirsiniz.

Rimel Sürmeden Ilkin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Rimeli iyi mi süreceğiniz kadar rimel sürmeden ilkin yapacaklarınız da kirpiklerin görünümü değiştirecektir. Ilk olarak kirpiklerinizin temiz ve bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Badem yağı ile tertipli bakım yaparak kirpiklerin tek tek görünmesini sağlayabilirsiniz. Rimel sürmeden ilkin de fazlaca hafifçe badem yağı kullanarak kirli görünmesini engellemeniz mümkün. Kirpik bakımını yaptıktan sonrasında mini bir tarak yardımı ile kirpikleri birbirinden ayırmanız gerekiyor.

Rimelle istediğiniz etkiyi kazanmak için kirpikleriniz kıvrık olmalı. Kıvırma etkili rimelleri bulabilirsiniz sadece düz kirpiklerde tesiri kafi değildir. Hem düz hem kıvrık kirpiklerde kesinlikle kirpik kıvırıcısı kullanın. Dümdüz kirpiklere sahipseniz ısıtıcılı ürünler tercih edebilirsiniz. Kıvırma işlemini yaptıktan sonrasında da kirpikleri tarayarak ayırabilir ve rimel sürmeye başlayabilirsiniz.

Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nedir?

Rimel iyi mi sürülür; ilk olarak doğru bir rimel seçimi yapmalı, kirpikleri ayırmalı ve rimel sürmeye bu işlemler arkasından başlamalısınız. Rimel sürmek kolay benzer biçimde görünse de dikkat gerektiren ve yanlış sürüldüğünde yıkım görünümlere sebep olan makyaj malzemesidir. Tüm makyajı ve yüz ifadesini aniden değiştiren bu malzemeyi kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor.

• Rimel sürmenin püf noktaları sürmeden ilkin yapacağınız bakımlara dayanıyor. Yapışık kirpikler kirli ve dağınık bir görünüme sebep olur. Bu yüzden rimel sürmeden ilkin kirpikleri tek tek ayırın.

• Rimel sürmeye başlamadan iyi mi bir görünüm elde edeceğinize de karar vermelisiniz. Eğer uzun ve yoğun kirpikler istiyorsanız rimeli yoğun alarak kirpik dibinde ucuna kadar 1-2 kez süratli bir halde sürün. Bu işlemi bir kez yeniden ederek istediğiniz sonucu aldıysanız ikinci kez yapmayın. İki kat rimel sürmek daima kirli bir görünüme sebep olur.

• Eğer naturel görünümlü kirpikler elde etmek istiyorsanız bitmiş rimeller kullanabilirsiniz. Bitmiş rimeliniz yoksa rimeli hafifçe yoğunlukta aldıktan sonrasında peçete ile paklayın. Ondan sonra kirpik uçlarına süratli bir halde uygulayarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

• Rimel sürdükten sonrasında kirpik diplerindeki beyazlıkların tümünü siyah bir kalemle doldurun. Isterseniz yoğun bir görünüm için siyah far kullanabilirsiniz. İnce uçlu ruj fırçaları kirpik diplerini doldurmak için doğru bir seçim olacaktır.

Kirpik Modellerine Bakılırsa Rimel Seçimi Iyi mi Olmalı?

Düz kirpiklere sahipseniz yoğun olmayan, ince ve sert uçlu fırçalar tercih edebilirsiniz. Kirpik kıvırıcı uyguladıktan sonrasında bu rimellerle istediğiniz görünümü kazanabilirsiniz. Sık ve kıvrık kirpiklere sahipseniz kirpikleri ayırma özelliği olan sert ve uzun fırçalı rimelleri seçmeniz gerekiyor. Rimel iyi mi sürülür; fırça seçiminiz kirpiklerinizi ayırdığı için kirpik dibinden ucuna kadar süratli bir halde sürebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir