Ruj Nasıl Sürülür
Ruj Nasıl Sürülür

Ruj Iyi mi Sürülür

Ruj iyi mi sürülür; İyi sürülmüş bir ruj dudaklarınızı dolgun, seksi ve muhteşem gösterir. Doğru yerlerde kullanılan küçücük hileler yardımıyla dudaklarınızın görkemli bir görünüme kavuşacağından güvenilir olabilirsiniz. Kadinay.Net sizler için ruj sürmenin püf noktalarını araştırdı.

Yumuşak, dolgun, mat ya da parlak.

İfadesi kuvvetli dudaklar güzelliğin birinci kuralıdır. Bu kadar kuvvetli bir etkiyi başka hiçbir kozmetik ürün yaratamaz. Kısaca rujun en fazlaca sevilen makyaj malzemesi olmasında şaşılacak bir şey yok. Rujunuzu sürmek için ne olursa olsun vakit ayırın. Ne kadar özenli yapmış olursanız, konturlar ve renkler o denli kalıcı olacak, böylece makyajınızı devamlı tazelemenize gerek kalmayacak. 

Makyaj kuralları

Doğru bazı yaratın: Fondöteninizi devamlı dudaklarınıza da uygulayın. Etkisiz renkli bazın üstünde rujunuzun rengi daha fazlaca öne çıkacaktır. Özelikle açık renk rujlarda bu daha fazlaca ehemmiyet kazanır. Öteki bir getirisi de, fondötenin kurumuş dudak kırışıklıklarını dengelemesidir.  Konturları çizin: Rujunuzla aynı renk yada bir ton açık kontur kalemiyle dudaklarınızın dış kenarlarını çizin. Böylece dudaklarınızı şekillendirmiş ve rujunuz için bariyer oluşturmuş olacaksınız.  Ruju özenle sürün: Ruju ufak ve sert bir dudak fırçasıyla sürün. Bu şekilde hem daha dikkatli sürmüş olur, hem de rengi daha kolay işleyebilirsiniz. Ek olarak rujunuz daha kalıcı olacaktır. Ruju sürerken, kalemle çizdiğiniz dış konturun üstünden taşırmamaya itina gösterin. 

Fazlalık kalmasın

Hafifçe sabitleyin: Fazla gelen boyayı alarak kalıcılık sağlayın. İnce bir kağıt mendili dudaklarınıza bastırın, kısa bir süre beklemeye alın ve çekin. Dudağınızdaki rengin birazcık daha mat olmasını istiyorsanız, ilkin fazlaca azca pudraya batırılmış pudra fırçasını mendilin üstünden gezdirin.  Mat tesir: Son aşama moda olan mat bir hava vermek için öteki yol, kalemle dudağınızın tamamını boyamaktır. En o kadar da düz dudakların üstünde yumuşak fakat bir o denli da kalıcı bir renk verir.  Parlatıcı: Mat görünümlü dudakların aksine, dudaklarınızın tatlı bir ışıltıya haiz olmasını istiyorsanız, kenarlarını çizip içini boyadığınız dudaklarınızın üstüne bir parça parlatıcı sürün. 

Rengi güçlendirin

Yine üstünden geçin: Kağıt mendili dudaklarınıza bastırdıktan sonrasında üstünden yeniden rujla geçebilirsiniz. Bu işlem rengi daha kuvvetli yapmış olacaktır.  Pastel renklerle yumuşak konturlar: Pastel renkli ruj kullanırken, dudak kaleminin fazlaca koyu olmamasına dikkat edin, aksi halde kontur çizgisi ön plana çıkacaktır.  Dudaklar fazlaca inceyse: Ruju taşırmış tesiri yaratmadan daha dolgun görünen dudaklar için bazı hileler var. Dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ve dudaklarınızın köşe kıvrımlarını da boyayın. Sonrasında ruj fırçası ya da parmağınızla dudağınızın ortasına doğru rengi dağıtın yada daha açık renkte bir rujla üstünden geçin.  Asimetrikse: Üst dudağınız ince ve alt dudağınız dolgunsa, bir tek üst dudağınızın kenarlarını çizin. Konturu dışarı taşırmayın, bu bir çok vakit suni bir görünüm verir. Alt dudağınızı çizmeyin. Sonrasında da her zamanki şeklinde rujunuzu sürün. 

Ruj olmadan olmaz!

Solo tesir: Makyajla aranız yoksa bile, asla eğer olmazsa ruju tamamlanmamış etmemeye çalışın. Özelikle dudaklarınız muhteşem değilse, bu durumu tatlı ışıltılı tonlarla kapatın.  Ruj kalıntıları: Makyajınız bittiğinde rujunuzun dudaklarınızın haricinde kalıntı bırakmasını istemiyorsanız, kağıt mendili parmağınıza dolayın ve ağzınıza yerleştirip dudaklarınız kapatın. Bu işlem fazla ruju alacaktır.  Bariyer hilesi: Rujunuzun dağılmasını istemiyorsanız, kalemle konturun üstünden geçin ve içlere doğru dağıtın. Sonrasında ten rengi bir kalemle çizgiyi yenileyin. Son olarak olarak da, rujunuzu sürün.

Etiket ruj ruj iyi mi sürülür ruj sürerken nelere dikkat etmeliyim ruj sürme Ruj sürme hileleri Ruj sürmenin püf noktaları Ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler Ruj sürme bilgileri Ruj sürme teknikleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir