Ruj Nasıl Sürülür?
Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj diyince, hayır ben sevmiyorum. Diyen hanım yoktur herhalde. Hanım dünyasında ruj eğer olmazsa olmaz ürünlerimizden makyajın son noktasını koyan, meydana getirilen makyajın ruj ile birlikte bir tüm olmasını elde eden ürün.

Hangi Renk Ruj Iyi mi Sürülür?

Ilk olarak son zamanların en moda renkleri haline gelen nüde ruj tonları ile adım atmak istiyoruz. Bu tonları seçerken ise genel anlamda meydana getirilen hatalar içinde kendi ten renginden ya oldukca açık ya oldukca koyu tonlar seçiliyor. Iyi mi seçim yapacağınız mevzusunda ise ten renginize gore eğer teniniz beyaz ise daha pembe, şeftali alt tonlu renkler, eğer teniniz koyu ise kahve alt tonlu rujlar seçerseniz eğer doğru nüde renk tonunu yakalamış olacaksınız. Doğru seçimi yaptıktan sonrasında eğer kullanacağınız nüde rujunuz mat ise öncesinde kesinlikle peeling yapmalı ve dudağınızı nemlendirmelisiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonrasında ise eğer rujunuzu çerçeveleyerek kullanmayı seviyorsanız rujunuzu ilk aldığınız günden itibaren şeklini bozmadan sürerseniz eğer rujunuzun bir kenarı hep sivri duracak ve kalem kullanmadan da tek bir rujla hem dudağınızı çerçeveleyebilir hem de rujunuzu sürebileceksiniz. Ruj iyi mi sürülür? Sorusuna bir de dudak iyi mi dolgun gösterilir? Sorusu eklendiğinde işte yanıt çok da fazla zor olmasa gerek yalnız bir rujla bu göz yanılsamasını elde etmek mümkün. Rujunuzu tüm dudağınıza sürdükten sonrasında ortasına daha açık bir tonda bir ruj sürerseniz eğer ışık yansımasından dolayı dudağınız daha dolgun gözükecektir.

Likit Mat Rujlar?

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir ruj türü likit mat rujlar. Gene eğer bu ruj türünü de çerçeveleyerek kullanmak istiyorsanız eğer likit olduğundan kendi aplikasyonu ile yapmak zor olacağından ince bir fırça yardımıyla aplikasyonundan bir miktar alıp dudaklarınızı çerçeveleyebilirsiniz, sonrasında ise rujunuzu sürerek dudağınızda daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ruj iyi mi sürülür? Denildiğinde koyu rujunda iyi mi sürüldüğünü merak etmeyen hanım yoktur herhalde işte sizin için püf noktaları…

Koyu Rujlar

Koyu rujlar neredeyse birçok kadının kullanmayı oldukca sevilmiş olduğu fakat rengi acele gittiği, çatladığı ve sürümü oldukca zor olduğundan günlük hayatta tercih etmekte zorlandığı rujlar olmuştur. Bir başka mesele ise rujun tam rengini vermemesi ve dalga dalga durarak dudakta fena bir görüntü bırakması. Bunun içinde yapmanız ihtiyaç duyulan şey ilk olarak göz altı kapatıcınızla kendinize bir baz oluşturarak sonrasında ruju sürmek böylece hem rujun dalgalanmadan tam rengini vermeyi elde etmiş olacaksınız hem de rujun kalıcılığını fazlasıyla arttırmış olacaksınız. Gene kesinlikle atlanmaması ihtiyaç duyulan şeylerden biri ise koyu renkli ruj kullanırken dudakların ölü derilerden arındırılmış ve güzelce nemlendirilmiş olmalıdır. Eğer gene koyu rujunuzu dudak kalemi ile çerçeveliyorsanız kesinlikle dudağınızın içini de dudak kalemi ile doldurun bu rujunuzla olan bütünlüğü sağlayabileceği benzer biçimde hem de da rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir