Rustik Yatak Odası Dekorasyonu
Rustik Yatak Odası Dekorasyonu

Rustik Yatak Odası Dekorasyonu

Ahşap Ve Taş Duvarlar

Rustik kelimesi naturel yapı anlamına gelir. Bu yüzden rustik bir dekorasyon için olabildiğince yapaylıktan uzak ürünler ve maddeler kullanılmalıdır. Yatak odası dekorasyonu için seçilmesi ihtiyaç duyulan ahşap da bunlardan biridir.  Ahşap ve taş duvarlar yatak odasının içine naturel bir görünüm katar.

Ahşap Eşyalar ve Rustik Yatak Odası Dekorasyonu

Ortamın bütünlüğünün sağlanması için ahşap masalar ve sehpalar kullanılabilir. Bunun yanında ahşap saatler, tablolar, aynalar ve öteki dekor ürünleri de rustik yatak odası dekorasyonu için mühim dekorlardır.

Raflar ve Dolaplar

Yatak odasının daha rustik bir havaya bürünmesi için raflarda ve dolaplarda dekor ürünleri kullanılabilir. Mumlar ve şamdanlar yatak odasının rafları için tercih edilebilir. Mumlar odaya duygusal bir hava katar. Mumlarla birlikte, yatağın kenarındaki raflarda abajur kullanılabilir. Bunların yanında, içinde aile fotoğrafları bulunan ahşap çerçeveler de rustik dekorasyonu sağlamaya destek verir.

Ek olarak, yatak odasında kullanılacak dolabın seçimi de önemlidir. Sürgülü kıyafet dolapları yerine cam kapaklı ahşap kıyafet dolapları tercih edilmelidir. Dolabın boyutu minik olmamalıdır ve kullanacağınız yatakla uyumlu olmalıdır.

Yatak odasında ahşap başlıklı yatak ve koltuk tercih etmek.

Yatak odasında ahşap başlıklı yataklar tercih etmek, ortamın bütünlüğünün bozulmamasına destek verir. Yatak örtülerinde beyaz ve kahve tonları kullanılabilir. Ek olarak yatak odasında bir koltuk bulunabilir. Bu koltuklar ahşap, odadaki öteki renklerle uyumlu bir renkte ve kadife kumaşlı olabilir. Koltuğun yanında sehpa şeklinde bir eşya bulundurulabilir ve bu sehpa minik heykeller yada suni çiçeklerle dekore edilebilir.

Rustik Yatak Odası Dekorasyonu ve Işıklandırma

Ortamın bütünlüğünü korumak için yatak odasındaki ışıklandırmalar da ahşap tercih edilmelidir. Bu ışıklandırmaların gücünün fazla olmasına gerek kalmamıştır. Işıklandırma kullanılan mekan yatak odası olduğundan, loş bir ışık kafi olacaktır. Işığın renginin sarı olması tavsiye edilir. Sarı, loş bir ışık yatak odasının duygusal ve rustik bir görüntüye haiz olmasını elde edecektir.

Rustik Yatak Odası Dekorasyonu Ve Doğru Perde Seçimi

Perde seçimi, yatak odasının cam büyüklüğü bakımından ve yatak odasındaki hakim olan yoğun renge göre farklılık gösterir. Yatak odasındaki camlar büyükse uzun perdeler, küçükse kısa perdeler tercih edilmelidir. Odaya giren güneş miktarına nazaran perde tül ya da kalınca perde olabilir. Perdenin renginin, duvarların ve öteki eşyaların rengine zıt bir renk seçilmemesi gerekir. Çoğu zaman, rustik ev dekorasyonları için perde seçimi yaparken mütevazı, desensiz ve kahve tonları rengine haiz perdeler tercih edilir.

Rustik yatak odası dekorasyonu yaparken stor perde kullanılmaz. Stor perde, yatak odasının haiz olduğu rustik havanın bozulmasına sebep olur

Rustik yatak odası dekorasyonu için ihtiyacınız olan şeylerin bir çok naturel malzemelerdir. Çoğu zaman naturel taş ve ahşap malzemelerle tasarlanan rustik evler, günümüzde insanoğlu tarafınca fazlaca fazla tercih edilir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir