Rüyada Oruç Bozmak
Rüyada Oruç Bozmak

Rüyada Oruç Bozmak

Rüyada oruç bozmak orucun kasten yada yanlışlıkla bozulmasını durumuna gore değişik yorumlar ihtiva eder. Bilhassa Ramazan aylarında çoğunlukla görülen rüya çeşidinde anlam mevzusunda karmaşalar yaşanabilmektedir. Ikimiz de Ramazan aylarında en fazlaca gelen sorulardan bir tanesi olan rüyada oruç bozmak ne anlama gelir sorusuna bu yazımızda detaylı bir halde açıklık getirmeye çalışacağız. Siz de bu şekilde bir rüya gördüyseniz bizimle beraber yazımızın devamında rüyamızın anlamı ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Rüyada oruç bozmak ne anlama gelir? Haydi beraber bakalım. 

Rüyada Oruç Bozmak Ne Anlama Gelir? 

Rüyasında orucunu bozduğunu gören şahıs çevresindekilerin dedikodusunu yapıyor olabilir. Bu durumda bu rüya sahibinin Tanrı katında günah sayılan davranışlarda bulunduğunu gösterir. 

Yola çıkmadan ilkin rüyasında orucunu bozduğunu gören kişinin yolculuğu zor ve huzursuz bir halde geçer. Şahıs yolculukta bir hastalık geçirebilir. 

Rüyada Bilerek Oruç Bozmak 

Birisi rüyasında bilerek oruç bozduğunu görüyorsa rüyanın anlamı bu kişinin Tanrı katından konulabileceği fazlaca büyük günahlarda bulunduğudur. Katliam şeklinde en büyük günahlardan bir tanesi işlenmiş olabilir. 

Rüyasında bilerek orucunu bozduğunu gören şahıs İslam’ın şartlarını tam olarak yerine getirmiyordur. 

Rüyada Yanlışlıkla Oruç Bozmak     

Rüyada bilerek oruç bozmanın aksine rüyada yanlışlıkla oruç bozmak rüya tabiri uzmanları tarafınca hayra yorulmaktadır. Sıhhat, bolluk, refah ve mutluluk şeklinde anlamları bulunur. Rüyada yanlışlıkla oruç bozduğunu gören şahıs asla beklemediği aniden Servet sahibi olabilir. Rüya sahibi herhangi bir çaba göstermeden bir mal yada miras sahibi olabilir. Rüyasında yanlışlıkla oruç bozduğunu gören şahıs güzel haberler alır. Hayatında mutluluk verici vakalar yaşanır ve istekleri yerine getirilir. Rızkı bollaşır. 

Rüyada İftar Yapmak 

Rüyada iftar yapmak rüya sahibinin hasta alınacağına yada bir yolculuğa çıkacağına delalet eder. İftar icra eden şahıs değil başkası ise o şahıs hastalanır yada yolculuğa çıkar. Rüyada vakti gelmeden yapmak hem de bir Müslümanın gıybetini hayata geçirmeye da delalet eder. Rüyasında vakti gelmeden iftar icra eden şahıs Tanrı yolundan ayrılmış ve günahkâr bir kimsedir. Rüyayı bir işaret uyarı olarak kabul edip tövbe ederek yine Tanrı yoluna dönmesi gerekmektedir.  

Rüyada iftar vakti vardığında iftar yaptığını görmek pozitif olarak açıklanır. Şahıs eğer hasta ise sağlığına kavuşacaktır. Rüya sahibinin ibadetlerini yerine getiren bir şahıs olduğuna işaret eder. İbadetlerini yerine getirmeyen bir şahıs rüyasında iftar yaptığın görüyorsa fazlaca büyük bir günah işleyebilir, bir hastalığa yakalanabilir, bir sevdiğini kaybedebilir ve başına fena şeyler gelebilir. 

Rüyada Kaza Orucu Tutmak

Rüyada kaza orucu tutmak günahkâr kişilerin tövbe etmesi anlamına gelir. Şahıs hatalarından kurtulur, borcunu ödemeyen şahıs alacaklısına ödemesini yapar.

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir