Saçtaki Kepeği Yok Eden Bıttım Sabununun Faydaları
Saçtaki Kepeği Yok Eden Bıttım Sabununun Faydaları

Saçtaki Kepeği Yok Eden Bıttım Sabununun Faydaları

Türkiye’nin Siirt ilinde yetişen bıttım ağacının menengiç yapraklarından elde edilmiş bıttım sabunun cilde ve saça olan tesirleri herkesi şaşırtıyor. Saçta ileri gelen birçok problemi tedavi eden bıttım sabunun dört gözle beklenen faydalarını sizin için bir araya getirdik. İşte detaylar…

BITTIM SABUNU NASIL YAPILIR?

Cenup Doğu Anadolu Bölgesi’nin mühim bir gelir kaynaklarından önde gelen bıttım sabununun yapımı oldukça zor olsa gerek. Bıttım bilhassa Siirt iline aittir. Öteki iller de de değişik adlar almaktadır. Menengiç, çitlenbik, çedene, çıtlık, çitemik benzer biçimde isimlerle malum bıttım sabununun katkısız olanları saç ve cilt sağlığı için oldukça etkidir.

SAÇ DİPLERİNDEKİ YARALARI TEDAVİ EDER

Bıttım sabunu tertipli olarak kullanıldığı vakit, saç dökülmesinden saç mantarına kadar birçok probleminin yok edilmesine destek verir.

SAÇA PARLAKLIK KAZANDIRIR

Hem de bıttım sabunu saçların canlı ve parlak görünmesine katkı sağlar. Bunun yanı sıra saçların erken yaşlarda beyazlamasını engeller.

SAÇ DERİSİNDEKİ BAKTERİLERİ YOK EDER

Tıkanan saç gözeneklerinin açılmasını sağlayarak, saç derisindeki bakterilerin giderilmesine destek verir. Hem de saçlarına devamlı olarak fön çeken yada düzleştirici kullanan hanımefendilerin saçlarında oluşan kırıkların da tedavi edilmesini sağlar.

SAÇTAKİ YAĞI EMEREK KEPEĞİ YOK EDER

Bıttım sabunun en belirgin özelliklerinden biri de saçtaki yağın emilerek kepeğin ortadan kaldırılmasına destek olmasıdır.

BITTIM SABUNU NASIL KULLANILIR?

Saçlarınızı ıslatın ve bıttım sabununu saç diplerinize sürerek köpürtün. Arkasından saç diplerinize masaj yaparak uyguladıktan sonrasında bolca su ile iyice durulayın. Saçlarınızı parlak göstermek ve sorunları ortadan kaldırmak için, 1 gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün şampuan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bıttım sabununu cildinize de rahatça uygulayabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Aspirini Saç Bakımında Nasıl Kullanmalısınız?

Aspirini Saç Bakımında Iyi mi Kullanmalısınız?

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Röfleli Saç Bakımı Iyi mi Yapılır?

Saç Bakımınızı Köri Yaprakları ile Yapın

Saç Bakımınızı Köri Yaprakları ile Yapın

İLİşKİLİ GALERİLER Saç Bakımında Kullanılan Doğal Yağlar

Saç Bakımında Kullanılan Organik Yağlar

Hollywood Ünlülerinin Saç Bakım Sırları

Hollywood Ünlülerinin Saç Bakım Sırları

Rus Rapunzel'den Saç Bakım Önerileri

Rus Rapunzel’den Saç Bakım Önerileri

Saç Bakımında İşinize Yarayacak Ürünler

Saç Bakımında İşinize Yarayacak Ürünler

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir