Sağlıkla Parlayan Cildin Sırrı!
Sağlıkla Parlayan Cildin Sırrı!

Sağlıkla Parlayan Cildin Sırrı!

Beslenme düzeni, düzensiz cilt bakımı ve kullanılan makyaj malzemeleri cildin canlılığını ve parlaklığını kaybetmesine niçin oluyor. Parlak bir cilde haiz olmak ise aslen oldukça kolay. Sizin için parlak bir cilde haiz olmak için yapabileceklerinizi bir araya getirdik. İşte detaylar…

CİLT MASKELERİ

Aydınlatıcı yüz maskeleri; cildin temiz görünmesi ve dengesinin sağlanması için kömür ve saf killerle formüle edilmiştir. Kirden arındırılmış, eşit ve parlak bir cildi ortaya çıkarmak için donuk, bitkin cildinize haftada 2 kez maske uygulamaya itina gösterin. Maskelerin içeriğini de cildinizin gereksinimlerine bakılırsa belirleyin.

C VİTAMİNİ SERUMU

Nemlendirici kullanmak cilt sağlığı için son aşama önemlidir. Cildi aydınlatmak için yüz serumlarından faydalanabilirsiniz. C vitamini serumu, kırışıklık görünümünü azaltırken cildinizin parlaklığını da artırmaya destek oluyor.

PEELİNG

Zaman içinde, cildinizde ölü deriler ve kir birikir. Ciltte biriken bu ölü hücreler, cildinizin cansız görünmesine neden olur. Cildinize bir parlaklık kazandırmak için tertipli olarak peeling yapmanız gerekir. Peelingi cilt tipinize bakılırsa haftada 2 kez olacak şekilde uygulamalısınız.

CİLDİNİZİ MUTLAKA NEMLENDİRİN

Cansız bir cildin sebeplerinden biri de kuru olmasıdır.  Mevsim sıcakları yükseldikçe; cildi muntazam bir halde nemlendirmek gerekir. İçeriğinde glikolik asit bulunan nemlendiriciler kullanabilir ya da kendiniz cildinize uygun bir nemlendirici hazırlayabilirsiniz.

GLİKOLİK ASİT

İçeriğinde glikolik asit bulunan bir yüz temizleyicisi yada nemlendiricisi cildinizin daha parlak görünmesini sağlar. Rutininize ekleyeceğiniz glikolik asit içeren cilt bakım ürünleri, cildinizin sağlıkla parlamasını sağlayacak.

İLİşKİLİ HABERLER Vazelin ile Hazırlayabileceğiniz Cilt Bakım Maskesi

Vazelin ile Hazırlayabileceğiniz Cilt Bakım Maskesi

Avokado Çekirdeğini Cilt Bakımında Kullanabilirsiniz

Avokado Çekirdeğini Cilt Bakımında Kullanabilirsiniz

Gece Cilt Bakımı

Gece Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir