Şal Modelleri
Şal Modelleri

Şal Modelleri

Tesettür giyim kombinlerinin en mühim parçası olan şalları bağlamak için değişik teknikler kullanabilirsiniz.

Topuz Yapmadan Iyi mi Şal Bağlanır?

Geçtiğimiz yıllarda şal modelleri genel anlamda büyük topuzlarla tercih ediliyordu. Moda sektöründeki gelişmeler tesettür giyim parçalarında mükemmel dokunuşlar yapmış oldu ve bugün oldukça değişik parçaları bulabiliyoruz. Hem kombin yaparken hem de yüzümüze en uygun şal modelleri arasından istediğinizi kullanabilirsiniz. Topuz yapmadan şal bağlama teknikleri günlük hayatta kolaylıkla kullanmanızı elde edecektir.

Pamuklu şallar oldukça kolay bağlandığı için tesettürlü bayanların en oldukca tercih ettikleri modeller içinde. Pamuklu şalları iç göstermemesi için ikiye katlayın ve bir ucunu uzun bırakın. Uzun ucunu boynun etrafına dolayarak öne alın. Topuz yapmanıza gerek kalmayan bu model minimalist ruhunuzu ön plana çıkaracaktır. Medine ipeği şal akışkan şal modelleri içinde. Yakışan hanımefendilere oldukca değişik bir hava katan bu şalları topuz yapmadan bağlayabilirsiniz. Önünü yuvarlak olarak şekillendirdikten sonrasında altını iğnelemeniz kafi. Mütevazı giyindiğinizde yapabileceğiniz kolay ve ergonomik şal bağlama tekniklerinden biridir. Sporcu boneleri son zamanların en sevilen parçaları içinde. Spor giyinmeyi seviyorsanız bu boneleri saçınızı topuz yapmadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Günlük hayatta yaptığınız tüm kombinlerle uyum elde edecektir. Düşük topuz yaparak de geçmişin demode görünümlerinin önüne geçebilirsiniz. Önü yuvarlak şekilde belirledikten sonrasında şalların iki ucunu arkadan bağlayabilirsiniz. Günlük hayatta hem organik hem de oldukça hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yüz Şekline Nazaran Iyi mi Şal Bağlanmalı?

Şal modelleri bağlama teknikleri geçtiğimiz yıllara nazaran mühim seviyede değişti. Eskiden karşımıza çıkan büyük topuzlar şimdilerde beğenilmiyor. Yüz şekline de yakışmadığı benzer biçimde kafanızı olduğundan oldukca daha büyük gösteriyor. Saçlarınızı kapatmak için örtülerin içinde büyük topuzlar, büyük tokalar kullanmanıza gerek yok artık. Saçınıza topuz yapmadan istediğiniz modeli kullanabilirsiniz.

Yüz şekline nazaran yapacağınız şal bağlama teknikleri yüz hatlarınızı tanımaktan geçiyor. Eğer uzun bir yüze sahipseniz şalı boyuna sarmak yerine göğüsleri örtecek şekilde özgür bırakabilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarına boyuna sarılan şal modelleri daha oldukca yakışır. Yüz hatlarınız oldukca ince kalıyorsa sporcu boneleri ya da bone seçebilirsiniz.

Giysiye Nazaran Şal Seçimi Iyi mi Yapılmalı?

Şal bağlamak kadar giysilerle doğru seçmek mühim. Şal renkleri ve desenleri oldukça çok olduğundan yeni kapananlar bu mevzuda zorlanıyor olabilir. Eğer kolaylıkla şal bağlamak istiyorsanız pamuklu şalları tercih edebilirsiniz. Tüm kombinlerinize de yakışacak olan bu şallar oldukça kullanışlı.

Şal modelleri seçerken açık tonları seçmeye itina gösterin. Koyu renkli şallar bu sürem çağıl görünmediği benzer biçimde giysilerle içinde sert bir geçiş olabiliyor. Desenli şallar kurtarıcı olabilir. Giyim rengine uygun desenleri olan şalları istediğiniz benzer biçimde kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir