Satürn Plüton kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor
Satürn Plüton kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor

Satürn Plüton kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor

Her burçta averaj 33 senede bir gerçekleşirken, daha ilkin Oğlak burcunda kavuşum 500 yıl evvel gerçekleşti. Bayağı bir sema vakasından öte bu kavuşum, senelerdir biriken enerjinin aniden ortaya çıkmasına yol açabilir.

İki melafik (kötücül) gezegenin birleşimi

Nisan 2019’da etkilerini görmeye başladığımız Satürn Plüton kavuşumu engel olunamayacak bir yıkımın, bir otoritenin, bir sistemin çöküşü ve başka bir sistemin tekrardan doğuşudur. 12 Ocak 2020’de tam kavuşum gerçekleşeceğini düşünürsek, sıkıntılı bir yıl bizi bekliyor şeklinde duruyor.

Yakın geçmişte de bu kavuşumun denk geldiği tarihlere bakarsak, birçok fena başlangıca şahitlik edebiliriz. 2. Dünya Savaşı, İkiz kulelere meydana getirilen saldırılar, Papa’nın kendini aforoz etmesi, birçok siyasal yada kültürel sembole meydana getirilen suikastlar… Bunların haricinde organik yıkımların gerçekleştiği bu kavuşumda, yeryüzünde ciddi değişimler meydana gelmiştir.

12 Ocak’ta beklenen kavuşumun tesiri ise şimdiden görülmeye başlandı. Avusturalya’da aylarca devam eden yangın felaketi ve ağır bilançosu tüm gerçekliği gözler önüne seriyor. Küresel anlaşmazlıklar ve savaşların ise ciddi yıkımlarla sonuçlanabileceği bu zamanda, sınırlar tekrardan çizilebilir ve ülkeler ağır faturalar ödeyebilir.

Bizi neler bekliyor

– Organik afetleri başı çekeceği kabul edilen bu kavuşumda, en büyük öğretici gezegen olan Satürn, yeryüzüne verilen zararın bedelini fazlasıyla ödeteceğe benziyor.

– Organik afetler sonucu ya da devletlerin çıkarları uğruna yaşanacak savaşlar ise küresel boyutta olacak. Jüpiter’in en sevilmiş olduğu yıkım vakalarını maalesef savaşlarla deneyimleyeceğiz. Ekonomik ve politik çöküşlerin yaşanacağı bu kavuşumda yeni başlangıçları da öngörmemizi sağlayacak.

– Salgın hastalıklar bu kavuşumların sevilmiş olduğu yıkımlardan bir tanesi. Yeryüzünün adeta insanlıktan kendisini temizleme yöntemi. Ne de olsa kendisine en fazlaca zarar veren canlı. Doğal olarak salgınları da ortaya çıkaran insan değilse!

– Herhangi bir sistemin, bu yönetimsel yada dini olabilir, vaadi artık geçmiş, antika niteliğine gelmiş yıkılması da kesindir.

– Plüton’un geleneksel birçok yöntemi sıfırlayıp çökerteceğini düşünürsek, hızla gelişen teknolojinin yaygınlaşması sonucu da kaçınılmaz olabilir.

– Satürn- Plüton kavuşumunda, dünya dışı varlıklarla bile iletişime geçilebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz yıllarda sinyallerini almaya başladığımız, bilgiyi elinde tutan devletler ve bazı gruplar tarafınca, kaotik bir ortam yaratmak için biçilmiş kaftan olsa gerek.

– Gizli saklı örgütler Plüto’nun işidir. Ortaya çıkabilir, oluşabilir yada çökebilirler.

– Sürreal mevzular ile toplu intiharlara sebep olunabilir. Mesela, aplikasyonlar, oyunlar, web siteleri ile bir isyan söz mevzusu olabilir.

– Tüm yaşanabilecek bir yıkımın arkasından yeni başlangıçlarla daha iyi bir dünya için olabildiğinde çaba sarf edeceğimiz döneme girizgah yapacağımız ise kati.

Gizem Bozdağ

[email protected]

hususi içeriğidir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir