Sehpa Dekorasyonu
Sehpa Dekorasyonu

Sehpa Dekorasyonu

Cam Sehpa Dekorasyonu

Cam sehpaların dekorasyonu için oldukca fazla seçenek vardır. Cam sehpa dekorasyonu yaparken kitap şeklinde aklınıza gelebilecek her türlü dekor ürünleri kullanılabilir. Ek olarak yüzeyin altı da gözüktüğü için cam sehpaların altına dekoratif sepetler konulabilir. Bu sepetler ek olarak depolama için alan kazandırır.

İkiz Sehpa Dekorasyonu

İkiz sehpalar da alan kazandıran sehpa türlerindendir. Bu sehpalarda ufak vazolar, heykeller ve öteki dekoratif ürünler kullanılabilir. Odada ikiz sehpaların kullanılması odaya çağıl ve şık bir hava katar.

Puf Sehpa Dekorasyonu

Puf sehpalar başlı başına dekoratif sehpalardır. Bu sehpaların üstüne dekor konulması için extra bir yüzeye gerekseme vardır. Bu yüzey sehpanın boyutuna nazaran tasarlanan bir cam ya da sini olabilir. Puf sehpaların üzerine konulacak yüzey ayarlandıktan sonrasında sehpanın rengine uygun dekoratif ürünler kullanılabilir. Sadece puf sehpaların üzerine nebat dekorasyonları kullanılması önerilmez.

Kumaş Sehpa Dekorasyonu

Kumaş kaplama sehpalar çoğu zaman tercih edilen sehpalardan biridir. Sadece bu tip sehpaların temizlenmesi zor olsa gerek.

Porselen vazolar ve öteki dekoratif ürünler kumaş sehpalar için en uygun dekorasyonlardır. Puf sehpalarda olduğu şeklinde kumaş sehpaların üstünde de nebat dekorasyonları kullanılması önerilmez.

Raflı Sehpa Dekorasyonu

Raflı sehpalar şık bir görüntü sağlarken, öteki taraftan depolama kapasitesi olarak da kullanılabilir. Bu tip sehpalarda raf alanlarına kitap yada mecmua koyulabilir. Sehpanın üzerine ise çeşitli hayvan figürlü heykeller ve desenli vazolar koyulabilir. Vazoların içine suni ya da mütevazı çiçek konması sehpaya hoş bir görüntü sağlar.

Deri Sehpa Dekorasyonu

Deri sehpaların odada kullanımı oldukca hoş ve şık bir görüntü sağlar. Çoğu zaman bu tip sehpaların rengi siyahtır. Bu yüzden üstünde kullanılacak dekorasyonlar beyaz renkte tercih edilmelidir. Deri sehpaların üzerine konulacak beyaz mum ve şamdanlar ortama romantiklik ve şıklık katar. Bunun yanında deri sehpalar, beyaz vazolu çiçeklerle de dekore edilebilir.

Katlanabilir Sehpa Dekorasyonu

Katlanabilir sehpalar bilhassa ufak oturma odalarının vazgeçilmezlerinden biridir. Bundan dolayı katlanabilir sehpalar gerektiğinde devasa bir yiyecek masasına dönüşebilir. Bu da yerden tutum sağlar. Bu tip sehpalarda sehpanın boyutu büyüyüp küçüldüğü için sehpa örtüsü kullanılması önerilmez. Ek olarak sehpanın bu özelliği yüzünden sehpanın üzerine koyulacak dekorasyonların azca sayıda ve taşınılabilir olması gerekmektedir.

Masif Sehpa Dekorasyonu

Masif sehpalar şık bir görüntü sağlar ve dekore edilmesi kolaydır sadece oldukca acele çizilebilirler. Bu yüzden kullanılacak dekorasyon ürünlerinin de ahşaptan ya da çizilmeye yol açmayacak dekor ürünlerinden seçilmesi gerekir. Bu tip dekor ürünleri ahşap kaseler ve şamdanlar olabilir. Ek olarak masif sehpalarda kullanılacak heykeller sehpanın görüntüsüne bambaşka bir hava katar. Bunların yanında ufak nebat vazoları ve kitaplar masif sehpa dekorasyonu yapılırken sehpaya uyum sağlayabilir.

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir