Yılın son güneş tutulmasının etkileri
Yılın son güneş tutulmasının etkileri

Senenin son güneş tutulmasının tesirleri

Sabah saat 8:17’de Oğlak burcunun 4. Derecesinde oluşacak güneş tutulması ile beraber hesap defterleri tekrardan açılacağa benziyor. Ortalama 4 dakika sürecek Jüpiter destekli bu tutulmada her şey iyi yönde ilerliyormuş şeklinde görünse de, cenup ay düğümüyle kavuşan talih gezegenimizin mükemmel özelliklerinin kısıtlanabileceği ihtimaller içinde şeklinde görünüyor.

Tutulmalarda gezegenlerin konumuna dikkat

Güneş ve ay tutulmaları astrolojik haritalardaki kozmik kapıları temsil eder. Kadersel olarak görülebilecek olayların şimşek çakması şeklinde yaşamımıza akmasını elde eden bu tutulmaların tesiri sarsıcı ve oldukca güçlüdür. Kadersel temaları özetleyen tutulmalar doğum haritalarında kişisel ve toplumsal gezegenler üstünde gerçekleşiyorsa yaşamsal ehemmiyet taşır. Tutulma esnasında gezegenlerin birbirleriyle yapmış olduğu açılar da oldukça ehemmiyet kazanıyor.

Kişisel haritanızdaki konumu mühim

Bilinmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta; tutulma hangi burçta gerçekleşiyor ve hangi evi etkiliyorsa o burcun mevzularında sınavlar verilmeye başlanmasıdır. Oğlak burcu başarı ve tanınma motivasyonu, otorite figürü olan kişiler, yönetim, statü, gelenekler, devlet, kurallar, hırs, zor koşullara uyum sağlama ile tanımlanır. Ek olarak iktisat, topluma ve kurumlara ilişik mevzuları da ifade eder. Yukarıda tutulmanın cenup ay düğümü yönünde gerçekleşeceğini söylemiştik. Dolayısıyla Oğlak temalarıyla ve kişisel haritalarımızda Oğlak burcunun bulunmuş olduğu alanla ilgi artık çalışmayan, bozulan, bırakmamız ihtiyaç duyulan geçmişe ilişik bazı mevzulara işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Koç burcu

Tutulma 10. evinde şu demek oluyor ki kariyer, statü ve cemiyet önündeki duruşunu temsil eden alanda gerçekleşiyor. İleriye dönük hedeflediğiniz olayların üstünde durmak isteyeceksiniz. Her ne kadar zorlanacağınızı düşünseniz de Jüpiter destekli bir tutulma olacağı için kolaylıkla zorlukları aşabileceksiniz. Alacak olduğunuz yeni kararlar var ve bu kararları aile bireyleriniz destekleyecek. Bu zamanda sorumluluklarınız artabilir dikkatsizlik etmemeye itina göstermelisiniz.

Boğa burcu

Tutulma 9. evinde şu demek oluyor ki hayata perspektif, inanç ve felsefeler, yayıncılık, hukuk, akademi ve internasyonal mevzuları temsil eden alanda gerçekleşiyor. Oldukça fırsatlarla dolu bir tutulma sizinle olacak. Yurt dışını ilgilendiren konularınızın önü oldukça açılacak. Haber beklediğiniz hukuksal mevzularda, alınması ihtiyaç duyulan parada ve seyehatlerinizde oldukça talihli olacaksınız. Bu zamanda değişiklik sizinle olacak. Yaratıcılığınız artacak ve bununla beraber hayata bakış açınız oldukça değişecek. Sıradanlıktan sıyrılarak daha size hususi bir yaşam yaşamaya çalışacaksınız.

İkizler burcu

Tutulma 8. evinde şu demek oluyor ki finansal mevzular, vergi, miras, eş ya da ortaklı gelirler, sigorta mevzularını temsil eden alanda gerçekleşiyor. Para konularınız ve ortaklıklı iş konularınız da değişimler söz mevzusu olacak. Her ne kadar değişime hazır olmasınızda değişiklik sizinle olacak. Fikir yapınızı ve sorunlara bakış açınızı değişik bir yöne çevirmeniz lazım. Aksi halde işinizde herhangi bir ilerleme göremeyeceksiniz. Beklenmedik bir yerden para elinize geçebilir. Bu bir ihtimal eşinizin parasıyla ilgili bir mevzuda olabilir.

Yengeç burcu

Tutulma 7. evinde şu demek oluyor ki evlilik ve ortaklıkları özetleyen alanda gerçekleşiyor. İlişki içinde bir sınanmanın peşinden artık güzel fırsatlar karşınıza çıkacak. Sizin için iyi olan sizi ileriye taşıyabilecek olan insanoğlu hayatınıza girebilir. Sorunlu giden bir ilişkiniz var ise bu tutulma yardımıyla değişik çözüm yolları bulabileceksiniz. Karşınızdaki insanoğlu oldukça pozitif yönde gelmeye devam edecek. Sorunlu olduğunuz kişilerden asla inatlaşma görmeyeceksiniz. Sıhhat açısından belinize dikkat etmenizde yarar var.

Aslan burcu

Tutulma 6. evinde şu demek oluyor ki rutinlerin, iş ortamın ve sağlığını temsil eden alanda gerçekleşiyor. İş hayatınızda ve sağlığınızda bazı yenilikler söz mevzusu olacak. Size zararı dokunan gelen kişiler yada mevzular var ise bunlardan arınmanız için Jüpiter size pozitif yönde bir açı gerçekleştirecek. Sıhhat açısından talihli olduğunuz bir döneme gireceksiniz. İş hayatınızda yeni kararlar alırken çevrenizden oldukça destek alabileceksiniz. Alacak olduğunuz bu destek sunar yardımıyla güzel bölgelere gelebileceksiniz.

Başak burcu

Tutulma 5. evinde şu demek oluyor ki aşk, çocuklar ve hobileri temsil eden alanda gerçekleşiyor. Aşk hayatınız da fazlasıyla romantikleşeceksiniz. Yalnız bir Başak burcuysanız eğer karşınıza sizi oldukca mutlu edecek bir şahıs çıkabilir. Geçmişte finans durumunuz ile ile ilgili bir yatırım yaptıysanız bunun geri dönüşünü alabilirsiniz. Çocuklarınız var ise onları ilgilendiren güzel yeniliklere adım atabilirsiniz. Sağlığınıza bu zamanda itina göstermeye çalışmalısınız.

Terazi burcu

Tutulma 4. evinde şu demek oluyor ki ev, aile, aidiyetler ve gayrimenkul alanında gerçekleşiyor. Eviniz ve aileniz ile ilgili konularınız ön planda olacak. Yeni bir ev alma yada bir yere taşınma şeklinde düşünceniz var ise bununla ilgili güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ailenizden size duracak olan miras şeklinde mevzular var ise bununla ilgili güzel bir gelişme yaşayabilirsiniz. Sağlığınız için solunum yolunuzla ilgili durumlara dikkat etmelisiniz. Size zararı dokunan gelen şeylerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Akrep burcu

Tutulma 3. evinde şu demek oluyor ki kardeşler, yakın çevre, eğitim ve ticareti temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu zamanda kendinizi olabildiğince geliştirmeye çalışacaksınız. İş hayatınız için yeni bir kursa adım atmak isteyebilirsiniz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa da karşınıza güzel fırsatlar çıkacak. Dışarıdan bir kişiden pozitif yönde destek alacaksınız. Kardeşiniz var ise eğer bu sıralar onunla değişik bir işe girişmek isteyebilirsiniz.

Yay burcu

Tutulma 2. evinde şu demek oluyor ki para kaynaklarını ve kabiliyetlerini ifade eden alanda gerçekleşiyor. Para kazanmak için oldukça verimli bir döneme gireceksiniz. Maddi açıdan kendinizi oldukça geliştirme fırsatı elinize geçecek. İleriye dönük yatırım yapma şeklinde bir düşünceniz var ise eğer bunun için verimli bir zamana adım atıyorsunuz. Sıhhat açısından beslenmenize birazcık dikkat etmenizde yarar var. Grip olabilirsiniz bu yüzden dikkatli giyinin.

Oğlak burcu

Tutulma 1. evinde şu demek oluyor ki başlangıçları ve bedenini özetleyen alanda gerçekleşiyor. Bu tutulmadan en oldukca siz etkileneceksiniz diyebiliriz. Hayatınızın her alanında bir değişiklik söz mevzusu olabilir. Hayata daha pozitif ve ılımlı bakmaya başlayacağınız için karşınıza çıkan öncü fırsatları da en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz. Bu zamanda cesaretiniz yerinde olacak ve sizi korkutan olaylardan artık korkmayacak ve üzerine gidebileceksiniz.

Kova burcu

Tutulma 12. evinde şu demek oluyor ki bilinçaltını, ön göremediğimiz ve kontrolümüz haricinde gelişen mevzuları ifade eden alandan gerçekleşiyor. İş hayatınızda sorun çektiğiniz bir durum var ise burada ciddi bir düzelme olacak. İçsel anlamda sizi dibe çeken mevzuları farkına varacaksınız ve bunlarda iyileşmeler yaşayacaksınız. Dışarıdan gizli saklı güzel destek sunar alabilirsiniz. Yurtdışına bağlı işiniz yada eğitiminiz var ise bununla ilgili güzel gelişmeler yaşamanız mümkün. Hususi hayatınızda sizi oldukça şaşırtacak olan bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Balık burcu

Tutulma 11. evinde şu demek oluyor ki gruplar, arkadaşlıklar ve geleceğe dair umutları ifade eden alanda gerçekleşiyor. Yeni projeler ve yeni olanakların karşınıza çıkacağı anlamına gelir. Toplumsal çevreniz genişleyecek ve size faydası olacak olan insanoğlu olacak etrafınızda. Meydana getirecek olduğunuz organizasyonlar var ve bunlar sizin prestjinizin yükselmesini sağlayacak. Arkadaşlarınızdan bazen güzel destek sunar alabileceğiniz bir vakit dilimi içine gireceksiniz.

Gizem Bozdağ

[email protected]

hususi içeriğidir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir