Sıcaklarda Makyajı Korumanın Yolları
Sıcaklarda Makyajı Korumanın Yolları

Sıcaklarda Makyajı Korumanın Yolları

Yaz güneşini emerken makyajınızın akmasına izin vermeyin!
Yaz, cildinizin parlamasını ve naturel ışıltısını kucaklaması için muhteşem bir zamandır.
Yağ bazlı fondötenleri toz, mineral bazlı alternatiflerle değiştirin.
Ağır, yağ bazlı kozmetikler sıcak havalarda yıpranır ve çoğu zaman çizgi yada lekelenmeye niçin olur. Toz ve mineral bazlı fondötenler eczanelerde mevcuttur.
Bir makyaj astarı satın alın.
Makyajınızın geri kalanını uygulamadan ilkin astar kullanmak, makyaj erimesi ile savaşım etmenin en etkili yollarından biridir. Kuru cildiniz var ise, nemlendirici bir astar satın alın; cildiniz yağlı ise, matlaştırıcı bir astar seçin. Cilt tipinizi tamamlayan bir astar seçmek, ısının etkileriyle savaşım etmek için sağlam bir temel oluşturmanıza destek olacaktır.
Matlaştırıcı bir astar, makyajınızı sağlam tutmak için mükemmeldir, bundan dolayı makyajın cildinizde emilmesini önlemeye destek sağlar.
Sıvı yada jel eyeliner kalemleri tercih edin.
Kalem ve mum boya göz kalemi yağ bazlı olma eğilimindedir ve bir çok vakit akan “Rakun” gözlerin suçlularıdır. Sıvı ve jel astarların akma yada bulaşma olasılığı daha düşüktür.
Krem ve pudra bazlı allık ve göz farı tercih edin.
Krem ürünlerini tozlar için bir taban olarak kullanmak, yanaklarınızda ve göz kapaklarınızdaki renklerin kilitlenmesine destek olacaktır.
İhtiyacınız olan son ürün bir ayar spreyi.
Kendi cildinize uygun olan spreyi bulduğunuzdan güvenilir olun, bundan dolayı her biri değişik bir cilt tipine uyacak şekilde tasarlanmıştır.
Makyaj uygulamadan ilkin yüzünüzü sudan geçirin.
Yüzünüzü köpürtmek için hafifçe, yağsız bir temizleyici kullanın ve peşinden soğuk suyla durulayın. Yüzünüzü yıkamak, makyaj uygulamasından ilkin cildinizi soğutmaya destek olacaktır.
Güneş koruyucu içeren hafifçe, losyon dokulu bir nemlendirici kullanın.
Makyajın cildinizin sıcağında kaymasına niçin olacak yağ bazlı kremleri atlayın. Nemlendiricinizde SPF yoksa, jel bazlı bir güneş koruyucu kullanabilirsiniz.
Makyaj astarını direkt cildinize uygulayın.
Makyaj astarı cildinizi dışarı çıkararak makyajınızın geri kalanı için pürüzsüz bir taban oluşturur. Ek olarak ondan sonra akan makyajın önlenmesine destek sağlar. Yüzünüze uygulayın ve cildinizi iyice düzeltin. Göz farı sürerseniz, astarı direkt göz kapaklarınıza da uyguladığınızdan güvenilir olun.
Azca oranda fondöten uygulayın ve sorunlu alanları kapatmak için kapatıcı kullanın.
Sıcak günlerde, fondöten söz mevzusu olduğunda daha azca hep daha fazladır; Isıdaki ağır oranda fondöten, terlemiş yada buruşmuş görünme eğilimindedir. Fondöten üstünde olabildiğince nazik olun ve herhangi bir eşitsizliği gidermek için kapatıcıya güvenin. Bir fırça yada makyaj süngeri ile iyice karıştırın.
Göz makyajını uygulamak için su geçirmez jel bazlı eyeliner kullanın.
İster kalınca kanatlar ister ince çizgiler tercih edin, jel bazlı işaretleyiciler ve kalemler ısıya kurşun kalemlerden yada boya kalemlerinden fazlaca daha iyi dayanır. Uzun ömürlü renkler için koyu renkli bir far kullanın.
Tercih ettiğiniz maskaranın üstüne bir su geçirmez maskara tabakası uygulayın.
İki maskarayı katmanlayarak, su geçirmez maskaraların yığın görünümünden kaçınırken fena görünümü de engellemiş olmuş olursunuz. Bu ikili yöntem, rimel çizgilerinin terlemesini ve yüzünüze akmasını önleyecektir.
Kaşlarınızı doldurmak için balmumu bazlı bir kalem kullanın.
Balmumu bazlı kalemler neme karşı dayanıklıdır ve akması yada dağılması pek mümkün değildir. Saç renginize uygun bir kalem seçin ve naturel kaş tüylerinizle karışan çizgiler çizmek için minik, tire (-) benzeri hareketlerle kaşlarınızı doldurun. Rengi karıştırmak için kaşlarınızı temiz bir maskara çubuğu ile fırçalaya bilirsiniz.
Mat rujlarda dudak (ten) renklerini tercih edin.
Bu ürünler, bulaşma riski olmadan ve tekrardan uygulamaya gerek kalmadan dudaklarınızı 10 saat süresince renklendirir. Dudaklarınız kurursa, nemlendirmek için bir dudak balsamı kullanın.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir