Sağlıklı ve parlak saçlar için bal bakımı
Sağlıklı ve parlak saçlar için bal bakımı

Sıhhatli ve parlak saçlar için bal bakımı

Bugünlerde birçok insan sıhhatli beslenme mevzusunda oldukça kesin. Peki, şampuan, vücut losyonu ve deodorant benzer biçimde vücudunuzda kullandığınız ürünler ne olacak? Günlük olarak kullandığımız tüm güzellik ürünlerinin içinde hakkında hiçbir şey bilmediğimiz birçok içerik bulunmaktadır. Bu yüzden sıhhatli alternatifler için birazcık araştırma yaptık ve bazı güzellik ürünlerini mümkün olan en organik şekilde bulmaya çalıştık. Bu sizi de hakikaten oldukça meraklandıracak ve yeni şeyler denemeye biz benzer biçimde bağımlı olacaksınız. Denediğimiz son olarak şey suni şampuan yerine saç bakımını bal ile yapmak…

Ne kadar organik olursa o denli iyi

Ne kadar organik olursa o denli iyi olur. Bir yıl ilkin saç yıkanması için karbonat denemiştik. Saçları birazcık sert ve mat hale getirirken bununla beraber oldukça iyi temizliyordu. Yeni bir şey tecrübe etmek istedik ve saç yıkanması için balı kontrol etmeye karar verdik. İnternet araştırmaları bizi hakikaten meraklandırdı. Düzgüsel şampuan aslına bakarsak sebum saç derisini temizlemek için tasarlanmıştır. Fakat saçın ne kadar oldukça yıkanırsa o denli oldukça yağlandığını biliyor muydunuz? Günlük yıkama, yağların oldukça süratli bir halde soyulmasına niçin olabilir, bu da yağları kaybetmemeleri için telafi etmeye teşvik eder. Organik olarak yağlı saçlarınız var ise, bir tek 2-3 günde bir yıkamanız önerilir.

Parlak ve temiz saçlar

Peki, bal iyi mi çalışır? Saç bakımı için gerçek organik bal aldığınızdan güvenilir olun (şeker, su yada koruyucu madde içermeyen). Bir arıcıdan aldğımız organik bal kullandık. Boş bir şişeye yada bardağa bir çorba kaşığı bal koyun ve birkaç kaşık sıcak su ilave edin (soğuk su kullanırsanız iyi karışmaz) ve karıştırın. Karışım ile saçlarınıza ve kafa derinize masaj yapın. Saç uçlarınızı ıslatmanıza gerek yok, su ve bal otomatikman akacaktır. Birkaç dakika saçınızda bırakın. Saçınızı dikkatlice durulayın. Artık saç kremi kullanmanıza gerek yok. Netice: Parlak ve temiz saçlar!

Saç bakımında organik ürünler tecrübe etmek istiyorsanız, bal yada karbonat adım atmak için iyi olanlardır. Lütfen deneyiminizi bizimle paylaşın!

Bir ipucu: Vücut losyonu olarak hindistan cevizi yağı deneyin. Cildinizi süper yumuşak ve pürüzsüz hale getirir!

hususi içeriğidir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir