Sivilcelere İyi Gelen Maskeler
Sivilcelere İyi Gelen Maskeler

Sivilcelere İyi Gelen Maskeler

Sivilceler, hayatımızın pek oldukça döneminde yaşadığımız en yaygın cilt problemidir. Vücudun pek oldukça yerinde, cilt tabakasının fazla yağ depolaması sebebiyle ortaya çıkarlar. Bilhassa, yüz bölgesi, sırt benzer biçimde bölgelerde daha sık görülürler. Sivilcelere iyi gelen maskeler kullanarak, sorunlu cilt görünümünü azaltabilir ve daha pürüzsüz bir görünüşe kavuşabiliriz. İlaç kullanmak yada cildinize bir işlem yaptırmak istemiyorsanız, her deri yapısına uygun, evde kendiniz yapabileceğiniz maske tariflerini deneyebilirsiniz.

SİVİLCE OLUŞUMUNUN NEDENLERİ

Sivilceler, çoğu zaman beslenme bozuklukları, azca su tüketimi, çevresel etkenler benzer biçimde sebeplerden oluşmaktadır. Sıhhatli ve antioksidan içerikli besinler tüketmek, sivilce oluşumlarını azaltmaya katkı sağlar. Bolca su içmek de ciltteki yağlanmanın önüne geçmek için bir öteki yoldur. Hava kirliliği, güneş ışınlarından korunmama benzer biçimde faktörler de cildimizi sivilcelendirebilir. Bunların haricinde, genetik etkenler de sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Sivilceye iyi gelen maskeler yardımıyla, bu etkenlerin negatif etkilerini en aza indirgemek, cildimizi besleyerek sivilce oluşumunu engellemek mümkündür.

SİVİLCELERE İYİ GELEN MASKE TARİFLERİ

Aşağıda verilen naturel tariflerde, sivilcelerden kurtulmanın en etkili yolları derlenmiştir.

PORTAKAL – BAL – YOĞURT MASKESİ

Soyduğunuz portakal kabuklarını küpler halinde doğrayıp 3 gün süresince güneşte kurumaya bırakın. Ondan sonra bu kabukları bir blenderden geçirip toz haline getirin. Bu portakal kabuğu tozundan bir kaba 2 tatlı kaşığı koyun. Üstüne iki tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Temiz ve nemli yüzünüze uygulayın, otuz dakika bekletip soğuk su ile durulayın. Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

YULAF – BAL – YOĞURT MASKESİ

1 çay kaşığı bal, yulaf ve yoğurdu bir kasede iyice karıştırın. Parmak uçlarınız ile bir tek sivilceli bölgelerinize uygulayın. 10-15 dakika bekleyip durulayabilirsiniz. Bu maske, sivilcelerinizi kökünden kurutmanızda oldukça etkili olacaktır. Haftada 1 yada 2 kere yapabilirsiniz.

ALOE VERA – ZERDEÇAL MASKESİ

1 çorba kaşığı aloe vera jeli ile yarım çorba kaşığı zerdeçalı bir kapta karıştırın. Hafifçe hareketlerle yüzünüze yedirin. 20 dakika bekleyip durulayabilirsiniz. Yıkadıktan sonrasında yüzünüzü iyice kuruladığınızdan güvenilir olun. Haftada 3 kez uygulanabilir.

SALATALIK- DOMATES MASKESİ

1- Salatalık ve 1 domatesi püre haline getirin. 2 yiyecek kaşığı domates püresi ve 1 yiyecek kaşığı salatalık püresini karıştırın ve yüzünüze sürün. Artan ürünleri bir sonraki maske için saklayabilirsiniz. Otuz dakika sonrasında durulayıp yüzünüzü tamamen kurulayın. Her gün yapılabilir.

SİVİLCE OLUŞUMU ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILMALI

1- Sivilcelerinizi sıkmak, daha oldukça sivilce çıkmasına sebep olur. Ek olarak cilt yüzeyince kir ve izler oluşabilir. Bundan kaçınmalısınız.

2-Cildinizi temiz tutmalı ve dengeli bir halde nemlendirmelisiniz. Kuru yada fazla yağlı ciltler, sivilce oluşumuna daha yatkındır.

3- Sivilcelere iyi gelen maskeler, sivilcelerin oluşumunu önlemek için de kullanılabilir. Rutin cilt bakımınıza haftalık olarak sivilce maskeleri de ekleyebilirsiniz.

4- Yağlı ve sağlıksız gıdalardan kaçınmalısınız. Vitamin bakımından varlıklı ve yeşil yapraklı sebzeler ile posalı meyveler tüketmek, cildin yağ depolamasını azaltacaktır.

İLİşKİLİ HABERLER Sivilceyi Kökünden Kurutan Besinler

Sivilceyi Kökünden Kurutan Besinler

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Sivilce Yapan Besinler

Sivilce Meydana getiren Besinler

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Iyi mi Geçer?

İLİşKİLİ GALERİLER Sivilcelerinizi Kurutacak Yöntemler!

Sivilcelerinizi Kurutacak Yöntemler!

Bu Yöntemlerle Sivilce Lekelerinden Kurtulun!

Bu Yöntemlerle Sivilce Lekelerinden Kurtulun!

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Sivilceleri Yok Eden Besinler

Sivilceleri Yok Eden Besinler

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir