Solaryuma Ne Zaman Gidilir?
Solaryuma Ne Zaman Gidilir?

Solaryuma Ne Zaman Gidilir?

Genel olarak, daha açık bir cilt tipiniz var ise, haftada bir yada iki kez olmak suretiyle 4-6 seans etkili ve süratli bronzluğa haiz olmak için kafi olacaktır. Orta cilt tipleri için, istenen bronz parlaklık neticelerini elde etmek için solaryuma haftada bir yada iki kez için 2-4 seans kafi olacaktır.

Her durumda, kişinin bir sonraki solaryum seansına devam edip etmeyeceği yada sonuçlardan memnun olup olmayacağı isteğe bağlı bir seçimdir. Sabırlı olduğunuz sürece, yeni teninizin renginden pişman olmazsınız, sonuçlar çoğu zaman yüz güldürücüdür.

SOLARYUM ARALIKLARINIZ NE KADAR OLMALIDIR?

Solaryum salonlarındaki uzmanlar tarafınca en oldukça tavsiye edilmiş olduğu benzer biçimde, kişinin 36 ila 48 saat içinde bir aralığı olmalı ve bir sonraki seansına hazır olmalıdır. Bronzlaşma bilhassa ferdin daha açık ve nefes bir cilde haiz olması durumunda uzayabilmektedir, bu da cilt melanini tekrardan üretebilir ve yok edebilir, böylece cilt orijinal tonuna geri döner.

Bu fenomeni önlemek için, bronz ışıltı korunacak ve cilt üstünde sert bir tesir olmayacak şekilde haftada bir ila iki kez solaryum uygulaması yapmalıdır. Şahıs esasen yeni cildine ikna olmuş ve memnun olmuşsa, solaryumu durdurabilir, güneş koruyucu ve nemlendiriciler uygulayarak bu bronz cildi koruyabilir.

SOLARYUMA GÜNDE KAÇ KEZ GİRİLİR?

Günde iki kez solaryuma girmeyi denerseniz ciltte dereceli yanık ve siyah lekeler riskine yol açabilecek aşırı yanık ve kızarıklık hissi yaşaya bilirsiniz. Solaryum yasalarının öngördüğü benzer biçimde, cilt bronzluğu yalnız günde bir kez yapılmalıdır ve bir takım gün aralığı olmalıdır.

Solaryum teknolojisi muhteşem bir bronzluk elde etmek, bronz ışıltıya haiz olmak için cildinizi etkili bir halde yönetmenizi sağlar. Bununla beraber, esmer tene haiz olmanın kurallarının bilincinde olmalısınız, böylece solaryumu risk olmadan denemeniz mümkündür.

SEANS BAŞINA KAÇ SAAT HARCAMANIZ GEREKİYOR?

Seans başına, normalde minimum 15 ila 25 dakika istediğiniz cilt ten rengine haiz olmanız için yeterlidir. Sonrasında bir süre dinlenmek ve serin bir duş almak için cildinizi dinlendirmeniz gerekir. Sonrasında, ilk seans için 15 ila 25 dakika daha solaryuma girebilirsiniz.

Seanslarda daha uzun kalıp kalamayacağınız cilt testi sonuçlarına ve ten renginize bağlıdır. Cildin toleransı ve tipi, bu aşamada oldukça önemlidir.

SOLARYUMA NE ZAMAN GİDİLMEZ?

İlaç alıyorsanız solaryuma gitmeniz önerilmez. Güvenilir değilseniz, ilaç üstündeki uyarı etiketlerini deneyin, doktorunuza yada eczacınıza danışın. Bu ilaçlar UV ışınlarına aşırı maruz kalma ile nükseden hastalık riskinizi büyük seviyede artırabilir. Hamileyseniz bronzlaşmadan kaçınmalısınız, şundan dolayı kapalı bronzlaşma ekipmanı tarafınca üretilen ısı hem anne hem de doğmamış evladı negatif etkileyebilir.

İLİşKİLİ HABERLER Ünlü Manken Solaryumda Yanınca Hastanelik Oldu!

Meşhur Manken Solaryumda Yanınca Hastanelik Oldu!

Solaryumun Zararları Nelerdir?

Solaryumun Zararları Nedir?

Solaryuma Girecek Olanlar Dikkat!

Solaryuma Girecek Olanlar Dikkat!

Hamilelikte Güneşlenmenin Zararları Var mıdır? Doğal Bronzlaşma Yöntemleri!

Hamilelikte Güneşlenmenin Zararları Var mıdır? Naturel Bronzlaşma Şekilleri!

İLİşKİLİ GALERİLER Hande Soral Güneşlenirken Verdiği Pozu Paylaştı

Hande Soral Güneşlenirken Verdiği Pozu Paylaştı

Demet Özdemir'den Karantinada Güneşlenme Pozu

Demet Özdemir’den Karantinada Güneşlenme Pozu

Bensu Soral Güneşlendiği Anları Paylaştı

Bensu Soral Güneşlenilmiş olduğu Anları Paylaştı

Nilay Dorsa Evinin Terasında Güneşlendi

Nilay Dorsa Evinin Terasında Güneşlendi

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir