Takma Kirpik Nasıl Takılır
Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma Kirpik Iyi mi Takılır

Takma kirpik iyi mi takılır; Kısa sürede yüzde en büyük değişimi yaratan aksesuar takma kirpiklerdir. Piyasada bulabileceğiniz bin bir çeşit model kirpik ile gözlerinizi istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Bunun yolu yalnız takma kirpiğin iyi mi takılacağını öğrenmekten geçiyor. İşte sizlere takma kirpik takma hakkında birkaç mühim informasyon.

Takma Kirpik Iyi mi Takılır ?

1 – Kirpik Seçimi: 

Takma kirpiğin birçok değişik çeşidi var.  Hangisini alacağınıza karar verirken; kirpiğin, göz şeklinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.  Bunun yanında kirpiğin boyu da fazlaca mühim.  Göz ile kaşın arasındaki mesafe fazlaca geniş değilse, fazlaca uzun bir takma kirpik abartılı durabilir.  Takma kirpik seçiminde bir öteki mühim nokta kirpiğin, yapacağınız makyaja uygun olması. Buğulu gözler için yuvarlak, ortada uzun, kenarlarda kısa kılları olan bir kirpik seçmelisiniz. Eyeliner kullanıyorsanız ya da kedi gözü makyajı yapacaksanız kısa başlayıp sonlara doğru uzayan bir kirpik seçebilirsiniz.  Takma kirpikler; Şerit kirpik ve tekli kirpik olarak ikiye ayrılır. Tekli kirpikleri takmak daha fazlaca süre alır fakat sonunda daha organik ve kalıcı bir netice alabilirsiniz. Buna rağmen şerit kirpik takmak, her insanın evde kendi başına yapabileceği bir işlemdir. Bu yüzden, bu konumuzda sizlere şerit kirpik takmayı anlatacağız.

2 – Takma Kirpik İçin Yapıştırıcı:

Bir çok markanın yapıştırıcısı, kirpikle birlikte paketten çıkar. Fakat yapıştırıcıyı ayrı olarak da alabilirsiniz. Yapıştırıcı siyah ya da beyaz olabilir. Beyaz yapıştırıcı kurumuş olduğu süre saydamlaşır. Eğer takma kirpik kullanmaya alışık değilseniz, bu sayede yapıştırıcının kurumuş olduğu zamanı daha kolay anlayabilirsiniz. Malzemeleriniz hazırsa derhal uygulamaya geçebilirsiniz.

3 – Takma Kirpiği Takmadan Ilkin !!!

Kirpiği göz makyajınızı tamamladıktan sonrasında takmanızı tavsiye ederim. Gözünüze ağır bir makyaj yapmak istemiyorsanız, en azından takmadan ilkin bir kalem çekmelisiniz. Böylece kirpik gözünüz ile daha iyi bütünleşir. Kirpikleri takmadan ilkin takma kirpiğin dibindeki şeridin rengine dikkat etmelisiniz. Şerit saydam ya da beyazsa kirpiği çıkarmadan ilkin, göz kaleminiz ile şeridi hafifçe boyayın. Kirpiği takmadan ilkin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta kirpiğin gözünüz ile aynı boy olması. Bunu sağlamak için yapıştırıcıyı sürmeden ilkin kirpiği gözünüzün üzerine koyun ve uzun olan tarafı kati. Ihmal etmeyin; Asla kimsenin kirpiği göz pınarından başlamaz; ölçerken fazlaca dipten başlamamaya dikkat etmelisiniz.

4 – Takma Kirpiği Takarken

Yapıştırıcıyı kirpiğin şeridine eşit dağılacak şekilde sürün. Yapıştırıcıyı sürdükten sonrasında 1dk. kadar beklemeye alın. Bu süre yapıştırıcının birazcık kurumasını ve ilk kayganlığının geçmesini sağlayacak. Böylece kirpiğe gözünüzün üstünde yön vermek kolaylaşacak. Bir cımbız yardımıyla kirpiği kendi kirpiklerinizin üstüne bırakın. Kirpiklerinize ne kadar yakın yapıştırabilirseniz o denli iyi. Yapıştırıcı kuruyana kadar cımbızı kullanarak kirpiği kendi kirpik köklerinize yakınlaştırmaya çalışın. Ayrıca köşeler birazcık daha zor yapışabilir. Köşeleri yapıştırmak istediğiniz yerlerde birkaç saniye cımbızla tutarsanız daha azca zorlanırsınız.  Kirpiği taktığınız açının da fazlaca mühim bulunduğunu ihmal etmeyin! Kirpikler yukarı bakmalı, gözlerinizi açmalı. Yapıştırıcı kururken gözlerinizi açık tutmaya dikkat edin. Şimdi sıra öteki gözünüz de; Bu aşamada en mühim şey, iki gözün kirpik açısının aynı olması. İki taraf da kuruduktan sonrasında maskara sürerek kendi kirpiğiniz ile takma kirpiğin kaynaşmasını sağlayın.

Kolay gelsin..

Etiket Takma Kirpik takma kirpik kullanımı takma kirpik iyi mi takılır Şerit Kirpik Kirpik Yapıştırma Kirpik Takma

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir