Takma Tırnak Modelleri
Takma Tırnak Modelleri

Takma Tırnak Modelleri

Kısa tırnaklara sürebileceğimiz oje rengi kısıtlı olduğundan daima organik görünümlerden yana olmamız gerekiyor. Kuvvetsiz tırnakları uzatmak zor olduğu benzer biçimde ojeler daha fazlaca zarar verebiliyor. Bu sorunlara çözüm üreten takma tırnak modelleri renkli ve desenli tasarlanıyor.

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Takma tırnak kullanmanın değişik sebepleri vardır. Tırnak yapısını beğenmiyor olabilir, tırnak yeme alışkanlığının önüne geçmek istiyor olabilirsiniz. Hangi sebeple kullanmak takma tırnak kullanmak istiyorsanız seçim yaparken değişik noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Takma tırnak, tırnağın hava almayacak şekilde üstüne uygulanır. Yapıştırıcı ile uygulayacağınız için ilk olarak kaliteli tırnaklar satın almalısınız. Tutarları yüksek olsa da seçeceğiniz modellerin sağlığınıza zarar vermemesi için düşük fiyatlı ürünler kullanmamalısınız. Takma tırnakların kullanım süresi kalitesinde göre farklılık gösterir. Seçeceğiniz tırnaklardan acele sıkılmamak için organik görünümlü modeller tercih edebilirsiniz. Desenli ve renkli tırnaklar, tüm kombinler ve makyajlarla uyumlu olmayacaktır. Bu yüzden günlük hayatta kullanmak istiyorsanız organik renklerden yana seçim yapabilirsiniz. Eğer tırnak yeme alışkanlığınız olduğundan takma tırnak alacaksanız uzun modelleri seçmeyin. Kısa tırnaklara alışık olduğunuz için uzun modellere alışmanız zor olacaktır. Takma tırnaklarla kombin de yapabilirsiniz. Aynı tonları kullanmak bunaltan olabileceği için iki değişik model tercih edebilirsiniz.

Takma Tırnak Iyi mi Yapıştırılır?

Takma tırnak modelleri arasından istediğinize karar verdiyseniz yapıştırma işlemine geçebiliriz. Bu aşamada dikkatli olmanız ve direkt yapıştırıcı uygulamamanız gerekiyor. Ilk olarak tırnaklarınıza bakım yapmalısınız. Bir süre hava almayacakları için besleyici yağlar kullanabilirsiniz. Eğer tırnaklarınızda oje var ise kesinlikle çıkarmalısınız. Asetonla temizledikten sonrasında tırnak bakımı yaparak törpü aşamasına geçebilirsiniz. Altta duracak tırnaklarınızı eşit halde törpüleyin. Şimdi yapıştırma aşamasına geçebilirsiniz.

Takma tırnak yapıştırma işlemi oldukça kolaydır. Satın aldığınız ürünün içinden çıkan yapıştırıcıyı tırnaklarınıza uygulamaya başlayabilirsiniz. Yapıştırıcı fazlaca azca ya da fazlaca yoğun olmamalı. Her tırnağınız için ayrı ayrı işlem yapmalısınız. Bir tırnağınıza yapıştırıcı sürdükten sonrasında derhal işlem yapmayın. 5-10 saniye sonrasında takma tırnağı orantılı bir halde yerleştirin. Kuruması için 15 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bu süre içinde tırnağın darbe almaması için öteki tırnaklarınıza işlem yapmayabilirsiniz. Eğer tırnakların boyunu ve şeklini taktıktan sonrasında beğenmediyseniz organik tırnaklarınız benzer biçimde biçim verebilirsiniz. Törpü kullanarak kısaltmanız yada şeklini değiştirmeniz mümkün.

Takma Tırnak Iyi mi Çıkarılır?

Takma tırnak modelleri organik tırnakların havasız kalmasına sebep olduğundan uzun süre kullanılması doğru değildir. Bir süre kullandıktan sonrasında tırnaklarınızın hava alması için çıkarmalısınız. Takma tırnak çıkarma işlemi oldukça kolaydır. Yuvarlak bir kabın içine elinizi yakmayacak sıcaklıkta su doldurun. Suyun içine 5-10 damla kadar aseton dökün. Suyu karıştırdıktan sonrasında ellerinizi sokun ve 20 saniye bekleyin. Sonrasında tırnakları rahatça çıkarabilirsiniz. Takma tırnak kullandıktan sonrasında tırnaklarınız bakımsız görüneceği için aynı gün bakım yapmalısınız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir