Taşıyıcı Anne Nedir? Taşıyıcı Anne Nasıl Olunur?
Taşıyıcı Anne Nedir? Taşıyıcı Anne Nasıl Olunur?

Taşıyıcı Anne Nedir? Taşıyıcı Anne Nasıl Olunur?

Çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynlerin başvurduğu yöntemlerden kabul edilen taşıyıcı annelik, bazı yasal prosedürleri gerektirmektedir. İşte taşıyıcı annelik hakkında merak edilenler…

TAŞIYICI ANNE NEDİR?

Taşıyıcı annelik, bir başka annenin doğum yaptıktan sonrasında evladı genetik ebeveynlerine teslim etmesine verilen isimdir. Tüp bebek şeklinde meydana gelen bu işlemde adamın spermi ve kadının yumurtası kullanılarak embriyon oluşturulur. Bu embriyonlar, taşıyıcı olan annenin rahmine yerleştirilir. Bebek, başka bir annenin rahminde olsa da sperm ve yumurtası kullanılan çiftin genlerini taşımaktadır.

TAŞIYICI ANNE NASIL OLUNUR?

Taşıyıcı annelikte, bebeğin rahimde kalmış olduğu süre süresince tüm denetimlerin kabul edilmesi ve bebeğe karşı sorumluluğun yerine getirilmesi gerekir. Bundan dolayı taşıyıcı annelik süreci oldukça sıkıntılı şartlar ortaya koyar.

Taşıyıcı anne olan kişinin bu işi tamamen gönüllü yapması gerekir. Para almadan değil; gönüllü olarak sunduğunuz beyanı kabul etmesi oldukça önemlidir.

Hamile duracak olan kişinin lüzumlu olan tüm tahlilleri yaptırması ve ilerleyen günlerde bebeğe zarar verebilecek hiçbir hastalığı, bağımlılığı olmaması gereklidir.

Taşıyıcı annenin son olarak ne süre hamile kalmış olduğu, ne süre kürtaj olduğu şeklinde mevzular hakkında da doğru bilgiler vermesi bebeğin yaşamı için ehemmiyet arz etmektedir.

Taşıyıcı anne olacak kişinin rutin kontrollere dikkat etmesi ce tertipli olarak yaptırması gerekir. Taşıyıcı annenin ruhsal olarak bu sürece hazır olması son aşama önemlidir.

İLİşKİLİ HABERLER Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Gebelik Testi Ne Süre Yapılır?

Gebelikte İdrar Yolu Enfeksiyonun Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Gebelikte İdrar Yolu Enfeksiyonun Emareleri Nedir? Iyi mi Geçer?

Gebelik Takibi

Gebelik Takip edeni

İLİşKİLİ GALERİLER Gebelikte Varis Oluşumunun Nedenleri!

Gebelikte Varis Oluşumunun Sebepleri!

Gebelikte Bu Besinler Olmazsa Olmaz!

Gebelikte Bu Besinler Eğer olmazsa Olmaz!

Gebelikte Herkesin Yaşadığı Sorunlar

Gebelikte Her insanın Yaşamış olduğu Problemler

İleri Yaş Gebelikte Alınması Gereken 6 Önlem!

İleri Yaş Gebelikte Alınması Ihtiyaç duyulan 6 Tedbir!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir