Taşlarla Bahçe Dekorasyonu
Taşlarla Bahçe Dekorasyonu

Taşlarla Bahçe Dekorasyonu

Dekorasyonda taşlarla yapacağınız zahmetsiz uğraşlar evinizin fazlaca daha rahat ve güzel gözükmesine niçin olabilir. Doğadan topladığınız taşları evinizin bir parçası yapabilir ya da hobi marketlerde bulunan malzemelerden yararlanarak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Taşlarla bahçe dekorasyonu son aşama keyifli ve özeldir.

Bahçenizi Doğallaştırın

Ek olarak taşın evinize yaymış olduğu enerjinin de evinize güzel bir hava katacağına ve de kedinizi doğadaymış benzer biçimde hissedersiniz. Bilhassa bu zamanlarda tabiatın kıymetini fazlaca daha iyi anladığımız bu dönemlerde eski dönüş başladı iyi yönünden bakacak olursak unuttuğumuz güzellikleri hatırlamamızı yaşamımıza daha fazlaca dahil etmemiz icap ettiğini öğrendik. Bu yüzden tabiatın kıymetini asla olmadığı kadar bilmeli ve göstermeliyiz.

Yaşadığımız evlerimizi, balkonlarımızı bahçelerimizi güzelleştirmek bizim elimizde artık evde zaman geçirmeyi öğrendik, bir de olduğumuz ortamı daha rahat, göze hitap eden mutlu olabileceğimiz bir yer haline dönüştürürsek ne ala.

Yaşadığımız evlerdeki açık alanlarımızı uzun süredir yarattığımız bahanelerle unutmuştuk şimdi tam zamanı değil? Hazır yaz da gelmişken tatile çıkmanın çok da fazla sıhhatli olmadığı bu zamanda en iyisi elimizdekilerle yetinip onları bakıma almak, emek vermek ve güzelleştirmek.

Minik alanlarda bile bütçeyi fazlaca sarsmadan, kendi emeğimizle yapabileceğimiz, yaparken hem dönemin iyi mi geçtiğini anlamadan gün sonunda bizi mutlu eden mekanlarımıza kavuşmak mümkün. O halde bizde sizin için araştırdığımız birkaç değişik taşlarla bahçe dekorasyonu fikirlerini sizinle paylaşalım;

Dekoratif Bahçe Yolu

Bahçeniz de belirleyeceğiniz bir bölüme taşlarla yapacağınız motifler bahçenizi tabiatın bir parçası meydana getirecek ve size bakmak bile keyif verecektir. Ek olarak sağlamlığından da şüpheniz olmasın uzun süre kullanabileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz bahçenizde fazlaca güzel bir alan yaratmış olacaksınız.

Taşlarla Saksı Yapımı

Eskimiş saksıları yada artık sıkıldığınız, sevmediğiniz saksıları değişiklik yapmak yerine değerlendirmek için şahane bir yöntem. Edindiğiniz taşlarla ve silikon tabancasıyla saksıyı kaplayıp yeni bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz isterseniz istediğiniz renk tonlarında saksıya yapıştıracağınız taşları boyayarak bahçenizde renk bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Böylece saksılar daha naturel gözükecek ve mekânın bir parçası haline gelecektir.

Taşlardan Tablo Yapımı

Biriktirdiğiniz güzel taşları yada size anısı olan fakat iyi mi değerlendireceğinizi bilemediğiniz kim bilir sahil kenarında bir tek hoşunuza gittiği için topladığınız taşlarınızı değerlendirmek için fazlaca güzel bir kendin yap projesi. Bir tane mukavva ile silikon tabancısının yardımından yararlanarak bahçe duvarınızda fazlaca şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Böylece baktıkça hatırlayacağınız size güzel duygular hatırlatan bir duvarınız olmuş olur; o güzel taşlar çekmece içinde kalmaktansa hayatınıza karışır.

Taşlardan Sehpa Tasarımı

Hobi marketlerde satılan dümdüz ahşap sehpalardan birini alıp ya da isteğinize bakılırsa sizin yaptığınız yada gene değişiklik yapmak istediğiniz bir sehpanızı alıp beğendiğiniz taşlar ile kaplayarak bahçenize güzel bir mobilya yapabilirsiniz. Bu sayede taşlarla bahçe dekorasyonu için cebinizden fazlaca para çıkmayacaktır.

Gördüğünüz benzer biçimde bahçenizde değişim yaratmak için ne fazlaca çabaya ne de fazlaca bütçeye ihtiyacınız var bir tek bahçenin hangi alanlarına neler yapılacağını bilerek ve plan yaparak ilerlenirse iş fazlaca daha azca efor, fazlaca yarar sağlanmış olur.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir