Tavan Dekorasyonu
Tavan Dekorasyonu

Tavan Dekorasyonu

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan, alçı ve kartonlardan oluşan bir tavan türüdür. Bu tavan hem maliyeti ucuz hem de su, yangın şeklinde birçok şeye dayanıklı olduğundan en fazlaca tercih edilen asma tavan türlerinden biridir. Asma tavan esnek yapıda olduğundan birçok değişik şekillerde ve dizaynlarda tasarlanabilir. Ek olarak, alçıpan asma tavanlar ses yalıtımı da sağlar.

Vektörel Asma Tavan

Yüksek tavanlı restoranlarda, evlerde ve öteki mekanlarda çoğunlukla vektörel asma tavan dekorasyonu tercih edilir. Bu tavanın dekorasyonları değişik renklerde olabilir sadece adından da anlaşılacağı suretiyle vektörel doğrusu doğrusal şekilde dizayn edilir. Vektörel asma tavan yapılırken tavan ve meydana getirilen asma tavan içinde boşluk bırakılır. Bu sayede mekanın hacminde herhangi bir değişim olmaz.

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü asma tavan dekorasyonu, tavanın güzel duyu ve güzel görünmesini sağlar. Ek olarak taş yünü asma tavan, tavan da kullanılacak öteki dekorasyon ürünleri içinde uygun bir zemin hazırlar. Ses ve ısı yalıtımı özelliği vardır. Yanmaya dayanaklıdır. Genel olarak kullanılan rengi beyazdır fakat değişik renk seçenekleri de mevcuttur. Hava limanı, belediye şeklinde kamu alanlarında kullanılır.

Gergi Asma Tavan

Gergi tavanların kullanımı ve montajı fazlaca kolaydır. Yapımı aşamasında kullanılan malzemeler yardımıyla fazlaca acele biçim alan bir yapıya haizdir. Bu yüzden, her türlü geometrik biçim dekorasyonları elde edilebilir. Gergi tavan sağlam bir tavan çeşididir. Ek olarak öteki tavan türleri şeklinde suya dayanıklıdır ve bakteri barındırmaz. Gergi tavana fotoğraf baskısı yapılabilir ve bu da gergi tavanın güzel duyu bir dekorasyona haiz olmasını sağlar. Bunların yanında gergi tavan yalnız evin tavanında değil, dekorasyon amaçlı duvarlarda da kullanılabilir. Gergi tavanlarda aydınlatma led ışıklarla sağlanır.

Akustik Asma Tavan

Yangın ve suya dayanaklı asma tavanlardan bir diğeri de akustik asma tavandır. Akustik asma tavan, gergi tavanın bir çeşididir. Ek olarak ses yutma özelliği olan bu tavanların temizlenmesi rahattır. Akustik asma tavan dekorasyonu hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Akustik asma tavanların birden fazla çeşidi vardır.

Ahşap Asma Tavan

Ahşap asma tavan da öteki tavan dekorasyonu türleri şeklinde mikrop yada bakteri barındırmaz ve yangına dayanaklıdır. Kurulumu kolay olan ahşap asma tavanların dekorasyonu için fazlaca çeşitli renkler ve desenler mevcuttur. Bir tek vernik uygulanan ahşap asma tavanlar da vardır. Ahşap asma tavanlar görüntüsüyle güzel duyu bir görünüşe ve akustik özelliğe haizdir.

Hastanelerde, avmlerinde ve stüdyolarda ahşap asma tavan kullanılabilir.

 

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir