Tek Taş Pırlanta Yüzük Modelleri
Tek Taş Pırlanta Yüzük Modelleri

Tek Taş Pırlanta Yüzük Modelleri

Hanımefendilerin hayallerini süsleyen tek taş pırlanta yüzük modelleri renk, berraklık, karat ve kesim benzer biçimde özellikleri dikkate alınarak seçilmelidir.

Tektaş Iyi mi Seçilir?

Tektaş seçimi yaparken rengine, tasarımına, kesimine bakmalısınız. Seçim yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim nokta beğenmeniz değildir. Günümüzde oldukça değişik tasarımları bulabilir ve beğenebilirsiniz. Sadece kullanışlı olmaması, parmağınıza yakışmaması, taşının uyumsuz olması benzer biçimde problemler kısa sürede sıkılmanıza sebep olacaktır.

Tektaş pırlantanın kıymeti doğada ne kadar zamandır bulunduğuna göre farklılık gösterir. Tutarları belirleyen etkenler; renk, berraklık, karat ve kesimdir. Taş modelleri içinde zümrüt, swarovski, elmas, yakut, elmas, safir benzer biçimde taşlar vardır. Taş kesimleri yuvarlak, oval, kalp şeklinde olabilir. Taşı tutan yüzük çerçevesi montür olarak adlandırılır. Taşın ön planda olması için montürün ufak olması önemlidir. Renk seçenekleri içinde pembe altın, kırmızı, sarı, mavi renkler vardır. Renkler D harfinden adım atar ve Z harfine kadar devam eder. D pırlanta en beyaz pırlantı rengidir. Yüzük seçimi yaparken bu bilgiler ışığında taş seçimine ve parmağa uygun kesimine karar verebilirsiniz. Eğer kesimleri klasik ve sizi yansıtmıyorsanız düşlem pırlanta modellerine bakabilir yada hususi tasarım yüzükler yaptırabilirsiniz.

Taş Seçimi Iyi mi Yapılmalı?

Tektaş pırlanta yüzük modelleri değişik taşlarla karşınıza çıkacaktır. Zümrüt, safir, elmas benzer biçimde taşlar oldukça zarif görünümlere haizdir. Taş seçimi esnasında kişiliğinizi yansıtan bir model tercih edebilirsiniz. Heybetli taşlar yerine daha mütevazı modeller seçmeniz de mümkündür. Zümrüt, asilliği ve gösterişi temsil eden taşlardan biri. Fiyat olarak da elmastan daha uygun olacağı için seçimleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Elmas pırlanta yüzükler içinde en pahalı olanıdır. Fiyat aralığını problem etmiyorsanız seçebileceğiniz en heybetli yüzükler elmas yüzükler olacaktır. Taş seçimi yaparken taşın berrak olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Naturel taşların kalitesi berraklığından anlaşılır.

El Şekline Uygun Model Iyi mi Olmalı?

Tektaş pırlanta yüzükleri satın aldıktan sonrasında uzun süre kullanacağınız için el şeklinize uygun olması gerekiyor. Parmaklarınızı kısa gösteren bir modelden sıkılabilirsiniz. Alyans da kullanıyorsanız parmaklarınızı sıkmayacak şekilde modeller seçmeniz gerekiyor. Parmakları ince olan bayanların seçimleri içinde kalp şeklinde alyanslar olabilir. Zarif bir görünüme haiz olan bu yüzüklerin ellerinizin de oldukça zarif görünmesini elde edecektir.

Pırlanta Renginde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tektaş pırlanta yüzük modelleri değişik renklerle tasarlanmıştır. Renkler D harfinden adım atar ve Z harfine kadar devam eder. En beyaz renk D harfinin temsil etmiş olduğu pırlantadır. Sadece bu rengi bulmanız zor olduğundan tercihinizi H rengini tercih edebilirsiniz. Beyazlığı ve parlaklığı averaj olan bu renk, en fazlaca tercih edilen yüzükler içinde. Taşın berrak olmasına ve yüzüğü günlük hayatta kullanabileceğiniz renklere nazaran tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir