Tesettür Gelinlik Modelleri
Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerini araştırırken karşınıza onlarca model çıkacaktır. Tesettür gelinlik modelleri bakarken bir tek modelini beğenmeniz doğru seçim yapmanız için kafi değil.

Vücut Tipine Gore Tesettür Gelinlik Iyi mi Seçilir?

Seçeceğimiz her elbisede olduğu şeklinde gelinlik modelinde de bedenimize uygun modeli bulmamamız gerekiyor. Doğru seçim yapmanın yolu vücudu tanımaktan geçiyor. Normalden zayıf ya da şişman olabilirsiniz. Günümüzde gelinlik tasarımları fazlaca değişik olduğundan vücudunuza en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gelinlik seçimi yaparken dikkate alacağınız dört vücut tipi vardır. Elma, armut, kum saati ve atletik. Bu vücut tiplerden hangisine sahipseniz orantılı görünüm kazanmak için uygun seçimler yapmanız gerekiyor. Armut vücut tipine haiz hanımefendilerin; göğüsleri düzgüsel yada ufak, beli ince, kalçaları geniştir. Orantılı görünüm kazanmak için basen bölgesini kamufle etmesi ihtiyaç duyulan bu bayanlara en fazlaca prenses model gelinlik yakışıyor. Elma vücut tipine haiz hanımefendilerin; üst kısmı geniş, göğüsleri dolgun, kalçaları düzdür. Bacakların ince olduğu bu vücut tipinde üst kısımların kamufle edilmesi gerekiyor. A model tesettür gelinlik elma vücut tipi için en doğru seçim olacaktır. Atletik vücut tipine haiz hanımefendilerin; göğüsleri ufak, omuzları geniş, bel bölgesi oyuntusuzdur. Atletik vücut tipine en uygun tesettür gelinlik modeli düz gelinliklerdir. Bel bölgesini ön plana çıkarmayan bu modellerle kemer kullanabilir ve belinizi ince izah edebilirsiniz. Kum saati vücut tipi orantılı hatlara haiz olan hanımefendiler için kullanılır. Bu vücut tipi için en uygun gelinlik modeli balık model gelinliklerdir.

Tesettür Gelinlik Modellerine Gore Duvak Seçimi Iyi mi Yapılır?

Tesettür gelinlik modelleri kullanılan aksesuar, şal ve duvakla oldukça değişik görünüyor. Gelinlik seçimi yaptıktan sonrasında duvak seçimi yapabilirsiniz. Prenses model ve A kesim tesettür gelinliklerle en uyumlu duvaklar omuzda biten duvaklardır. Düz kesim gelinliklere hareket kazandırmak ve çağıl bir görünüm elde etmek için pelerin kullanabilir yada duvak seçimini uzun modellerden yana yapabilirsiniz. Balık model tesettür gelinliklere de uzun duvaklar fazlaca yakışıyor.

Tesettür Gelinlik Modellerinde Trendler Neler?

Tesettür gelinlik modelleri arasından seçebileceğiniz oldukça hoş tasarımlar var. Geçmişten bu yana gelinlik modellerinde büyük değişimler yapıldığı için doğru seçimlerle kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Sezonun trendleri içinde drapeli ve dantel motifli gelinlikler içeriyor. Zayıf gelinlerine seçebileceği bu modeller hoş bir tasarıma haiz.

2021 gelinlik trendlerinden biri de retro gelinlikler. Nostalji seven gelinlerin seçimleri içinde yer edinen bu modellerle kısa duvaklar kullanıldığında duygusal bir havaya bürünüyor. Kısa pelerinler de bu sezonun gelinliklerinden en fazlaca gördüğümüz seçimlerden biri. Düz kesim gelinliklerle uzun pelerin, kabarık gelinliklerde kısa pelerin kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir