Trençkot Modelleri
Trençkot Modelleri

Trençkot Modelleri

Tesettür giyimin en güzel parçalarından olan trençkotlar kombin kolaylığı sağlamış olduğu için hanımefendilerin vazgeçilmezleri içinde. Peki trençkot modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Yeni Sürem Trençkot Modeli Iyi mi Seçilmeli?

Bu sürem tüm giysilerde karşımıza organik tasarımlar ve renkler çıkıyor. Trençkot modelleri içinde da organik renkleri bulabilir ve kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Eğer çağıl bir görünüm elde etmek istiyorsanız seçiminiz ne olursa olsun vintage modellerden yana olmalı.

Trençkot boyları seçim yaparken en oldukça dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan detaylardan biri. Diz altı ve uzun modeller olarak karşımıza çıkan trençkotlarla doğru seçimler yapabilir ve vücudunuzu orantılı izah edebilirsiniz. Kısa boylu hanımefendilerin seçimleri ne olursa olsun uzun trençkotlar olmalı. Boyu daha uzun gösteren bu modeller daha zarif görünmenizi sağlayacak.

Diz altı trençkotlar bacak boyunu kestiği için bu seçimi uzun boylu bayanlar yapmalıdır. Uzun modellerle kullanılacak parçaları da doğru tercih ederek oldukça çağıl bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tesettür Giyimde Trençkot Kombini Iyi mi Yapılır?

Trençkot modelleri çoğu zaman uzun ve diz altı olduğundan ilk olarak boyunuza uygun bir model seçmeniz gerekiyor. Eğer diz altı trençkot kullanmak istiyorsanız bu modellerle etek tercih etmemelisiniz. Boyunuzu daha kısa gösterecek bu seçim demode görünmenize de sebep olabilir. Trençkot rengine uygun dar paçalı pantolonlar seçmelisiniz. Çanta seçimlerinizse mini çantalar olmamalı. Trençkot tek parça olarak ön plana çıkmış olduğu için kombine hareket katarken büyük çantalar seçmelisiniz.

Uzun trençkotlarla kombin yaparken etek kullanabilir ve oldukça hoş bir görünüm kazanabilirsiniz. Son trenler içinde bulabileceğiniz desenli kalem etekleri yada pilili etekleri tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçiminiz topuklu ve şık ayakkabılar olabileceği benzer biçimde kalınca tabanlı spor ayakkabılar da seçebilirsiniz. Uzun trençkotlarla bel çantası ya da mini çanta kullanmayın. Spor giyinmeyi tercih ediyorsanız sırt çantası kullanabilirsiniz.

Trençkot Rengi Iyi mi Olmalı?

Yeni sürem karşımıza çıkan modeller içinde vintage trençkot tasarımları yer ediniyor. Bu modellerin çoğu zaman bej ve krem olduğundan tercih yapmanız da oldukça kolay olacaktır. Organik renklerin ön plana çıkmış olduğu yeni sezonda trençkot seçimlerinizi bej renklerden yana yapabilirsiniz. Siyah trençkotlar bu sürem popülerliğini kaybetmiş olduğu için demode görünmenize sebep olabilir. Renk seçimiyle beraber desen ve düğme detaylarına da dikkat etmelisiniz. Geçtiğimiz sürem büyük ve koyu renkli düğmeler kullanılıyor. Sadece bu detaylar trençkot modelini sönük bıraktığı için ufak düğmeler tercih etmelisiniz. Düğme renklerinin koyu olmadığı hatta trençkotla aynı renk olduğu modeller daha çağıl bir görünüm elde etmenizi elde edecektir.

Trençkotla Iyi mi Ayakkabılar Giyilmeli?

Trençkot modelleri spor kesimler olduğu benzer biçimde klasik modelleri de bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz tüm tasarımlarla istediğiniz ayakkabıyı kullanabilirsiniz. Bu sürem klasik kesimli giysiler altında spor ayakkabı kullanılması oldukça revaçta. Kalınca tabanlı spor ayakkabılar tercih ederek günlük hayatta rahatça kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir