Tuhafiye Dükkanı Dekorasyonu
Tuhafiye Dükkanı Dekorasyonu

Tuhafiye Dükkanı Dekorasyonu

Tuhafiye dükkanları birçok kişinin ihtiyacı bile olmasa içinde dolaşmaktan, rengarenk iplikleri, desen desen düğmeleri kurcalamaktan büyük keyif aldıkları bir yer. El emeği ürün yapmayı sevenlerin, hayal enerjisini kullanıp yeni bir şeyler yaratmaktan mutluluk duyan insanların ortak mekanı.

Bu yüzden tuhafiye dükkanı dekorasyonuna da ehemmiyet verilmeli, oldukça fazla ürün çeşitliliği olduğundan her ürünün görülebilmesi yada satış danışmanı tarafınca tüm ürünlerin raflardan müşteriye sunulması benzer biçimde müşterinin de satıcının da değişik talepleri olacaktır. Onun haricinde satılan ürünlerin doku, renk ve kumaşları da değişik olduğundan mekanı dekore ederken aynı ürün gruplarını kategorilize etmek satışın fazlalığı açısından da müşterinin talebini süratli bir halde karşılamasında da ehemmiyet taşır. Bu sebeple Tuhafiye dükkanınızın dekorasyonunu yenilerken ya da yeni bir tuhafiye dükkanı açıyorsanız bu benzer biçimde bilgileri aklınızda bulundurmanızda yarar var.

Dekorasyonda Dikkat Edilecekler

Tuhafiye dükkanı dekorasyonu yaparken iğneden makasa simden mezureye birçok ürün türünü barındırdığı için depolama alanları da öncede buna bakılırsa düşünülmeli ve alınan ürün çeşidine bakılırsa uygun adette depolama kapasitesi yapılmalıdır ki mağazanın içinde yığılma olmasın.

Bununla beraber ürün çeşidinin azca olması da mağazanın kalitesiz durmasına sebep olabilir o yüzden ürün çeşidi fazla olmalı ve jilet benzer biçimde sıralanmalıdır. Mağaza dışarıdan bakıldığında bile kaliteli gözükebilmelidir. Kendinize hoşunuza giden bir konsept belirlemek de size bu mevzuda destek olabilir. Belirlediğiniz konsepte uygun araştırmalar yaparak tazınıza uygun ve mekan bütünlüğü olan bir mağaza elde etmeniz mümkün.

Eğer tuhafiye dükkanınızı yeni açıyorsanız kesinlikle aklınızda bulundurmanız gerekenlerden bir tanesi de sizin açacağınız yerin çevresinde, yakınında bir tuhafiye dükkanı olup olmadığı eğer eğer olmazsa sizin avantajınıza bir durum olacaktır; sadece yakın çevresinde de bir tuhafiye dükkanı var ise o vakit arz talep durumunu değerlendirerek bu işe kalkışmanızı tavsiye ederiz.

Sergileme Alanı

Bunun haricinde tuhafiye dükkanını dekorasyonunu güçlendirmek için kendi yaptığınız el emeği ürünlerinizi de mağazanızda sergileyip hem gelir elde edebilir hem de sattığınız ürünlerle nelerin yapılacabileceğini gösterdiğiniz güzel bir sergileme yeri oluşturmuş olmuş olursunuz. Bir ihtimal zaman içinde mağazanızı geliştirdikçe yaptığınız ürünlerin iyi mi yapıldığını merak edenlere öğretmek için workshoplar bile düzenlersiniz.

Mağazanızı açmadan ilkin her işte olduğu benzer biçimde bu işte de planlama yapmak mühim onun haricinde arz talebin karşılanması ve ürünlerin sergilenebilmesi benzer biçimde faktörler mühim rol oynuyor. Onun haricinde sizin kendi işinizden ne beklediğiniz kendi hayal gücünüz ve zevkiniz kalıyor geriye açtığınız mağaza ilkin sizin içinize sinmeli sonrasında tüm eşiniz, dostunuz sevdikleriniz sevecektir.

Son tüyo: duvar tasarımı; mağazanızın bir duvarına boydan boya iple bir tasarım yapmış olursanız, gelen müşteriler bakış açısından de oldukça büyük dikkat çekecek beğenilen iplerinizi satarak sizde ürünlerinizi sergilemiş olacaksınız. Dükkanınızın bir ihtimal boş bir duvarına ya da belli bir kısmına düşünebileceğiniz bu düşünce umarız işinize yarar.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir