Tulip Etek Modelleri
Tulip Etek Modelleri

Tulip Etek Modelleri

2013/2014 yılına damgasını vuran Tulip etek modelleri… Evet hatırladığımız rengarenk şirin etek modelleri Tulip eteklerdi.

Etek Stillerinin Geçmişten Bugüne Iyi mi Değiştiğini Biliyor Musunuz?

Etek, zamanı oldukça eskilere dayanan karakteristik bir parça olarak bayanların tercihleri içinde yerini almaya devam ediyor. Yüzyıllardır kullanılan etekler her sürem değişik tasarımlarla karşımıza çıkmıştı. Fransızlardan esinlenerek yaşamımıza giren kabarık etekler bugün hususi günlerin olmazsa olmaz modellerinden biri. Aslına bakarsak modanın kendini yine ettiğiniz geçmişe gittiğimizde görüyoruz. Tulip etek modelleri de Fransız modasının tesirinde tasarlanmış ve 2013 yılına damgasını vurmuştu. Bu etekler kullanılmaya başlamadan ilkin kot etekler, uzun etekler, çizgili modeller kullanılıyor.

Tulip etek volanlı, drapeli, mini boy eteklerdir. Eteklerin üstünde kullanılan dökümler ve canlı renkler oldukça sevilmiş ve devrin ünlülerinin üstünde oldukça çok görmüştük. Turuncu, sarı, mor, yeşil renklerin hakim olduğu etek trendlerinde formlar da karşımıza değişik çıkıyordu. Drapeli eteklerin beli dar alta doğru oluşturulan modellerini hatırlamayan yoktur. Her kızın bir kez giydirilmiş olduğu bu modeller günümüzde ne kadar nostaljik görünse de bu kıyafetlerin izini taşıyan tasarımlar görmeye devam ediyoruz.

Tulip Etekler Iyi mi Kullanılıyordu?

Tulip etek modelleri kullanıldığı sezonlarda oldukça renkli ve canlı tasarımlara sahipti. Kabarık, renkli, desenli olan bu modellere yetmemiş şeklinde iki renkli tasarımlar da eklenmişti. Çocukluğumuzda renk renk etekler hepimize güzel görünmüş olduğu için elbet yakınma etmiyoruz. Hatta bu şekilde renkli bir stilin izlerini görmeye devam ettiğimiz için memnun olmamız gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda Tulip etekler beli ortaya çıkaracak şekilde kullanılıyordu. Kombin yapmak için seçilen parçalar çoğu zaman beli saran dar parçalardı.

Tulip etek modasının olduğu zamanlar crop top parçalar yaşamımıza hemen hemen girmemişti diyebiliriz. Bu dönem beli ortaya çıkarmak için bluzlar eteklerin içine sıkıştırılıyordu. Eteğin beli sıkı olduğundan beli daha ince gösteriyordu. Kabarık bilgileri ise oldukça feminen bir görünüm kazanılmasını sağlıyordu. Olduğumuzdan daha hacimli göründüğümüz bu renklerle zayıf görünmek epey zormuş. Bu yüzden bayanların seçimi yüksek topuklu ayakkabılardan yana oluyordu.

Yeni Sezonda Tulip Etek Görecek Miyiz?

Tulip etek bayanları olduğundan daha hacimli gösterdiği için tekrar karşımıza aynı tasarımlarla çıkacak şeklinde görünmüyor. Modaya yön veren tasarımlara baktığımız volanlar kullanılmaya başlansa da eteklerde hemen hemen volan görmüyoruz. Kabarık ve kat kat etekler olan bu modellere yeni sezonda rastlamasak da izlerini taşıyan parçalar görüyoruz.

Şubat ayında gerçekleşen moda haftasında ön plana çıkan etekler tulip etekleri anımsatan dökümlü eteklerdi. Üst üste geçişlerin kullanıldığı ve drapeli olan bu tasarımlar birçok kadının aklına tulip etek modelleri getirmiştir. Tulip eteklere meydana getirilen dokunuşlarla yeni sezona uyum elde eden zarif bir görünüm kazandırılmış ve etek boyları uzatılmış. Renkleri de mütevazı kullanılan bu modeller yeni sezonun trend parçaları içinde.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir