Türk Kadınlarının Makyaj Alışkanlıkları
Türk Kadınlarının Makyaj Alışkanlıkları

Türk Kadınlarının Makyaj Alışkanlıkları

Makyaj, ülkemiz hanımefendileri tarafınca oldukça sevilen ve sık sık kullanılan bir yöntem olmaktadır. Her kadının makyaj yapma stili normal olarak ki birbirinden farklıdır, fakat Türk hanımlarından bahsetmemiz gerekirse, büyük bir çoğunluğu benzer yapılı makyaj trendlerinden esin almaktadır. Eğer siz de Türk hanımı iyi mi bir makyaj anlayışına haiz merak ediyorsanız, işte tüm detaylar burada!
Kırmızıya Olan Tutku Asla Azalmıyor
Türk hanımının makyaj anlayışı hakkında meydana getirilen oldukça küçük bir araştırmada bile kırmızı renge olan tutkusunu ortaya koyabilmek mümkün! Yürekli ve enerjik renk tonları ile iyi geçinen Türk hanımefendileri, bilhassa söz mevzusu ruj olduğu vakit kırmızıdan vazgeçemiyor. Çoğu zaman kırmızının iddialı tonlarını kullanan hanımefendiler, makyajının geri kalan kısmında klasik tonlara yer vererek yüzde bir dengeleme oluşturuyor. Bu durum Türk kadınlarının genelinde olan bir şey!
El ve Ayaklarda Göz Alıcı Ojeler
Türk kadınlarının makyaj alışkanlıkları hakkında birazcık düşünüldüğü vakit el ve ayak parmaklarına sürdükleri ojelerin daima göze çarpan renk tonlarında bulunduğunu fark edebilirsiniz. Çoğu zaman pembe ve kırmızının değişik tonları ile karşımıza çıkan el ve ayaklar, daima açık renklerden yana aşama kaydediyor. Mavi ya da yeşil benzer biçimde koyu tonlar, kesinlikle Türk hanımının uzak durduğu renkler içinde içeriyor.
Klasik Bir Renk Olan Pembe Her Yerde
Makyaj denildiği vakit asla kuşkusuz en klasik renk tonu pembe olmaktadır. Pembe ruj, pembe far ya da pembe allık asla fark etmeksizin daima makyajın bir köşesinde yer alır. Türk kadınlarının makyaj standartlarında da artık bir klasik haline gelen pembe renk tonlarını büyük bir rahatlık ile görebilirsiniz. Bilhassa allık kullanımı söz mevzusu olduğu vakit naturel pembe tonları vazgeçilmezler içinde yer almayı başarıyor.
Göz Makyajı Daima Bir Adım Önde
Türk kadınlarının makyaj anlayışında açık ara en önde olan makyaj türü göz makyajı olarak karşımıza çıkıyor. Bir Türk hanımı yüzüne ruj, fondöten bile sürmese göz kalemi ya da maskara benzer biçimde gözleri ön plana çıkaracak küçük dokunuşlarda bulunmayı dikkatsizlik etmiyor. Bilhassa gözlere dikkat çekmek ve derinlik katmak amacıyla göz kalemi ve eyeliner kullanımı inanılmaz fazla! Bu seçenekleri maskara kullanımı ve ruj takip etmektedir.
Ruj Olmadan Asla
Türk kadınlarının makyaj alışkanlıkları ruj olmadan asla diyor! Ruj, ülkemiz kadınlarının olmazsa olmaz makyaj ürünü olmaktadır. Göz makyajı ve dudak makyajı, Türk kadınlarının en oldukça ehemmiyet verdiği ve üstünde durduğu noktalar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra fondöten ve göz farı kullanım oranlarına bakılmış olduğu vakit ruj kullanım oranının neredeyse çeyreği kadar bir yüzde görülmektedir. Eğer Türk kadınlarının genel makyaj alışkanlıkları ile ilerlemek istiyorsanız, makyaj çantanıza birkaç değişik tonda ruj eklemesi yapabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir