Türk Kahvesi Falı Nedir?
Türk Kahvesi Falı Nedir?

Türk Kahvesi Falı Nedir?

Hepimizin sohbetlerine birlikte rol alan, keyifle içtiğimiz Türk kahvesinin tarihini ve kahve falının gerçeklerini merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz haberi okumaya devam edin.

TÜRK KAHVESİ FALI NEREDEN ÇIKTI?

Türkiye denildiğinde akla ilk gelen şeylerden önde gelen Türk kahvesinin zamanı Osmanlı Dönemine dayanıyor. Osmanlı’da sarayda bayanların söyleşi ederken içtiği kahve günümüze kadar uzandı. Osmanlı zamanında hanımefendiler kahve içerken telvelerine bakar ve resimlere benzetirlermiş. Hatta o dönemlerden kalan bazı eserlerde bayanların kahve falı bakmış olduğu imgeler de resmedilmiş. Günümüz de her neyse halim çıksın falım diyerek fincanı kapatıyor ve kahve falı keyifli sohbetlere birlikte rol alıyor. Geleneklerimiz de kız isteme törenin de damadın kahvesine tuz konulup yakınma edip etmeyeceği kontrol ediliyor. Eğer damat kahveyi sorgusuz içerse onun iyi bir eş olacağı düşünülüyor.  Hiçbir bilimsel gerçekliği bulunmamaktadır. Kişiler hisleriyle telvelerin şeklini yorumlar.

BİR FİNCAN KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VARDIR SÖZÜ NEREDEN GELİYOR?

Çokça duyduğumuz bu sözün hikayesi Üsküdarlı bir kahve tüccarının Rum vapur kaptanına kahve ikram etmesiyle adım atar. Aradan tamda bu sözde olduğu benzer biçimde 40 yıl geçer ve Üsküdarlı kahve tüccarı, Rum askerleri tarafınca alıkonulur. Kendisini kahve ikram eden bu adamı tanıyan Rum kaptan kendisine 40 yıl ilkin kahve ikram eden adamı anımsar ve onu Rum askerlerden kurtarmış olur.

TÜRK KAHVESİNİN YARARLARI NELERDİR?

Kahve oldukça iyi bir antioksidandır Alıştırma öncesi içilen mütevazi kahve yağ yakımını hızlandırır Uyanık kalmanızı sağlar Ağrı kesici tesiri vardır Kan basıncınızın düzenlenmesini sağlar Ve en önemlisi de sohbetlerin vazgeçilmezidir.

İLİşKİLİ HABERLER Türk Kahvesinin Yanında Neden Su İçilir?

Türk Kahvesinin Yanında Niçin Su İçilir?

Türk Kahvesinin Yanında Su İkram Etmezseniz...

Türk Kahvesinin Yanında Su İkram Etmezseniz…

Türk Kahvesi İle Ölü Derilerden Kurtulun!

Türk Kahvesi İle Ölü Derilerden Kurtulun!

Enerji Veren Türk Kahveli Cheesecake Tarifi

Enerji Veren Türk Kahveli Cheesecake Tarifi

İLİşKİLİ GALERİLER Türk Kahvesi İçin 5 Farklı Aroma

Türk Kahvesi İçin 5 Değişik Aroma

Türk Kahvesinin Faydalarını Bilip De İçelim

Türk Kahvesinin Faydalarını Bilip De İçelim

Kahve Çekirdeğinin İnanılmaz Faydaları

Kahve Çekirdeğinin İnanılmaz Yararları

Yeni Nesil Kahve Demleme Yöntemleri

Yeni Nesil Kahve Demleme Şekilleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir