Tüvit Ceket Modelleri
Tüvit Ceket Modelleri

Tüvit Ceket Modelleri

Tüvit ceket modelleri; Chanel imzalı, yünden üretilen ve kırçıllı desenlerin kullanıldığı ceketlerdir. Meşhur markanın tasarımları podyumda fırtınalar estirirken bu parçaların sokak modasına iyi mi uyum saplayacağı da merak ediliyordu.

Doğru Formda Tüvit Ceketi Iyi mi Seçebiliriz?

Moda haftasında gördüğümüz tüvit ceketler günümüzde bambaşka tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Yakalı, yakasız, uzun ve kısa birçok seçenek arasından formunuza en uygun ceketi iyi mi seçeceğinizi bilmeniz mühim.

Bu ceketler yünlü ve desenli tasarımlara haiz olduğundan şişman hanımefendilerin seçimleri uzun modellerden yana olmalı. Düğmeli ceketler tercihe ederek önünü kapatmanız orantılı bir görünüm kazanmanızı elde edecektir. Belimin inceliğine güveniyorum diyen hanımefendilerin seçimi elbet modellerin üstünde gördüğümüz parçalardan yana olabilir. Kısa formda ve yakasız modeller zayıf bayanlar için doğru bir seçim olacaktır. Kol formu seçim yaparken en fazlaca dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan detay. Kalıp benzer biçimde duran bu ceketlerin kolları omuz hizasıyla aynı olmalı. Dar ve geniş formlarda karşımıza çıkan bu ceketleri günlük hayatta rahat kullanmak için dar kesimlerden uzak durmamamız gerekiyor. Sezonun trend parçalarından olan vatkalı kesimleri geniş omuzlu hanımefendilerin tercih etmemesi gerekiyor. Omuzları daha geniş göstereceği için orantısız bir görünüme sebep olacaktır.

Tüvit Ceket Hangi Parçalarla Kullanılmalı?

Tüvit ceket modelleri kullanmak zor benzer biçimde görünse de bu ceketlerin kurtarıcı bulunduğunu söyleyebiliriz. Tüm zarafeti üstünde toplayan ceketlere gölge düşürmeyin yeter. Tüvit ceket kombinin tüm yükünü omuzlayacaktır. Yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız heybetli parçalardan uzak durarak mütevazi parçaları tercih etmek. Doğal olarak seçtiğiniz ceketin formuna bakılırsa küçük detaylar da var.

Kısa tüvit ceket kombini yaparken ceketin önünü kapatın ve içinde kullandığınız parçaları ön plana çıkarmayın. Üst parça olarak yalnız ceketin görünmesi gerekiyor. Alt parçalarda ise kot şort yada pantolon tercih edebilirsiniz. Bu ceketlerin sokak stiline uyum sağlaması için spor bir görünüm kazandırmalısınız. Uzun ceketleri de pantolon ve t-shirt benzer biçimde spor parçalarla tamamlamanız gerekiyor.

Tüvit Ceketle Iyi mi Ayakkabılar Giyilir?

Tüvit ceketle kombin yaparken ayakkabıların tüm görünümü değiştirebilir. Mütevazı ve spor tercih etseniz de ayakkabı seçiminiz topuklu olmalı. Sadece heybetli ve yüksek topuklar değil. Yeni sezonun kısa topuklu haki, kırmızı, sarı benzer biçimde renklerle ön plana çıkan bağcıklı ayakkabılar tam bu ceketlere bakılırsa. Kalınca tabanlı babet de kullanabilir ve kombini tamamlayabilirsiniz.

Yakasız Tüvit Ceketlerle Saç Toplanır Mı?

Tüvit ceket modelleri alışık olmadığımız tasarımlara haiz olduğundan saçımıza bile ayrı ehemmiyet vermemiz gerekiyor. Yakasız modellerle saç toplama modası asla geçmediği benzer biçimde tüvit ceketlerle de toplayabilirsiniz. Sadece desenli olan modellerle dağınık saç görünümünü seçmeyin. Saçlarınızı toplamak istiyorsanız sıkı bir at kuyruğu ya da topuz yapabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir