Ünlülerin Alışveriş Yaptığı Yerler
Ünlülerin Alışveriş Yaptığı Yerler

Ünlülerin Alışveriş Yaptığı Yerler

Meşhur dünyasının alışveriş tercihleri devamlı ilgi çekici başlıklardan olmuştur. Hangi ürünleri kullandıkları, nereden aldıkları magazin dünyasının sayfalarını doldurmaya devam ediyor.

Ünlüler Alışveriş İçin Hangi Şehirleri Tercih Ediyor?

Ünlüler alışverişlerini dünyanın değişik devletlerinde yapmayı tercih ediyor. Sosyete dünyasının ve ünlülerin seçimleri içinde dünyanın en büyük başkentleri yer ediniyor. Söz mevzusu moda olduğunda akıllara gelen ilk şehirlerse moda haftalarının düzenlenmiş olduğu şehirler. Ünlülerin alışveriş için en oldukca tercih ettikleri kent Milano. İtalyanların modaya yön vermek mevzusunda başarılarını inkar etmek mümkün değil. En heybetli ve çekici parçalar Milano moda haftasında podyumlara taşınıyor. Modayı yakından takip eden ünlülerin tercihlerinin başlangıcında da Milano geliyor.

Modanın başkenti de ünlülerin alışveriş yapmış olduğu şehirlerden biri. Fransız stilinin duygusal yansımaları moda sektöründe büyük gelişimler yaratmıştır. Paris moda haftası feminen parçaların ön plana çıkmış olduğu parçaları podyuma taşıyor. Modaya yön veren şehirlerden önde gelen Paris, ünlülerin alışveriş için en oldukca tercih etmiş olduğu şehirler içinde. Londra ve New York da ünlülerin alışveriş şehirleri sıralamasında yerini alıyor.

Ünlüler Hangi Sitelerden Alışveriş Yapıyor?

İnternet kullanımı hayatımızı değiştirmeye devam ederken ünlülerin alışveriş yapmış olduğu bölgeler de sanal dünyaya taşınıyor. Günümüzde ünlülerin büyük bir kısmı alışverişlerini online sitelerden yapıyor. Türk ünlülerin alışveriş yapmış olduğu siteler Türkiye’de bulamadıkları meşhur markaların online alışveriş adresleri. Her ürüne kolaylıkla ulaşmak, süre kaybetmemek, istediğimiz saate alışveriş yapmak benzer biçimde seçenekler ünlülerin alışveriş seçimlerini dijital platforma taşıyor.

Online alışveriş hayatımızın merkezine yerleşirken ünlülerin sitelerini de görmeye başlamıştık. Kim Kardashian alışveriş yapmak için online siteleri tercih etmiş olduğu benzer biçimde satış halletmeye da devam ediyor. ShoeDazzle şirketiyle çalışan Kardashian, ayakkabı ve aksesuar satıyor. Burcu Esmersoy da online alıveriş yapmayı seven ünlülerden. Ayakkabı ve aksesuarlarını internetten almayı tercih ediyor. Çağla Şikel, hem alışveriş yapıyor hem de açmış olduğu youtube kanalından memnun kalmış olduğu ürünleri takipçileriyle paylaşıyor.

Ünlülerin Tercih Etmiş olduğu Markalar Neler?

Ünlülerin tercih ettikleri markalar da devamlı ilgi çekici başlıklardan biri olmuştur. Satın aldıkları kıyafetlerin tutarları boy boy paylaşılırken eleştiri yağmuruna tutulan ünlüler olduğu benzer biçimde benzeri olmayan tarzlarıyla kombin fikirleri almamamıza destek olan meşhur adlar de var. Ünlülerin alışveriş yapmış olduğu bölgeler genel anlamda modaya yön veren şehirler olduğundan marka tercihleri de oldukca değişmiyor. Balmain, Daniel Patrick, Erika Cavallini, Fendi, Givenchy, Louis Vuitton, Saint Laurent, Topshop, Versace, Yeezy ünlülerin en oldukca tercih etmiş olduğu markalar.

Makyaj malzemelerinde en oldukca tercih edilen markalarsa Chanel, Becca, Nars, Laura Mercier, Stila, Armani, Charlotte, Mark Jakobs ve Urban. Ünlüler kullandıkları makyaj malzemelerini toplumsal medya hesaplarında paylaşmaya devam ediyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir