Uyurken Güzelleşmek İçin
Uyurken Güzelleşmek İçin

Uyurken Güzelleşmek İçin

Uyurkende cildinize bakmanız mümkün hatta yalnızca uyumak değil, uykuya hazırlıkta ve hatta yatağınızda yer edinen nevresim vb. benzer biçimde etmenlerin de cilde olan tesirleri birden fazladır. Kırışıklık, kir, sarkma vb. cilt sorunları ile erken yaşta karşılaşmamak için uyku rutininizde yapacağınız küçücük değişimler ile değişimi gözle görülür şekilde farkına varacaksınız.

Yatmadan Ilkin Cilt Temizliğine Dikkat Edilmeli

Cilt, gece süresince ölü hücrelerini atar. Bu durum sonucunda da yeni hücreler üretir. Fakat gün süresince ciltte yer edinen makyaj, kir, sebum benzer biçimde şeyler gözenekleri tıkayacağı için cildin yenilenme süreci zorlaşabilir. Cildin uyku esnasında kendisin daha rahat yenilemesi için muhakkak uykudan ilkin temizlenmesi gereklidir. Gün içinde makyaj yapıldıysa, makyajı temizlemeden uykuya yatılmamalıdır.

Etkili Bir Anti-Aging Serum Kullanın

Cilt uyurken güzelleşmek için kendi kendisine çabalasa da extra destek sağlamak süreci daha süratli bir halde yönetecektir. Bu yüzden hem cilt tipinize uygun hem de etkili bir anti-aging serum bularak her gece cildinize uygulayabilirsiniz. Serum, cildin gece boyu onarılmasını en üst seviyeye çıkaracaktır. Gün boyu cildin maruz kalmış olduğu ozon, mavi ışık ve UV ışınlarının hasarları en aza indirgenir.

İpek ve Saten Yastık Kılıfında Uyuyun

Uyumak için yattığınız vakit sırt üstü uzanmaya itina göstermelisiniz. Eğer yüz üstü yatarsanız, yastık yüzünüze tazyik uygulayacağı için kırışıklık oluşumu hızlanacaktır. Bu yüzden sırt üstü yatmanızda yarar olacaktır. İllaki yüz üstü yatmak istiyorsanız, ipek ya da saten yastık kılıfı kullanımına geçmeniz gerekiyor. Yumuşak yastık kılıfları cilde daha azca baskı uygular ve kırışıklık oluşum hızı düşer.

Uyku Öncesi Stresten Uzak Durun

Uyku esnasında güzelleşmek istiyorsanız, her şeyi bir kenara bırakarak, ilk olarak stresi hayatınızdan tümüyle çıkarmanız gerekiyor. Tüm gereklilikleri yerine getirseniz de stresli bir yaşantıda cilt oldukça kolay yaşlanacaktır. Uyumadan ilkin müzik dinlemek, sıcak bir banyo yapmak ya da meditasyon yapmak uykuya rahat bir geçiş yapmanızda olanak sağlar.

Odayı ve Cildinizi Nemlendirin

Bilhassa kış mevsiminde kuru ve soğuk olan havalar oda içindeki nemi çeker. Bu da cildinizin kurumasına sebebiyet verir. Nemlendirici bir makine alarak oda içindeki rutubet oranını koruyabilirsiniz. Bunun yanında başucunuza bir bardak su alarak gece belirli aralıklarla içmeniz cildin nemini kaybetmemesini sağlar.

Aromaterapi ve Mumlardan Faydalanın

Uyurken güzelleşmek için başvurulabilecek bir öteki seçenek ise aromaterapi ve mumların büyülü dünyası… Tüm duyulara hitap edebilmek için aromatik yağlardan ve kokulu mumlardan faydalanılabilir. Bilhassa paçuli ve papatya yağı, uyku esnasında güzelleşmek için iyi bir seçenek! Bunun yanı sıra yastığınıza damlatacağınız birkaç damla lavanta yağı ile kaliteli ve deliksiz bir uyku çekebilmeniz mümkün!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir