Uzun Hırka Modelleri
Uzun Hırka Modelleri

Uzun Hırka Modelleri

Hırkalar tek başına anlam ifade etmediği için kombini tamamlayan parçaları doğru seçmek gerekir. Uzun hırka modelleri kullanmak kolay şeklinde görünse de bilinmesi ihtiyaç duyulan mühim noktalar vardır.

Hırka Giyilirken Nelere Dikkat Etmeli?

Hırka modası asla geçmediği şeklinde her sürem yeni tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Sezonun yeni trendlerinden olan uzun hırkalar, ayağa kadar uzanan maksi hırkalardır. Feminen bir tasarım olan bu modelleri feminen parçalarla tamamlamalısınız. Eğer sezonun trendlerine uyum sağlamak istiyorsanız hırkalarla kemer kullanmamalı ve önünü kapatmamalısınız. Önü açık olan hırka modellerinin içinde göstereceğiniz parçalar heybetli tasarımlara haiz olmalıdır.

Çağıl bir kombin yapmak için bu hırkaların içinde büstiyer kullanabilirsiniz. Tercihiniz mütevazi ve tek renkli modellerden yana olmalı. Pantolon ya da etek tercih edebilirsiniz. 2021 kış sezonunda uzun etekler daha oldukca karşımıza çıkacak. Dökümlü eteklerle uzun hırkaları kullanabilirsiniz. Bacakları sarmayan pantolonlar da doğru seçimler olacaktır. Bu hırkalar vücudu orantılı gösteren ve daha ince görünmenizi elde eden modellerdir. Bu yüzden topuklu ayakkabı kullanmanıza gerek yok. Spor ayakkabılarla istediğiniz çağıl görünümü yakalayabilirsiniz.

Kısa Boylu Bayanlar Uzun Hırka ile Iyi mi Kombin Yapmalı?

Uzun hırka modelleri vücudu orantılı göstereceği için kısa boylu bayanların seçimleri maksi hırkalar olabilir. Bu hırkalarla daha uzun görünmek için seçeceğiniz pantolonların bacakları tam sarması gerekiyor. Eğer bacaklarınız vücuduna oranla dolgunsa kalem etek kullanarak daha ince görünebilirsiniz. Zayıf değilseniz seçimleriniz siyah renklerden yana olmalıdır. Böylece daha ince ve uzun görünebilirsiniz.

Maksi hırka modelleriyle seçeceğiniz doğru parçalardan biri de mini etekler olacaktır. Kore seçimi etekler ve yırtmaçlı etekler tercih edebilirsiniz. Etek seçimlerinizin yüksek bel olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Beli kapatan etek modellerinin üzerine giyeceğiniz mini üstler doğru seçimlerdir. Boyu daha uzun göstermek için topuklu ayakkabılardan vazgeçemesek de bu hırkalara topuklu ayakkabılar yakışmıyor. Kalınca tabanlı spor ayakkabılar kullanarak parçaları tamamlayabilirsiniz.

Uzun Hırka ile Hangi Ayakkabılar Giyilir?

Trend hırka modelleri bu sürem uzun hırkalar olarak karşımıza çıkacak. Reyonlarda göreceğiniz renklerse geçtiğimiz sezonların aksine renkli hırkalar olacak. Gri ve siyah hırkaları görmeye alışmıştık sadece bu yıl canlı renkler, desenli modeller ön plana çıkıyor. Bu hırkaları tamamlamak için seçeceğiniz ayakkabılar renkli olabilir. Neon renkli, kalınca tabanlı spor ayakkabılar doğru seçimler olacaktır.

Uzun Hırka Seçerken Neleri Bilmeliyiz?

Uzun hırka modelleri seçimi yaparken sezonun trendlerini yakalayacağınız renkleri seçmelisiniz. Gri ve siyah hırkalar bu sürem bayağı modeller olacağı için kırmızı, pembe, haki renklerini seçebilirsiniz. Zayıf görünmek istiyorsanız tüylü, peluş hırkalardan uzak durmalısınız. Bu modeller olduğunuzdan kalınca görünmenize sebep olacaktır. Zayıf bayanların seçimleri bu yıl heybetli hırkalardan yana olabilir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir