Uzun Palto Modelleri
Uzun Palto Modelleri

Uzun Palto Modelleri

2016 güz kış sezonunda kullanılan uzun palto modelleri hala kullanılmaya devam ediyor. Oldukça zarif ve şık görünen bu paltolar yeni sezonda karşımıza değişik tasarımlarla çıkacak.

Uzun Palto Modası Devam Ediyor Mu?

Uzun paltolar geçtiğimiz yılların en sevilen parçaları halinde gelmiş ve her kadının dolabında yerini almıştı. Bu paltolarla oldukça zarif göründüğümüz için modası asla geçecek şeklinde görünmüyor. Her sürem küçük dokunuşlar yapılıyor ve mükemmel tasarımlarla bu modaya renk katılıyor. Yeni sezonda karşımıza çıkacak olan uzun paltolar geçtiğimiz yılların aksine ayakları kapatacak kadar uzun. Bileğin birazcık üstünde kullanılan paltolar bu sürem kullanılmıyor.

Ayakları kapatan bu paltoların kumaşları da değişiyor. Yünlü ve peluş tasarımlar kışın her yerde karşımıza çıkacağı için paltolarda da kullanılıyor. Peluş uzun paltolar kış reyonlarının en havalı parçalarından biri olmaya aday. Ne kadar kabarık olursa bir o kadar güzel göründüğünü düşünecek tasarımcılar bu yıl heybetli paltoları podyuma taşıdı. Çekici tasarımlar paltolarla da kullanılıyor ve volanlı kollar, kabarık tüyler yeni sezonun en trend paltolarını oluşturuyor.

Palto Boyu Iyi mi Seçilmeli?

Uzun palto modelleri geçtiğimiz yıllarda bileklerin birazcık üstünde kalan modeller olarak kullanılmıştı. Yeni sezonda ise boyları ayakları kapatacak kadar uzun formda karşımıza çıkıyor. İki boy da hala popülerliğini yitirmediği için vücudunuzla orantılı olacak formları tercih etmelisiniz. Uzun paltoları taşımak için uzun boylu olmanız gerekmiyor. Aksine bu paltolar olduğunuzdan uzun göstereceği için avantaj sağlıyor.

Dizin birazcık üstüne biten parçalar yeni sezonda oldukça kullanılmadığı için ayakkabıyla aynı hizada biten tasarımları kullanabilirsiniz. Boy seçimi yaparken paltonun yerde sürünmemesine itina göstermeniz gerekiyor. Eğer boyunuza uzun gelen bir model tercih ettiyseniz paltoyu kaldıracak topuklu ayakkabılar giymelisiniz.

Uzun Palto Kombini Iyi mi Yapılır?

Uzun palto kombini yapmak için sezonun hit parçalarına göz atabilirsiniz. Bu paltolar senelerdir giyildiği için seçeceğiniz yanlış parçalarla aniden 2016 yılına dönebilirsiniz. Çağdaş bir görünüm elde etmek için seçtiğiniz her parça yeni sezonun trendleri olmalıdır. Bu paltoların önünü açık kullanmak ve içine büstiyer giymek kışın sokak modasına en uygun kombini olabilir. Büstiyer seçiminizi transparan modellerden yana yapabilirsiniz. Palto içinde etek kullanma modası da geride kalmış olduğu için pantolon yada tayt giymeniz gerekiyor. Çanta tercihinizi de paltonun içinde kullanacağınız bel çantasından yana yaparak çağdaş bir görünüm kazanabilirsiniz.

Uzun Paltolarla Hangi Ayakkabılar Giyilmeli?

Uzun palto modelleri ayaklara kadar uzandığı için kullandığınız ayakkabıların topuklu olmasına dikkat etmelisiniz. Düz tabanlı ayakkabılar bu paltoları kaldırmayacağı için hayal ettiğiniz görünümü kazanamazsınız. Kış trendlerini yakalamak istiyorsanız beyaz bot yada beyaz çizme tercih edebilirsiniz. İnce topuklu streç botlar da bu paltolarla yapacağınız en doğru seçimlerden olacaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir