Uzun Saçlı Kadınlar İçin Bakım Önerileri
Uzun Saçlı Kadınlar İçin Bakım Önerileri

Uzun Saçlı Kadınlar İçin Bakım Önerileri

Uzun saçların bakımı ve şekillendirilmesi de kısa saçlara gore daha uzun sürmektedir. Sadece uzun saçlı hanımefendiler için bazı bakım önerileri saçlarının daha sıhhatli görünmesine destek olacaktır. Uzun saçlı hanımefendiler için bakım önerileri neler? Uzun saçların daha sıhhatli görünmesi için hangi rutinler uygulanmalıdır? Uzun saçların ışıltısı iyi mi sağlanır?

Saçlarınızı Her Gün Şampuanla Yıkamak Zararı dokunan Mıdır?

Saçlarınızı her gün yıkamak kendinizi daha temiz ve bakımlı hissetmenizi sağlıyor olabilir. Sadece bu rutini her gün tekrarlamak zorunda değilsiniz.

Saç deriniz, saçınızın parlak ve ışıltılı görünmesi için gereksinim duyduğu organik yağı üretir. Her gün şampuanla saçınızı yıkamanız saçlarınızın bu organik yağdan yoksun kalmış olarak bir süre sonrasında yıpranmasına niçin olacaktır. Bu yüzden saçlarınız her gün yıkanmaktan zarar görecektir.

Ara sıra şampuan kullanımınıza ara vererek saçlarınızı ve saç derinizi dinlendirmelisiniz. Böylece uzun olduğundan daha çok beslenmeye gereksinim duyan saçlarınız için bir iyilik yapmış olacaksınız.

Şampuan Tipi Uzun Saç Bakımı İçin Mühim Midir?

Kullandığınız şampuan saçınızın temizliği ve nemini koruması açısından ehemmiyet taşımaktadır. Bitkisel içerikli şampuanlar kullanmak saçınızın kimyasallarla yıpranmasına engel olabilmektedir.

Eğer saçlarınız uzun ve boyanmışsa, saç boyanızın kısa sürede akmaması ve daha parlak görünmesi için boyalı saçlar için hususi olarak geliştirilen şampuanları haftada bir yada iki kere kullanabilirsiniz.

Doğru Tarak Uzun Saç Bakımında Mühim Midir?

Uzun saçlar birbirlerine daha fazlaca karışma ve düğümlenme eğilimindedir. Bu yüzden uzun saçlı hanımefendiler için bakım önerileri içinde saçları her gün taramak ya da fırçalamak mühim bir yer tutmaktadır.

Uzun saç bakımı için doğru saç fırçası ve tarağı seçmek önemlidir. Uzun ve kalınca telli saçlar için en uygun taraklar ya da fırçalar genel olarak geniş yüzeye haiz olan naylon karışımlı taraklardır. Bu taraklar uzun saçların daha kolay şekillenmesini elde edecektir.

Uzun Saçlar Ne Kadar Nemlendirilmeye İhtiyaç Duyar?

Uzun saçlar, kökten uca doğru kuruma eğilimi gösterir. Saç diplerinizden fazlaca uzakta olan saç uçlarınızı nemlendirmek ışıltılı ve sıhhatli bir saç görünümü için elzemdir.

Saçınızı nemlendirmek için haftada 2-3 kere saçınıza bakım yapmalısınız. Bu bakım için piyasadaki saç kremlerini ve maskelerini tercih edebileceğiniz şeklinde hindistancevizi yağı ya da zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Zeytinyağını birazcık ısıtarak saçınıza uyguladıktan sonrasında ılık ve nemli bir havluyla 5-10 dakika kadar beklettikten sonrasında yıkayarak saçınızın gereksinim duyduğu nemi organik yollardan karşılayabilirsiniz.

Ihmal etmeyin, uzun saçlarınız bakıma ve nemlenmeye daha fazlaca gereksinim duyuyor!

Tertipli Olarak Saç Kestirmek Uzun Saçlar İçin Yararlı Mıdır?

Saçların uçlarındaki kırık ve incelmiş kısımlar, saçlarınızın zayıf ve mat görünmesine niçin olabilmektedir. Saçınızı sıhhatli bir halde uzatmak istiyorsanız 2-3 ayda bir uçlarındaki yıpranmış kısımlardan kurtulacak şekilde kestirmeniz yararlı olacaktır.

Saç Kurutma Makinesi Saçlara Zarar Verir Mi?

Uzun hanımefendiler için saç bakım önerileri içinde bulunanlardan bir tanesi, saçınızı mümkün olduğunca kendi halinde kurumaya bırakmaktır.

Saç kurutma makinesi yüksek ısısı sebebiyle saçları yakarak onlara zarar verebilmektedir. Bu zararın önüne geçebilmek içinse saç kurutma makinesinin soğuk modunun kullanılması önerilmektedir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir