Walking Diet
Walking Diet

Walking Diet

Walking Diet  ile yalnızca yürüyerek 20 günde 4 kilo verebilirsiniz. İngiltere’de piyasaya çıkan Walking Diet yürüyüş rejimi isminde kitabın yazarı Joanna Hall, yürüyerek daha güzel vücuda haiz olmanın yollarını konu alıyor.

Yürümek, yalnızca zayıflamaya destek olmuyor. Bunun yanında diyabet, kemir erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltıyor

Başlamadan ilkin bir spor mağazasına uğrayarak bir adımsayar (pedometre) satın alın. Böylece günde kaç adım attığınızı sayabilirsiniz.

İşte mucize yürüyüş programı:

Gün 1-3: 

Her gün attığınız adım sayısını bir kenara yazın ve 3’üncü günün sonunda bu tarz şeyleri toplayıp üçe bölün.Bu sizin günlük averaj yürüyüşünüz olacak.

Gün 4-5: 

Averaj adım sayınıza 1000 adım ilave edin mesela otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Gün 6:

 Bugünden itibaren yürüyüş yapmak için hususi zamanlar ayırmalısınız.Averajınıza 1500 adım ilave edin.Hızınıza gore 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir.Yürüyüşe başlamadan ve yürüyüş esnasında minimum 200 ml su içmeyi ihmal etmeyin.

Gün 7: 

Normalde minimum 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği kadar süratli yürüyün ve yürüyüşün ne kadar sürdüğünü bir kenara not edin.

Gün 8-11: 

Averajınıza 1500 adım ilave ederek yürüyüşlere devam edin.

Gün 12: 

Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz.Vücudunuzu birazcık esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Gün 13-14: 

Averajınıza 2 bin 500 adım ilave edin.Sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız.Bu yüzden bu tarz şeyleri gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.

Gün 15-16: 

Averaja 3 bin adım ilave ederek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın.Bu iki günde hakikaten terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinlemeyi deneyin.

Gün 17: 

Dinlenme günü. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: 

Averaja 2 bin adım ilave ederek yürüyüş yapın.Temponuzu birazcık düşürün.Eğer kendinizi bitkin hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat ilkin bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Gün 19: 

7’nci günü yeniden edin.Aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorluk çekmeden almalısınız.

Gün 20: 

Averajınızdan 1500 adım fazla atarak programı tamamlayın.

NASIL YÜRÜMELİSİNİZ ?

Karın kaslarını içeri çekin ve yürürken dik durun.Omurganızı dik tutmak için omuzlarınızı indirin, boynunuzu uzatın ve başınızı yukarda tutun.Kollarınızı göğüs hizasına gelecek şekilde sallayın.

Etiket Rejim Şok Rejimler rejim ve yürüyüş Walking Diet Yürüyüş Rejimi Joanna Hall Yürüyerek Zayıflama Doğru Adım atma Iyi mi Yürümeliyiz

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir