Yaşınıza Göre Kaş Şekilleri
Yaşınıza Göre Kaş Şekilleri

Yaşınıza Göre Kaş Şekilleri

Kaşları bu modayı takip ederek şekillendirmek yapılacak hatalardan biridir. Tavrınıza uygun, organik ve sizi doğru yansıtan bakışlar ve görünüm için yaşınıza bakılırsa kaş şekilleri belirlemeniz daha doğru olacaktır.

20’Lİ YAŞLAR İÇİN UYGUN KAŞ ŞEKİLLERİ

20’li yaşlar, gençliğin verdiği deli dolu yaşam enerjisi ile, kişinin cildini adeta bir tecrübe etme tahtası benzer biçimde kullandığı yaşlardır. Bu dönemlerde, kaşlar da pek oldukça değişime uğramaktadır. İnce, kavisli, düz, kalkık benzer biçimde pek oldukça kaş modeli bu yaşlarda denenmektedir. Buna bağlı olarak kaşların yapısı bozulmakta ve şahıs organik görünümden uzaklaşmaktadır. Oysaki, mütevazi ve oldukça işlem görmemiş kaşların süreci aslına bakarsak bu zamanlardır. 20’li yaşlardaysanız, kaşlarınızla oldukça oynatmadan, aslolan şeklini ortaya çıkaracak ufak düzeltmeler yapmanız yeterlidir. Şekli erken bozulan kaşların, sonrasında toparlanması zor olmaktadır. Bu yüzden yaşınıza bakılırsa kaş şekilleri seçmek, bu yaşlarda oldukça önemlidir.

30’LU YAŞLAR İÇİN UYGUN KAŞ ŞEKİLLERİ

30’lu yaşlarına ulaşmış bir yetişkinseniz, kaşlarınız bu zamana kadar pek oldukça yoldan geçmiş anlamına gelir. Gene de hala uygun kaş şeklini bulamadıysanız, burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta, seçeceğiniz kaş formunun yüz tipinize uyum sağlamasıdır. Eğer kaşlarınız incecik bir formdaysa, ne olursa olsun kalınlaştırmanız gerekir. Oldukça ince kaşlar artık tarihe karışmış durumdadır. Göz yapınız elverişli ise, hafifçe kavisler ile bakışlarınızı iyice ortaya çıkarabilirsiniz. Oldukça çekik gözleriniz var ise daha düz ve keskin hatlı kaş şekillerini tercih edebilirsiniz. Yaşınıza bakılırsa kaş şekilleri belirlemede en etkili unsur, gözlerinizin yapısıdır.

40 VE ÜSTÜ YAŞLAR İÇİN UYGUN KAŞ ŞEKİLLERİ

40’lı yada üstü yaşlardaysanız, yaş almanın tesirleri cildinizde belirmeye başlamış anlamına gelir. Bunun bir sonucu olarak göz kapaklarınızda düşmeler, göz sarkmalar benzer biçimde görüntüler ortaya çıkabilir. Bu durumu değişiklik yapmak ve daha genç bir görünüm elde etmek için, kaşlarınıza vereceğiniz şekilleri de kullanabilirsiniz. Bu yaşlarda da kaşlarınızı oldukça fazla inceltmemelisiniz. Bu, deformasyonların belirginleşmesini arttıracaktır. Burada dikkat edeceğiniz en mühim detay, kaşlarınızın bitiş yönüdür. Yukarı doğru uzanarak biten kaş biçimleri, ifadenize gençlik katmanızı elde edecektir.

YÜZ HATLARINA GÖRE KAŞ ŞEKİLLENDİRME

Yaşınıza bakılırsa kaş şekilleri belirlerken, yüzünüzün şeklini baz almayı da asla unutmamalısınız. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, kemerli kaşlar ince bir yüz görüntüsüne haiz olmanızı elde edecektir. Kare bir yüzünüz var ise, yüzünüzü birazcık daha yuvarlak göstermek için, kaşınıza köşeli şekiller vermelisiniz. Dar bir alnınız var ise, doğrusu üçgen yapılı bir yüze sahipseniz, yükseltilmiş kaş şekillerinden uzak durmalısınız. Uzun ve dikdörtgen yüzlüyseniz ise, fazla kavisli kaşlar kullanmazsanız, geniş bir yüz görünümü yaratabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Yüz İfadelerinizi Değiştirerek Başarılı Olabilirsiniz!

Yüz İfadelerinizi Değiştirerek Başarı göstermiş Olabilirsiniz!

Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Iyi mi Kullanılır?

 Bebek Yüzlü Olmak İçin

Bebek Yüzlü Olmak İçin

İLİşKİLİ GALERİLER İŞTE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KARAKTER ANALİZİ...

İŞTE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KARAKTER ANALİZİ…

Doğru Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Doğru Kaş Şekillendirme Şekilleri

Kaş Şekillendirmenin 3 Pratik Yolu

Kaş Şekillendirmenin 3 Ergonomik Yolu

Yüz İçin Kullanmanız Gereken Antioksidanlar

Yüz İçin Kullanmanız Ihtiyaç duyulan Antioksidanlar

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir