Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı Nasıl Yapılır?
Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Cilt zaman içinde elastikiyetini kaybederek çizgilerin oluşmasına niçin olur. Çevresel faktörler, stres, beslenme alışkanlıkları benzer biçimde nedenlere bağlı olarak cilt gerginliğini kaybetmeye adım atar.  

Cilt dokusu esnektir, zaman içinde yıpranır ve izler daha belirginleşmeye adım atar. Güzellik salonlarında meydana getirilen uygulamalar hem pahalıdır hem de süreklilik ister. Cildin güzelliğini korumak için sıhhatli yaşamak her şeyin başlangıcında gelebilir. 30’lu yaşlardan sonrasında göz çevresinde, dudak ve alın çevresindeki kırışıklıklar zaman içinde artmaya adım atar. Bundan dolayı erkenden tedbir almak ve bakımını yapmak cilt sağlığını korumaya destek olabilir. Tertipli meydana getirilen yüz masajı gözle görülür bir fark yaratabilir. Yüz masajları ek olarak cildin uyarılarak toparlanmasına sıkılaştırılmasına ve kırışıklığın görünümünü azaltmaya destek olabilir. Bununla beraber yüz masajı sizi stresten uzaklaştırır sizin rahat ve rahat hissetmenizi sağlayabilir.

AYDINLATICI YÜZ MASAJI 

1.Temiz bir cilt ile başlamalısınız. Masaj öncesi yüz yıkama rutini oluşturabilirsiniz. Cildinizi bir temizleyici ile kirden arındırın ve yüzünüzü nazikçe kurulayın. 

2.Cildinize bitkisel yağ sürerek parmaklarınızla masaj yapmayı kolaylaştırın ve masaj sonrası cildinizin parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. 

Kuru cilt tipi için badem yada argan yağı 

Orta yağlı ciltler için jojoba yağı yada hint yağı kullanabilirsiniz. 

Yağ kullanmak yerine nemlendirici de tercih edebilirsiniz. 

3.YÜZ BÖLGESİYLE MASAJA BAŞLA: Ilk olarak dairesel hareketlerle çenenizin kenarlarını, ağız bölgesinin yan kısımlarını ve elmacık kemiklerinin üstünde masaj yapın. Masajı uygularken ne olursa olsun cildinizi yukarı doğru itin ve asla aşağıya doğru sürüklemeyin şu sebeple bu aksine sarkmalara niçin olabilir. Bir dakika süresince masajınıza devam edin. 

4.ALNINA MASAJ YAP: Alnını yuvarlak hareketlerle dört parmağın ile nazikçe masaj yap. Aynı şekilde göz kenarlarına da masaj yapmayı savsaklamak. 1 dakika süresince masajına devam et. 

5.GÖZ ÇEVRESİNE MASAJ YAPIN: Parmaklarınızı göz kapaklarınıza yerleştirin ve dışa doğru kaydırın. Yavaşça gözaltlarınızı dışa doğru kaydırın ve iç köşelerde durun. Burun kenarları ve kaş çizgileri süresince devam edin. Bir dakika buyunca hareketi devam ettirin. 

İLİşKİLİ HABERLER Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Yorgun Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri Neler?

Bitkin Ciltler İçin Naturel Maske Tarifleri Neler?

Cilt Sorunlarına PRP Tedavisi

Cilt Problemlerine PRP Tedavisi

İLİşKİLİ GALERİLER Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Cilt Sarkmasını Bu Hareketler ile Önleyin

Cilt Sarkmasını Bu Hareketler ile Önleyin

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Sırlarını

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Gizemini

Ciltteki Bu Sorunun Nedeni Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Ciltteki Bu Probleminin Sebebi Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir