Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri
Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri

Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri

Kimileri bunun için cerrahi şekilleri tercih ederken kimileri de kırışıklıklar, sarkmalar, yüz çizgileri benzer biçimde deformasyonları, yaşlanmayı geciktiren yüz egzersizleri yardımıyla bu durumu denetim altında tutabilir. Oldukça etkili olan bu egzersizler yardımıyla daha sıkı ve canlı bir görünüme ulaşmak mümkündür.

YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALTMAK İÇİN NELER YAPILIR

Yaş ilerledikçe, yüzde beliren sarkmaları önlemek ve ton kaybını en aza indirgemek amacıyla botoks, yüz gerdirme benzer biçimde yöntemler kullanmak istemeyenler için, yüzün organik yapısını koruyarak alınabilecek önlemler de mevcuttur. Yaşamımıza dahil ettiğimiz bazı rutin alıştırmalar ile cildimizi sıkılaştırmak ve elastikiyetini arttırmak mümkündür. Yaşlanmayı geciktiren yüz egzersizleri içinde en mühimleri masaj ve yüz yogasıdır. Bu şekilde, bıçak altına yatmadan ve acısız halde istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Bunlar haricinde, doğru ve dengeli beslenme düzeni, bolca su tüketimi ve güneş ışığından cildi maksimum seviyede korumak da sıhhatli ve genç bir cilt için yapılması gerekenlerdir.

YÜZÜ SIKILAŞTIRAN YOGA HAREKETLERİ

Yüz yogası, yüz kaslarını aktifleştirerek yüzümüzdeki kan akışını hızlandırmaktadır. Cildi sıkılaştırmak ve kolajen üretimini desteklemek için kullanılan en güzel yöntemlerdendir. Yaşlanma karşıtı egzersizler içinde en oldukca kullanılanıdır. Günde 10 ila 15 dakikanızı ayırarak, her gün tertipli ve istikrarlı şekilde yüz yogası yapmış olursanız, mükemmel sonuçlar alacaksınız.

DUDAK ÜSTÜ BÖLGESİ

Dudaklarınızın arasına bir tane kalem alarak öne ve arkaya doğru yuvarlamaya başlayın. Bu hareketi yaparken, dudaklarınız gülümseme pozisyonunda olsun. Yüzünüzün başka bölgelerini kırıştırmamaya çalışın. Dudak üstü kırışıklıkları için birebir bir harekettir.

BOYUN BÖLGESİ

Dudaklarınızın arasına bir kaşık koyun ve yüzünüzü yukarı doğru çevirin. Alt çenenizi öne çıkararak yukarı doğru itin. Tertipli uygulandığında boyun ve yanak altı bölgelerindeki sarkmalar ciddi oranda azalacaktır.

KAŞ BÖLGESİ

İki elinizin avuç içleriyle kaşlarınıza baskı uygulayın ve bu bölgeyi yukarı doğru itin. Sonrasında ellerinizi çekerek, kaşlarınızı çatmadan yukarıda tutmaya çalışın. Bu sırada alnınızı kırıştırmamalısınız. Zaman içinde kaşlarınız daha kalkık görünecektir.

DUDAK VE YANAK BÖLGESİ

Elinize bir balon alın ve şişirmeye başlayın. Balonu şişirirken, yüzünüzde şaşırmış ifadesi olmalı fakat hiçbir bölgenizi kırıştırmamalısınız. Burnunuzdan nefes alıp balonu şişirin. Her gün ne olursa olsun bu hareketi tekrarlayın. Tüm yüz kaslarınız etken olarak çalışacaktır.

YÜZ MASAJI

Yaşlanmayı geciktiren yüz egzersizleri içinde, her gün rahatça yapabileceğiniz yüz masajı, kısa zamanda cildinizin canlılığına kavuşmasına ve sıkılaşmasına destek sunar. Bu masaj tekniği ile yüzünüzdeki tüm kaslar uyarılır ve kan akışınız hızlanır.

Parmak uçlarınızla, alın bölgenizi kırıştırmadan ovalayın. Sonrasında gene parmak uçlarınızı kullanarak, kafa derinize de hafifçe aynı işlemi yapın. Son olarak olarak da yanak bölgenize geçin ve aynı işlemi yeniden edin. Fazlaca kısa zamanda, tüm yüzünüzde fark edilir bir değişime tanık olacaksınız.

Her egzersiz, kafi emekler netice verir. Bu yüzden, bu emek harcamaları gelişigüzel değil, vakit ayırarak ve sabırlı halde uygulamalısınız. Yaşlandırmayı geciktiren yüz egzersizleri, tertipli yapıldığında oldukca etkili olacaktır.

İLİşKİLİ HABERLER Yüz Maskesi Bu Sürenin Üstünde Beklememeli

Yüz Maskesi Bu Sürenin Üstünde Beklememeli

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

Sabah Yüz Şişmesi Nasıl Geçer?

Sabah Yüz Şişmesi Iyi mi Geçer?

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi

İLİşKİLİ GALERİLER Cilt Sarkmasına Deniz Tuzu Mucizesi!

Cilt Sarkmasına Deniz Tuzu Mucizesi!

Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir